Nejlepší zmrzlinovače 2024 – recenze, test, srovnání

Slyšeli jste už o zmrzlinovačích? Jde o šikovné domácí pomocníky, kteří vám dokáží vyrobit vlastní zmrzlinu, sorbet či mražený jogurt.

Jak si vybrat zmrzlinovač

Podívali jsme se na nabídku na trhu a poradíme vám, podle jakých parametrů si zmrzlinovač vybrat.

Nejlepší zmrzlinovače

Názov Hodnotenie Detail
Guzzanti GZ 151A   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Domo DO9252I   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Sage BCI600   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Klarstein Dolce Bacio Smart   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Musso mini   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Guzzanti GZ 159   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Zmrzlinovače – recenze

Kdo by nemiloval zmrzlinu? Vyrobte si ji doma pomocí zmrzlinovače. Připravili jsme pro vás několik recenzí oblíbených zmrzlinovačů, přičemž jsme se zaměřili na jejich vlastnosti, hlavní plusy a mínusy.

S chlazením, či bez?

Zmrzlinovače, nebo pokud chcete výrobníky zmrzliny, se dělí zejména podle úrovně automatizace výroby zmrzliny na:

  • Zmrzlinovače bez chladicího systému – nejsou vybaveny chladicím kompresorem, nádobu tedy musíte před použitím nechat zchladit v mrazničce několik hodin (samotná výroba v zmrzlinovači potom trvá cca 20 min.). Počítejte tedy s tím, že ani v nejžhavějších dnech z nich nezískáte více než 1 dávku zmrzliny denně. Některé modely dokonce nedisponují odnímatelnou nádobou a musíte je proto vložit do mrazničky celé, takže vaše mraznička musí být dostatečně velká. Výhodou Zmrzlinovač bez kompresoru je mnohem nižší cena než u modelů s kompresorovým chlazením.

Výroba domácí zmrzliny v zmrzlinovači bez chladicího systému

  • Zmrzlinovače s chladícím systémem – disponují vestavěným chladícím kompresorem, takže celý proces výroby zmrzliny zvládají samy, bez vašeho zásahu. Celý proces pak může trvat v závislosti na objemu zmrzlinovač a výkonu chlazení 0,5 – 2 h. Jde o dražší řešení.

Kromě toho se zmrzlinovač skládá už jen z nádoby na suroviny (v případě modelu bez kompresoru je izolovaná, aby z ní neunikal chlad) a z lopatkového míchadla. Míchadlo může být buď na elektrický, nebo na ruční pohon – ten je nepohodlný, protože pro rozmíchání surovin musíte po celou dobu otáčet klikou.

Materiálové provedení

Nejlevnější zmrzlinovače jsou vyrobeny celé z plastu, některé mají průhledné víko. Jejich životnost není nijak oslnivá, protože plast je ustavičně namáhán prudkými změnami teploty.

Zmrzlinovač vyrobený z plastu

Dražší modely mají tělo z nerezové oceli, ne každý však disponuje i nerezovou nádobou, která vydrží velké teplotní výkyvy i tvrdší zacházení

Displej i automatické programy

Na nejjednodušších zmrzlinovačích s el. pohonem najdete pouze jediné tlačítko, které spouští a zastavuje elektromotor míchadla. Konzistenci, a tedy i čas míchání si musíte pohlídat sami.

Lepší modely disponují několika tlačítky a displejem, na kterém můžete sledovat uplynulý čas, v případě dražších modelů si můžete čas přípravy nastavit, přičemž zmrzlinovač se po jeho uplynutí automaticky vypne.

Nejdražší modely se po skončení automaticky přepnou do režimu chlazení a disponují i ​​pokročilými funkcemi, jako např. manuálním režimem chlazení či displejem, který zobrazuje průběh a konzistenci zmrzliny.

Zmrzlinovač Klarstein

Pokud se považujete za náročnější milovníky zmrzliny, sáhněte po modelech s automatickými programy, které přizpůsobí teplotu a čas přípravy vámi požadované konzistenci (mražený jogurt, klasická zmrzlina, sorbet, gelato).

Další parametry a funkce zmrzlinovač

  • Čas přípravy zmrzliny – závisí na objemu nádoby zmrzlinovače, případně do ní vložených surovin a výkonu chladicího systému. Pohybuje se od 20 min. do cca 2 h, při zmrzlinovačích bez chlazení nezapomeňte započítat i dobu vychlazení mrazem.
  • Objem – tato hodnota udává max. finální objem zmrzliny, ne objem surovin, které do ní lze vložit. Zmrzlina totiž našlehaním svůj objem zvětší, proto výrobci doporučují plnit nádobu pouze na cca 60 % objemu. Objem se u jednotlivých modelů pohybuje v rozmezí 0,3 – 2,5 l. Čím větší objem, tím déle budete muset nádobu chladit.
  • Max. množství zmrzliny – někteří výrobci udávají i maximální množství vyrobené zmrzliny v gramech. Jde o přesnější parametr než je objem nádoby.
  • Příkon – pohybuje se v rozmezí od 10 do 30 W při zmrzlinovačích bez chladicího systému a od 90 do 250 W při zmrzlinovačích s vestavěným chlazením. Zpravidla platí, že čím vyšší příkon, tím chladicí systém rychleji zchladí suroviny.
  • Spotřeba energie – výrobci ji nespecifikují, stejně jako ani energetickou třídu. Zmrzlinovač totiž používáte pouze v teplých obdobích roku. Pokud tedy chcete úsporný zmrzlinovač, vyberte si ten s nejnižším možným příkonem a pro vás dostatečným objemem.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Nevíte si bez zmrzliny představit léto? Co tak si ji vyrobit doma? Zmrzlinovač zvládne ovládat skutečně každý, výroba zmrzliny není velmi náročná. Výběr zmrzlinovače by neměl být jen o parametrech, důležité je brát ohled i na praktické využití spotřebiče. Před výběrem si odpovězte na na pár základních otázek:

Zmrzlinovač s chladicí jednotkou či bez? Který je pro mě vhodnější?

Každý z těchto typů má své pro a proti. Zmrzlinovač bez chladicí jednotky je levnější a menší, čili se jednodušeji skladuje. Nevýhodou je potřeba dlouhého namrazování nádoby. Zmrzlinovače s chladicí jednotkou umožňují rychlou přípravu zmrzliny a namrazování nádoby není nutné. Mínusem je vysoká cena a velké rozměry. V případě, že si zmrzlinu dopřejete často, tento typ je pro vás vhodnější.

Jaký objem zmrzlinovače potřebuji?

Pokud plánujete připravovat domácí zmrzlinu pro velkou rodinu pravidelně, budete potřebovat přístroj s velkou kapacitou. A to zejména v případě, že si vyberete model bez chladící jednotky. Kompresorové modely jsou sice obvykle menší, ale můžete v nich připravovat zmrzlinu kontinuálně.

Jakou značku zmrzlinovače si vybrat?

Při výběru byste se měli zaměřit na modely od ověřených výrobců. Budete tak mít jistotu, že se dostanete k náhradním dílům a bude postaráno o servis produktu. K ověřeným se řadí značky Guzzanti, Klarstein, Sage, DeLonghi nebo Domo.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.2%)
Datum publikování: 17.01.2020
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek