Nejlepší zastřihovače vousů 2024 – recenze, test, srovnání

Pokud máte delší vousy, spíše než holicí strojek pravděpodobně využijete tzv. zastřihovač vousů. Mnohé z těchto zařízení vám však nabídnou mnohem více funkcí, s některými se dokonce můžete oholit do hladka.

Jak vybrat zastřihovač vousů

Poradíme vám, který zastřihovač si vybrat a představíme i pár nejoblíbenějších modelů.

Nejlepší zastřihovače vousů

Názov Hodnotenie Detail
Remington B3 MB3000   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Braun MGK7491   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Braun BT7220   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Braun MGK3441   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Philips OneBlade Pro 360   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
ECG ZS 1420   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Zastřihovače vousů – recenze

Pánové, kteří si pěstují bradu a vousy, se o svůj porost obvykle i patřičně starají. Zastřihovač vousů je pro ně přímo povinností. Ať už se poohlížíte po profesionálním zastřihovači brady, zastřihovači kníru s odsáváním nebo po multifunkčním přístroji, se kterým si oholíte celé tělo, určitě se zajímáte o to, který z nich je nejlepší. Vyzkoušet všechny se samozřejmě nedá, abychom vám však výběr usnadnili co nejvíce, podívali jsme se na několik oblíbených modelů z této kategorie. V našich recenzích se dozvíte nejen o jednotlivých vlastnostech zastřihávačů, ale i našich zkušenostech s nimi. O své hodnocení a připomínky se můžete podělit v komentářích.

Na vousy, bradu i vlasy

Rozsah využití zastřihovače ohraničuje možnost nastavení jeho zastřihovací délky. Tu si můžete přizpůsobit pomocí posuvného hřebenu na zastřihovači nebo výměnou nástavce.

Standardem je nastavení v rozmezí 0 – 15 mm, pro delší brady nebo vlasy budete potřebovat alespoň 25 mm, některé modely nabízejí zastřihávání až do délky 45 mm. Pokud často měníte střih, dejte si pozor, abyste si délku mohli nastavit v co nejmenších skocích.

Zastřihovač vousů

Na zastřihování chloupků v nose, uších či na těle budete potřebovat speciální nástavce.

Některé modely nabízejí i tzv. mokré zastřihování či holení. Díky tomu můžete zastřihovač použít i ve sprše, takže nebudete muset uklízet popadané chloupky. Pozor na případné ucpání odtoku dlouhými vousy.

Počítejte s tím, že drtivá většina zastřihávačů vás neoholí úplně dohladka.

Základem jsou čepele

Pro dokonalé zastřihování či holení bez zbytečného tahání chloupků jsou bezpodmínečně nutné ostré čepele. Výrobci je vyhotovují z několika druhů materiálů:

  • Ocel – ocelové čepele najdete v nejlevnějších modelech. Jejich výhodou je nízká cena, nemůžete je čistit pod vodou, jinak by začaly rezavět.
  • Nerezová ocel – nerezové čepele jsou o něco dražší než ty z běžné oceli. Jsou tvrdší, vydrží déle ostré a mají delší životnost. Voda jim nevadí. Některé z nich jsou samoostřící, nemusíte je tedy brousit.
  • Titan – velmi odolný, ale zároveň poměrně drahý materiál. Titanové čepele jsou zpravidla samoostřící a najdete je v dražších modelech.
  • Keramika – keramické čepele vydrží oproti ocelovým čepelím ostré několikanásobně delší dobu. Jejich nevýhodou je, že je nemůžete nabrousit a neměli byste je čistit vodou.

Pozor na dobu nabíjení

Co se týče napájení, setkáte se s 3 druhy zastřihávačů. První jsou napájeny přímo z 230 V zásuvky nebo z napájecího adaptéru. Nemají vestavěný akumulátor, proto je jejich mobilita omezená. Při jejich výběru si tedy dejte pozor na délku napájecího kabelu podle toho, kde máte nejbližší zásuvku. Jejich výhodou je, že s nimi nikdy nemusíte čekat na nabití akumulátoru.

Zkracování brady se zastřihovačem

Druhým typem jsou zastřihovače napájeny bateriemi. Jde o klasické tužkové baterie velikosti AA či AAA. Namísto jednorázových můžete použít dobíjecí NiMH akumulátory v těchto velikostech, budete k nim však muset dokoupit i vhodnou nabíječku.

Delší výdrž i vyšší výkon vám nabídnou zastřihovače s vestavěným akumulátorem. Ten může být typu NiMH nebo Li-Ion. Li-Ion technologie nabízí mnohem delší životnost a vyšší kapacitu akumulátorů. Typická výdrž lepších modelů je cca 1 h provozu.

Při akumulátorových zastřihovačích může být problémem doba nabití doplna, která se pohybuje okolo 1 hodiny, co vás v ranním spěchu může nepříjemně překvapit. Některé levnější modely s NiMH akumulátory se mohou nabíjet i několik hodin. Pokud ráno často spěcháte, zvolte si modely s rychlonabíjením.

Některé akumulátorové zastřihovače umožňují i ​​napájení z 230 V zásuvky při vybití akumulátoru. Tuto vlastnost si předem prověřte, protože některé modely, které mají nabíječku ve formě stojanu, provoz z 230 V sítě neumožňují.

Další parametry a funkce zastřihávačů

  • Kontrolky a displej – většina zastřihovačů disponuje jedinou LED kontrolkou, která signalizuje provozní stav, resp. nabíjení. Lepší modely mají kontrolek více – ty zobrazují úroveň nabití akumulátoru. Na těch nejlepších modelech najdete dokonce displej, který zobrazuje úroveň nabití či zbývající dobu provozu do úplného vybití akumulátoru.
  • Ergonomická rukojeť – zastřihovač by vám měl dobře padnout do ruky. Pogumovaná rukojeť vám ho pomůže pevně udržet i při používání namokro.
  • Odsávání chloupků – po zastřihovačích s touto funkcí nemusíte uklízet žádný nepořádek. Disponují totiž mechanismem, který odstřižené chloupky nasává a sbírá do malé sběrné nádobky.
  • Laserové navádění – zastřihovače s touto funkcí jsou vybaveny laserem, který vykreslí na vaší pokožce krátkou čáru přesně v místě, které zastřihovačem zasáhnete. Díky tomu bude úprava vaší brady, vousů či vlasů přesná na milimetr.
  • Příslušenství – kromě různých nástavců by měl dobrý zastřihovač obsahovat i kartáček na čištění a u některých modelů, které vyžadují mazání čepelí i vhodný olej.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Kdy a jak používat zastřihovač vousů? Je také běžný strojek dostatečně kvalitní? Ohledně strojků na bradu a vousy od vás dostáváme otázky mailem i do komentářů. Abychom vám s výběrem pomohli co nejvíce, rozhodli jsme se na ně odpovědět tímto způsobem. Pokud se samozřejmě chcete ještě něco zeptat, k dispozici jsou vám komentáře pod článkem.

Jsou i běžné zastřihovače dostatečně kvalitní nebo si mám koupit profesionální strojek?

Ano, i mezi běžnými modely si můžete najít takový, který vám bude vyhovovat. Profesionální modely jsou určeny pro každodenní používání, čemuž odpovídá jejich odolnost, ale i cena. Do 1 000 Kč si můžete koupit zastřihovač s dobrými hodnoceními, který můžete použít na bradu i vousy. Oblíbené jsou značky Philips, Braun či Rowenta.

Kdy mám zastřihovač používat?

Pokud jste s pěstováním brady jen začali, musíte jí dopřát cca 4 až 6 týdnů nepřerušovaného růstu. Následně si můžete bradu a vousy upravovat dle potřeby vždy, když je budete chtít zkrátit nebo upravit.

Jak se strojek na bradu používá?

V první řadě je třeba si umýt a usušit bradu. Nastavte si zastřihovač podle toho, jaké délky chcete mít bradu a můžete začít s úpravou. Nejvhodnější je začít v oblasti krku, pak přejít k lícím (rozdíl délky mezi chloupky líc a čelisti by měl být 2 mm) a až nakonec přejděte k bradě. Při zastřihávání brady byste si měli zastřihovač nastavit o 2 mm více než při zastřihávání líc. Vousy si nechte nakonec. Očešte si je směrem dolů a chloupky, které vám visí přes rty, upravte pomocí zastřihovače.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.8%)
Datum publikování: 15.01.2020
Datum poslední aktualizace: 24.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek