Nejlepší žehlicí kartáče na vlasy 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší žehlící kartáče
- Žehlicí kartáče na vlasy – recenze
- Orava ZVK-207
- Remington CB7400
- Bellissima 11539 MY PRO PB11 100
- Philips StyleCare Essential BHH880/00
- Rozdíl mezi žehličkou na vlasy a žehlícím kartáčem
- Výhody žehlícího kartáče na vlasy
- Podle čeho si vybrat žehlicí kartáč na vlasy
- Jak správně používat žehlící kartáč
- Cena a oblíbení výrobci
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Rowenta Power Straight CF5820F0
Žehličku na vlasy určitě znáte, tento výrobek je na trhu desítky let. Existují však i jiné účinné produkty, které dokáží vlasy efektivně vyrovnat. K nim patří například žehlící kartáče na vlasy, které si u spotřebitelů získávají stále větší oblibu.
Pomocí žehlicího kartáče na vlasy si jednoduše a rychle odstraníte kadeře nebo záhyby vlasů. Samozřejmě, změna účesu je dočasná. V čem má žehlicí kartáč navrch oproti klasické žehličce a jak si vybrat správný kartáč? To vše se dozvíte v našem článku.
Nejlepší žehlící kartáče
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Labor Pro Plum Term ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ | Zobrazit produkt | |
Philips BHH880/00 ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
Innova Duo GB0103 ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt | |
Orava ZVK-207 ✔ LIDOVÁ VOLBA | Zobrazit produkt | |
Bellissima 11539 ✔ NÁŠ TIP | Zobrazit produkt | |
Concept VH6040 ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt |
Žehlicí kartáče na vlasy – recenze
Elektrický kartáč na vlasy je skvělou náhradou za klasickou žehličku. Na trhu najdete mnoho žehlicích kartáčů a ne vždy je snadné se v nich zorientovat. Každý výrobce nabízí rozdílné parametry, z čehož plynou i jiné výhody a samozřejmě také odlišné nevýhody produktu. My jsme se podívali na pět vybraných žehlících kartáčů na vlasy a podrobili jsme je mini testu. Jak jednotlivé kartáče na vlasy obstály?
Rozdíl mezi žehličkou na vlasy a žehlícím kartáčem
Klasická žehlička na vlasy je nejúčinnější při velmi hustých a kudrnatých vlasech, případně při vlasech, které mají sklon ke krepatění. Oproti kartáčům na vlasy žehličky používají vyšší teplo, čímž může docházet k vysušování vlasů nebo k jejich poškození. Žehličky mají ploché desky, mezi které se vloží vlasy a takříkajíc se zacvaknou. Z těchto žehlících ploch začne přenášet teplo do vlasů. Teplo je velmi efektivní, avšak při častém používání může docházet k zmíněnému poškození vlasů. Na rozdíl od žehlicích kartáčů, klasická žehlička nedodá vlasům objem. Jak plus můžeme označit, že po vyrovnání vlasů se žehličkou je tento efekt dlouhodobější.
Žehlící kartáče vlasy vyrovnají a zároveň jim dodají objem, proto jsou vhodné i pro jemné vlasy. Samozřejmě, stejně dobře fungují i při hustých vlasech. Kombinují v sobě žehlící plochu a kartáč na vlasy, která může být u některých dražších modelů vyměnitelná. Díky tomu si zvolíte takový typ štětin, který vám nejvíce vyhovuje. Žehlicí kartáče na vlasy mohou mít plochý nebo kulatý tvar, k jejich nevýhodám patří, že s nimi nedokážete vytvořit vlny. Na druhé straně jsou mnohem šetrnější k vlasům, vědí jim dodat lesk a hebkost. Kartáče na vlasy mají i antistatické účinky, proto vám vlasy nebudou elektrizovat. Limity žehlícího kartáče můžete zpozorovat při velmi tvrdých kudrnatých vlasech.
Výhody žehlícího kartáče na vlasy
Používání žehlícího kartáče na vlasy přináší několik výhod. My jsme se zaměřili na ty nejpodstatnější plusy. Které to jsou?
- Šetrnost k jemným vlasům
- Rychlé nahřátí během několika vteřin
- Vlasům dodá objem, lesk a hebkost
- Optimální rozložení tepla
- Minimální riziko poškození vlasů
- Antistatické účinky (vlasy nebudou elektrizovat)
- Bezpečnost pro vlasy i pokožku hlavy
- Přijatelná pořizovací cena
- Snadná a pohodlná úprava účesu
Abychom byli objektivní, je třeba zmínit i nevýhody žehlícího kartáče. K nim však patří jen to, že v porovnání se žehličkou vydrží upravený účes o něco kratší dobu a žehlící kartáče nejsou tak účinné při velmi kudrnatých a hrubých vlasech. Mohou za to nižší provozní teploty.
Podle čeho si vybrat žehlicí kartáč na vlasy
Pokud toužíte po rovných vlasech a dokonalém účesu, který vytvoříte v přeběhu několika minut, sáhněte po kvalitním žehlícím kartáči na vlasy. Podle čeho si žehlicí kartáč vybrat, co všechno sledovat před jeho koupí a na jaké parametry a funkce se zaměřit? To vše vám prozradíme v následujících řádcích.
Typ vlasů
Typ vlasů je při výběru žehlicího kartáče prvním aspektem, podle kterého byste se měli orientovat. Podle toho, zda máte vlasy jemné nebo hrubé, budete vybírat štětiny i povrch kartáče. Netřeba zapomenout na rozsah teplot a ochranné funkce, jakými jsou ionizace nebo napuštění žehlících destiček olejem či ošetřujícím sérem, které vlasy chrání a zabraňuje vysoušení. Pro narovnání kudrnatých a nepoddajných vlasů budete potřebovat kartáč s vyšší teplotou, jemné a slabé vlasy zas potřebují co nejnižší teplotu, aby při úpravě účesu nedošlo k jejich poškození.
Příkon
Příkon žehlícího kartáče ovlivňuje rychlost zahřátí. Obecně platí, že čím je příkon vyšší, tím se kartáč rychleji zahřeje na požadovanou teplotu. Rychlost zahřátí se pohybuje od 15 do 90 sekund. Většina žehlicích kartáčů je však zahřátá a připravena k použití za méně než jednu minutu.
Regulace teploty
Každý žehlicí kartáč udává v parametrech svou minimální i maximální teplotu. Mnoho z nich pracuje v rozmezí 80 až 220 °C. Některé modely nabízejí na výběr pouze ze dvou teplot, ale standardem jsou spíše tři možné teploty. Dražší kartáče možnosti regulace rozšiřují ještě více a vybírat můžete z několika teplot.
Štětiny
Štětiny kartáče patří k podstatným parametrům, pokud si vyberete kartáč s nevhodnými štětinami, může to mít za následek poškození vlasů, například lámavost, nadměrné vysušení či nehezké rozštěpení konečků. Nekvalitní štětiny navíc mohou časem vypadnout, čímž se nevyhnete reklamaci, koupi nového kartáče nebo sníženému komfortu při úpravě účesu. Dobrý elektrický kartáč na vlasy musí mít štětiny pevně zasazené do spodní části kartáče.
Při štětinách kartáče nezapomeňte sledovat i jejich hroty. Pokud máte velmi citlivou pokožku hlavy, je vhodné poohlédnout se po kartáči s nylonovým zakončením štětin. Takové štětiny vám nepoškodí pokožku hlavy a dodají vlasům hladkost a jemnost. Naopak pro lidi s hustými a pevnými vlasy jsou ideální kartáče, které mají na konci hrotů kuličky. Ty zabrání zamotávání vlasů a nebudou se o vlasy během úpravy účesu zachycovat.
Povrch
Talíř kartáče, resp. povrch, je ta část přístroje, která se zahřeje a přijde do kontaktu s vašimi vlasy. Mnoho kvalitních kartáčů používá moderní technologie v podobě keramického nebo turmalínového povrchu pro optimální teplotu a snížení rizika tepelného poškození.
Keramická technologie je cenově dostupnější, proto na ni sází většina výrobců. Navíc účinkuje tím způsobem, že uvolňuje negativní ionty, čímž minimalizuje elektrizaci vlasů a přitom jim dodá i lesk a hebkost. Kartáče s keramickým povrchem se obvykle rychleji zahřejí, proto jsou v krátké době uzpůsobeny k použití, počítá se to v desítkách sekund. Vy se tak nemusíte zdržovat otravným čekáním, ale prakticky hned po uvedení kartáče do provozu začít s úpravou účesu.
Stejně turmalínový povrch vytváří a uvolňuje negativní ionty, má tedy antistatické účinky a redukuje krepatění vlasů, která nevypadá hezky. Po úpravě vlasů s kartáčem s turmalínovým povrchem budou vaše vlasy vypadat hladce a elegantně.
Rukojeť
Rukojeť kartáče by měla mít takový tvar a povrch, aby se vám v rukou dobře a pohodlně držela. Musí být i dostatečně dlouhá, díky čemuž bez problémů dosáhnete na každou část vlasů bez toho, abyste svou ruku vykrucovali do nepřirozených úhlů. Pokud je rukojeť pohodlná, zvýší to váš komfort při úpravě vlasů. Naopak, pokud se vám s ní pracuje obtížně, po krátkém čase se vaše ruka unaví a vy ztratíte radost ze žehlení vlasů. Některé žehlící kartáče (zejména ty dražší) nabízejí polstrování rukojeti. Manipulace s kartáčem musí být příjemná a intuitivní.
Tvar
Žehlicí kartáč na vlasy má nejčastěji plochý tvar, který připomíná lopatku, ale setkáte se i s kulatým žehlicím kartáčem. Ty ve tvaru lopatky umožňují na jeden tah vyrovnat větší množství vlasů, čímž je úprava účesu rychleji ukončena. Tvar kartáče můžete vybírat i podle typu, resp. délky vašich vlasů. Kulaté žehlící kartáče na vlasy jsou obecně považovány za vhodnější pro dlouhé vlasy. Pokud máte krátké nebo středně dlouhé vlasy, ideální je zvolit si plochý (lopatkový) kartáč.
Destičky s olejem
Žehlící destičky mohou být napuštěné sérem, keratinem nebo olejem, který se aktivuje působením tepla. Během žehlení se tyto látky postupně uvolňují do vlasů, čímž podporují jejich vyhlazení i lesk. Destičky s olejem jsou výsadou dražších přístrojů.
Přívodní kabel
Přívodní kabel by měl být dostatečně dlouhý, aby vás neomezoval při používání žehlicího kartáče. Vhodnou délku odhadnete podle vzdálenosti zásuvky a zrcadla, před kterým si chcete vlasy upravovat. Je ideální, pokud je kabel otočný o 360 °C, čímž se zabrání jeho zamotání se. Nejčastěji mají žehlící kartáče kabel s délkou 1,8 metru.
Displej a tlačítka
Displej v kombinaci s tlačítky slouží k ovládání teploty žehlícího kartáče. Na něm přehledně vidíte, jakou teplotu máte aktuálně nastavenou. Některé modely dokonce zobrazují čas, který zbývá do požadovaného nahřátí. Jiné modely zas disponují funkcí uzamčení tlačítek, čímž nedojde k nechtěnému a neúmyslnému přepnutí teplotních hodnot. Displej by měl být podsvícený, abyste na něj viděli i při zhoršených světelných podmínkách. Tlačítka by měly být umístěny tak, abyste na ně pohodlně a intuitivně dosáhli.
Hmotnost
Hmotnost možná není při žehlicím kartáči na vlasy až takovým podstatným parametrem. No čím má kartáč nižší hmotnost, tím pohodlněji se vám s ním bude pracovat. Vybírejte proto kartáče, které mají váhu pod 500 gramů. Na trhu se totiž setkáte i s kartáči s vyšší hmotností. Při delší úpravě účesu by vás z takového těžkého kartáče mohla bolet ruka.
Ionizace
Při žehlicích kartáčích na vlasy jde o standardní funkci a nabízejí ji i ty nejlevnější modely. Kartáč opatřený touto funkcí produkuje záporné ionty (anionty), které neutralizují nežádoucí kationty ve vlasech a zároveň je vyživují. Vlasy díky ionizaci neelektrizují, nelámou se a jsou lesklejší.
Automatické vypnutí
Mnoho modelů nabízí automatické vypnutí. Jde o užitečnou bezpečnostní funkci, která přijde vhod, pokud zapomenete v ranním spěchu žehlicí kartáč vypnout. Doba, po níž se kartáč automaticky vypne, při různých modelech liší. Nejčastěji se kartáč automaticky vypne po hodině nečinnosti.
Jak správně používat žehlící kartáč
Předtím, než se pustíte do úpravy vlasů se žehlícím kartáčem, měli byste si vlasy umýt, vysušit je a rozčesat. Správně připravené vlasy vám dopomohou k rychlejšímu vyrovnávání a zejména minimalizujete riziko jejich poškození. Před úpravou si na vlasy nedávejte žádný lak, tužidlo ani podobné stylingové přípravky. Pokud máte velmi jemné vlasy a bojíte se jejich poškození, můžete si na ně aplikovat ochranný přípravek.
Následně zapojte kabel žehlicího kartáče do elektrické sítě, stiskněte tlačítko určené k uvedení přístroje do chodu, nastavte požadovanou teplotu a počkejte, dokud se kartáč zahřeje. Pak můžete začít se samotnou úpravou. Suché vlasy nabírejte po širokých pramenech na kartáč u kořínků a pročešte ním vlasy až ke konečkům. Žehlení kartáčem je velmi jednoduché, rychlé, efektivní a šetrné k vlasům.
Abyste vlasy co nejméně zatěžovaly, je vhodné držet se doporučených teplot. Pro jemné vlasy se doporučují nízké teploty, pro vlasy s normální strukturou střední teploty a pro nepoddajné kudrnaté vlasy vysoké teploty. Nikdy však nepřekračujte teplotu 240 °C. Účinnost jednotlivých teplot na vaše vlasy si můžete vyzkoušet při prvním použití žehlicího kartáče. Začínejte s nejnižší teplotou a pokud nevíte dosáhnout požadovaného výsledku, postupně ji zvyšujte.
Po úpravě účesu do požadovaného tvaru žehlící kartáč vypněte a odložte na bezpečné místo. Vlasy si můžete zafixovat lakem nebo tužidlem, aby vám účes vydržel co nejdéle. Nyní můžete vyrazit do ulic a okouzlit své okolí novým účesem, který je rovný, ale zároveň si zachoval svůj přirozený objem.
Cena a oblíbení výrobci
Žehlicí kartáče na vlasy nabízejí méně známí výrobci i osvědčené značky, právě od toho se ve většině případů odvíjí cena. Nejlepší žehlící kartáče se pohybují v cenové relaci od 400 do 1500 Kč. Je to poměrně velké cenové rozpětí, ve kterém si každý najde ten správný výrobek. Pokud se neumíte rozhodnout, po jakém kartáči sáhnout, nápomocná vám může být Heureka, nejenže budete mít přehled o cenách v jednotlivých obchodech, ale můžete si přečíst i zkušenosti uživatelů. Částka za nejdražší žehlicí kartáč na vlasy se může vyšplhat až na 2500 Kč.
K oblíbeným značkám žehlicích kartáčů na vlasy patří Orava, také ETA, Rowenta, Philips či Remington. Kladné ohlasy si vysloužili i kartáče od AEG, Bellissima, Satin, Braun, Loréal, ProfiCare nebo BaByliss. Kvalitní elektrické kartáče na vlasy najdete v každém dobrém obchodě s elektronikou, v nabídce je má například Datart, Alza, Mall či mnozí další.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Pokud stále váháte, zda si žehlící kartáč na vlasy koupit nebo raději vsadit na klasickou žehličku, zkuste si přečíst odpovědi na často kladené otázky spotřebitelů.
Je žehlicí kartáč vhodný i pro krátké vlasy?
Po jakém kartáči mám sáhnout, pokud mám dlouhé vlasy?
Mohu se žehlícím kartáčem upravovat i jemné a poškozené vlasy?
Jak si mám připravit vlasy před vyrovnáváním?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 24.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek