Nejlepší zvlhčovače vzduchu 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
Test zvlhčovačů vzduchu nabízí žebříček toho nejlepšího, co je momentálně na trhu v tomto segmentu k dispozici. Sesbírali jsme výsledky testů, recenze a vaše hodnocení. Přečetli jsme stovky diskusí a komentářů jednotlivých modelů a sestavili tento unikátní žebříček.
Doufáme, že vám pomůže správně se rozhodnout a vyberete si zvlhčovač, který zlepší ovzduší u vás doma nebo v práci. Stojí to opravdu za to.
Nejlepší zvlhčovače vzduchu
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Concept ZV2021 ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
Stadler Form Karl Big ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Hyundai HUM 282 ✔ LIDOVÁ VOLBA | Zobrazit produkt | |
Dyson Purifier PH04 ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt | |
Klarstein VapoAir ✔ DNES V AKCI | Zobrazit produkt | |
Airbi Star ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt |
Jak vybrat zvlhčovač vzduchu
Co je při výběru zvlhčovače vzduchu důležité? Pokud se na to ptáte, pak vám odpovíme. Sledujte následující parametry a dojdete k žádoucímu výsledku – nákupu zvlhčovače, který zlepší vzduch ve vaší domácnosti a zamezí rýmám, alergiím či ucpanému nosu.
Výkon a příkon zvlhčovače vzduchu
Tento údaj vám napoví, kolik čistého vzduchu dokáže přístroj vytvořit za hodinu. Maximální zvlhčovací výkon se udává v mililitrech (ml/h). Zvlhčovače s výkonem 400 – 600 ml/h patří k tomu lepšímu. Prostory, které mají více než 70 m2, by měly být vybaveny alespoň dvěma zvlhčovači.
Příkon a výkon jsou řízeny přímou úměrou. Pokud je vyšší výkon, je vyšší i spotřeba elektrické energie. Příkon se liší podle typu zvlhčovače, pohybuje se přibližně od 15 do 150 W.
Hlučnost
Nejprve si odpovězte na otázku, kam chcete zvlhčovač umístit, protože od odpovědi se bude odvíjet další důležitý parametr - hlučnost zvlhčovače vzduchu. Pokud hledáte zvlhčovač do dětského pokoje, poohlédněte se po tišších modelech. Spodní hranice hlučnosti je kolem 20 dB, nad 40 dB by pro vás už zařízení mohlo být rušivé.
Objem zásobníku na vodu
Čím větší nádoba na vodu, tím lépe. Objem nádrže na vodu se pravidla pohybuje od 0,8 až do 8 l. Při menším objemu je potřeba dolévat vodu téměř před každým použitím. Při větším objemu stačí vodu dolít v průměru jednou za 3 dny.
Časovač
Funkce regulace času umožňuje zapnutí přístroje nastavit i na čas, když nejste vy ani vaše děti doma. Po návratu tak budete mít v prostoru dobře zvlhčený vzduch. Dají se také nastavit intervaly, ve kterých se má přístroj zapínat.
Ionizátor
Proces ionizace zabezpečuje dezinfekci vody od bakterií a za pomoci iontů stříbra likviduje bakterie a zápach vody. Ionizátor, resp.ionizační tyčinka může být součástí přístroje.
Typy zvlhčovačů vzduchu
Vybrat si můžete z několika typů zvlhčovačů. Každý z nich funguje na jiném principu, proto musíte sami zhodnotit, který z nich vám nejvíce vyhovuje.
Ultrazvukové zvlhčovače
Jde o nejpoužívanější a nejúspornější zvlhčovače vzduchu. fungují na principu ultrazvukových vln, které rozkmitají oscilátor a ten mění kapky vody na mikrokapky. Mikrokapky menší než mlha či vodní pára přístroj rozptyluje do okolního vzduchu. Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu je vysoce účinný, má nízkou spotřebu a může obsahovat ionizační tyčinky.
Třeba kontrolovat tvorbu vodního kamene snižujícího účinnost přístroje, ale i životnost zvlhčovače. Jeho nevýhodou je také jeho specifický zvuk, který by mohl některým uživatelům překážet. Stejně je třeba poradit s odborníkem v případě, že máte doma domácí zvířátko, ultrazvukové vlny by mu mohly způsobovat problémy.
Diskové zvlhčovače
Několik disků, které rotují ponořeny po určitou hladinu vody, jsou základem diskového zvlhčovače vzduchu. Na vrchu je umístěn ventilátor, který v několika rychlostech pomáhá pročišťovat a zvlhčovat vzduch. O bakterie se většinou stará ionizační tyčinka, uložená v zvlhčovači.
Parní zvlhčovače
Parní zvlhčovač funguje na principu produkce horké páry. Za pomoci spirály ohřívá přístroj vodu, směšuje ji s chladným vzduchem a vypouští do prostoru. V případě, že nad ním uvažuje, nezapomínejte na to, že horká pára občas přispívá ke zvyšování teploty vzduchu v místnosti.
Množství modelů obsahuje regulátor intenzity vypouštění páry. Parní zvlhčovače mají často aromaterapii alebo antibakteriálny filtr (ochranu). Tyto zvlhčovače mají vyšší výkon, co se podepíše na spotřebě.
Studené zvlhčovače
Studené zvlhčovače pracují na principu odpařování vzduchu. Vzduch nasávají přes filtr a následně ho zvlhčují. Dražší modely bývají vybaveny ionizační tyčinkou, standardní modely vzduch pouze zvlhčují, nefiltrují ho. Tento typ zvlhčovače je sice bezúdržbový, pro děti, astmatiky či alergiky však není úplně vhodný. I to je důvod, proč jde o nejméně preferovaný variantu v rámci zvlhčovačů vzduchu.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Zvlhčovač slouží ke zlepšení vzduchu v domácnosti, pomáhá zamezit rýmám, alergiím či ucpanému nosu. Jeho nákupu by měl předcházet průzkum a zvažování všech pro a proti. Do redakce nám chodí na toto téma různé otázky, na ty nejčastěji kladené jsme jsme se rozhodli odpovědět.
Kam umístit zvlhčovač vzduchu?
Mohu si koupit zvlhčovač vzduchu, když mám domácí zvířátko?
Jak často třeba zvlhčovač čistit?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Seznam článků
Jaký je nejlepší zvlhčovač vzduchu pro děti a alergiky? S ionizátorem
Se zvlhčovačem vzduchu se zřejmě setkal už každý z vás. Málokdo však ví, na co je toto zařízení dobré a jak může prospívat vašemu zdraví. Rýmy, astmatické onemocnění, alergie, respirační choroby či permanentně ucpaný nos mohou souviset se vzduchem, který doma dýcháte a který... Přečíst článek
Suchý vzduch způsobuje kašel, chrápání i ucpaný nos. Jako zvlhčit vzduch pro miminko i dospělé?
Říkáte si, že suchý vzduch nemůže být až tak velkým problémem? Že většina lidí bojuje spíše s nadměrnou vlhkostí? Hold, jste na omylu. Suchý vzduch trápí v průměru stejné procento lidí jako ten vlhký. Paradoxem je, že může způsobit více problémů než ten, který v sobě vlhkost zadržuje až příliš.... Přečíst článek
Datum poslední aktualizace: 23.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek