Nejlepší vysílačky 2024 – recenze, test, srovnání

Vysílačka je skvělý dorozumívací prostředek na krátké vzdálenosti. K jejím hlavním benefitům patří, že hovory jsou bezplatné a odpadá otravné vytáčení telefonních čísel. Stačí stisknout příslušné tlačítko a můžete začít mluvit. Vysílačka má využití v profesionální sféře, ale využijí ji i běžní spotřebitelé. Vhodná je například během turistiky, dobrodružných výprav, sportovních aktivit nebo během dětských her.

Jak vybrat vysílačku?

Výrobci reflektují požadavky ze strany uživatelů, a proto je na trhu mnoho různých modelů. Jak se v nich vyznat a co všechno sledovat před koupí? Prozradíme vám, které parametry jsou podstatné a jaké funkce se vám během používání hodí.

Nejlepší vysílačky

Názov Hodnotenie Detail
Baofeng UV-5R   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Evolveo FreeTalk   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Motorola Talkabout T82   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Baofeng UV-82   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Sencor SMR 131 TWIN   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Motorola TLKR T42   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Vysílačky – recenze

Vybrali jsme pro vás několik šikovných vysílaček, které zaujmou dobrým poměrem ceny a kvality. Na své si přijdou nenároční uživatelé, ale i nadšení radioamatéři požadující užitečné funkce navíc. Jak obstály jednotlivé modely v našem testu? To se dozvíte v recenzích, při kterých jsme vycházeli nejen z našich vlastních zkušeností, ale také ze zkušeností samotných spotřebitelů.

Jak vybrat vysílačku

Předtím, než se rozhodnete koupit si konkrétní model vysílačky, měli byste mít jasno v tom, jak a za jakých podmínek budete přístroj využívat. Na trhu najdete běžné i profesionální modely, které se od sebe liší nejen pořizovací cenou, ale i konstrukcí, dosahem signálu, přenosovými frekvencemi či různými přídavnými funkcemi. Dostupné jsou vysílačky pro děti, které slouží k hraní, modely určené na komunikaci v rámci domu či na pracovišti, také vysílačky na dorozumívání se venku (např. na turistice, při sportovních činnostech), ale i profesionální zařízení, které se využívají v letectví, námořnictvu či taxislužbách apod.

Rovněž je nutné rozhodnout, zda dáte přednost základnové nebo ruční vysílačce. Zatímco základnová vysílačka je robustní, má výborný dosah a její přenášení je vzhledem k rozměrům a hmotnosti komplikované, ruční vysílačka je kompaktní a slouží k pohodlnému používání v terénu. U přenosných vysílaček se můžete setkat s dvěma typy, a sice s modely, které mají všechny funkce zabudované v jednom těle a na druhé straně s vysílačkami, které tvoří reproduktor a mikrofon v samostatném těle a k zbytku přístroje jsou připojeny kabelem. S takovým provedením se setkáte například u příslušníků policie.

Než se pustíte do konkrétních parametrů vysílačky, si také promyslete, zda chcete jeden přístroj nebo vsadíte na set vysílaček. Na trhu se běžně setkáte se soupravami, které obsahují dvě a více vysílaček. Tyto sety jsou zpravidla cenově výhodnější a vy získáte zařízení pro celou svou rodinu nebo skupinu kamarádů. Po těchto úvahách se můžete pustit do zkoumání parametrů a funkcí vysílačky. Co všechno je třeba sledovat před koupí?

Frekvenční pásma

Frekvenční pásmo je velmi důležitý parametr, protože ne všechny pásma jsou určeny pro standardní účely. Běžným uživatelům slouží pásma CB a PMR. Další pásma, jako například UHF, VHF, VKV či UKV, jsou určeny pro profesionální použití. Využívají je například bezpečnostní služby, záchranné složky, taxislužby, nemocnice a podobně. K některým pásmům je možné získat licenci po absolvování potřebných zkoušek. Poslední dvě zmíněné (VKV a UKV) lze používat až po přidělení kmitočtu. Chcete-li komunikovat s rodinnými příslušníky či kamarády, kteří vysílačky již mají, je důležité, abyste zvolili stejné pásmo.

  • CB – jde o tzv. občanské pásmo, které využívá frekvenci 27 MHz. Může pracovat až s 80 kanály. Toto pásmo s radostí využívají nadšení amatéři a také účastníci silničního komunikace. Výhodou CB pásma je určení pro širokou veřejnost bez nutnosti licence či jakýchkoliv poplatků. Některé kanály mají stanovené použití. Například kanál č. 1 je svolávací, který opustíte, když se mezi sebou dohodnete. Kanál č. 9 je mezinárodně uznávaný a slouží k nouzové volání. Kanál č. 10 je vyhrazen pro řidiče a kanál č. 19 se využívá pro komunikaci v mezinárodní dopravě. Výhodou vysílaček, které používají CB pásmo, je příznivá pořizovací cena a o něco lepší dosah než v případě PMR vysílaček. Při příznivých podmínkách to může být až do 15 km. K nevýhodám CB vysílaček patří, že často můžete zachytit cizí rozhovory.
  • PMR – toto pásmo využívá frekvenci 446 MHz a představuje evropský standard, v USA však není. Má omezený výkon, což se odráží i na jeho dosahu. Ten se pohybuje na otevřených prostranstvích do 10 km, ale ve městě dosah klesá několikanásobně. Reálně dosáhnete desítky metrů. K výhodám oproti CB pásmům patří kvalitnější zvuk a méně rušivých prvků. Komunikace je tak plynulejší a pohodlnější. PMR pásmo nabízí 16 kanálů, i zde se proto můžete setkat se zachycením cizích hovorů. PMR vysílačky patří k nejlevnějším na trhu, jsou určeny na občasné použití na komunikaci mezi rodinou či přáteli a využívají se i jako vysílačky pro děti. Provoz je bezplatný a nepotřebujete žádnou registraci a tedy nemusíte platit ani žádné poplatky. Je třeba dodat, že PMR můžete provozovat pouze na zemi a ne ve vzduchu. Pokud se například vyberete na výlet balónem, neměli byste vysílat, protože byste porušili obecně platná nařízení.
  • UHF – pásmo, které pracuje s frekvencemi 403 až 470 MHz, je vyhrazeno pro certifikované amatéry. Je určeno pro členy Českého telekomunikačního úřadu a využívají jej různé organizace (bezpečnostní služby, záchranné složky, taxislužby). Přesto zde najdete pár volných frekvencí. Pásmo má velmi dobrý dosah, protože dokáže procházet přes pevné překážky (zdi, kovové konstrukce). Je proto vhodné pro komunikaci v hustě osídlených a zastavěných oblastech. Krajinné překážky, jako například kopce, však signál tohoto pásma nepřekoná. Na využívání třeba certifikaci, což je také hlavní nevýhodou tohoto pásma, protože musíte absolvovat zkoušky.
  • VHF – jde o tzv. vysoké pásmo pohybující se na frekvencích 136 až 174 MHz. Využívá se v leteckém průmyslu při komunikaci s řízením letového provozu, ale také na lodích, které se plaví na moři. Jeho signál se velmi dobře šíří ve volném terénu, kde nejsou žádné překážky. Do hustě obydlených oblastí jsou VHF vysílačky nevhodné. Profesionální vysílačky jsou poměrně robustní a často využívají i externí anténu. Přesto, že jde o profesionální pásmo, část kmitočtů je poskytnuta i radioamatérům s licencí.
  • VKV a UKV – profesionální pásma, které nabízejí spolehlivé spojení i v náročnějších podmínkách a dají se využít v otevřených i uzavřených prostorách. Samozřejmě, v interiérech se jejich dosah snižuje, ale i tak je nadstandardní. VKV jsou velmi krátké vlny a UKV ultra krátké vlny, vzhledem k profesionálnímu použití krátkovlnné vysílačky patří k dražším zařízením. Tyto vysílačky se využívají celosvětově zejména na tísňové a vojenské účely a nejsou určeny pro běžné uživatele.

Dosah vysílačky

Na trhu se můžete setkat i s vysílačkami, které mají označení Dual-band (dvoupásmové). Jde o náročnější přístroje, jejichž obsluha vyžaduje dostatečné znalosti. Využívají je profesionálové nebo radioamatéři s licencí. MB pásmo je zas vyhrazeno pro dopravní a zdravotní služby, nemocnice či větší podniky.

Dosah

Dosah vysílačky je dalším klíčovým parametrem. Většina výrobců uvádí maximální možný dosah za ideálních podmínek, tedy na otevřeném prostranství. Tento údaj berte pouze orientačně, protože v praxi je mnohem nižší. Dosah ovlivňuje množství faktorů, např. počasí, kopce a pahorky, celková členitost terénu, hustota zástavby ve městech apod. V obydlených oblastech je dosah zpravidla nižší, protože na sebe naráží mnoho různých signálů. Samotný dosah ovlivňuje i pásmo, v němž je vysílačka schopna pracovat, kvalita antény, citlivost přijímače a podobně. Platí, že levné vysílačky ze supermarketu nemají takový dobrý dosah jako dražší značkové modely. Základní modely nabízejí dosah přibližně do 2 km, ty dražší až do 10 km.

Počet kanálů

Čím vyšší počet kanálů vysílačka má, tím je větší šance, že najdete volný kanál, na kterém nebudete rušeni. Třeba počítat s tím, že v rámci kmitočtových pásem je aktivních více uživatelů najednou a obzvláště to platí v hustěji obydlených lokalitách. Při výběru vysílačky proto počet kanálů nezanedbejte, abyste minimalizovali riziko, že se do vaší konverzace zapojí někdo cizí. Nejlépe vybavené vysílačky mohou disponovat stovkou kanálů, ty nejlevnější mají zpravidla 8 až 16 kanálů.

Výdrž baterie

Základnové vysílačky, které jsou stabilně umístěny v domě, používají pro napájení síťový zdroj. V tomto případě nemusíte řešit výdrž baterie, ale je dobré mít síťový zdroj stabilizovaný a vybaven přepěťovou i nadproudovou pojistkou. Při ručních vysílačkách, které slouží pro snadné přenášení a používají se v terénu, se můžete setkat s dvěma typy napájení. Levné modely napájejí AAA baterie, ty dražší mají zabudovaný nabíjecí akumulátor. Od typu napájení se pak odvíjí i jejich výdrž.

Výhodou vysílaček na baterie je, že je stačí jednoduše vyměnit a pokud máte s sebou dostatečnou zásobu, nezůstanete ve štychu ani během delšího výletu v přírodě, kde není přístup k elektřině. K mínusům zas patří horší výdrž ve srovnání s akumulátorem. Vysílačky na tužkové baterie dokážou být v provozu jen několik hodin.

Domácí vysílačka na dalekou vzdálenost

Kvalitní akumulátory udrží vysílačku v provozu několik dní, závisí to na intenzitě používání, a modernější typy disponují rychlým nabíjením. Doplna akumulátor zpravidla nabijete za 1 až 2 hodiny a rychlé 15minutové nabíjení zas dokáže dodat energii na další hodinu provozu. Výhodou je, pokud má vysílačka některý ze standardizovaných konektorů, díky kterému ji můžete dobít i prostřednictvím powerbanky. Dražší vysílačky bývají zpravidla doplněny o nabíjecí stojany, ve kterých se vysílačka prakticky uskladní a zároveň se i nabije.

Materiál a odolnost

Při ruční vysílačce se očekává, že si ji budete brát do terénu, proto je vhodné, pokud má určitý stupeň odolnosti a vydrží drobné pády. Výrobci většinou používají plast, proto se předpokládá, že čím je vysílačka robustnější, tím více snese. Plast musí být kvalitní, pevný a ideálně s pogumováním. S tím souvisí i hmotnost a při robustnějších modelech stoupá váha zařízení. Tyto modely pak nejsou natolik pohodlné při přenášení.

Některé dražší vysílačky jsou odolné proti vodě a prachu, jaký stupeň ochrany mají, vyjadřuje označení IP a číslice. První číslo se týká odolnosti proti pevným částicím a druhé odolnosti proti tekutinám. Čím je hodnota vyšší, tím je vysílačka odolnější. Například modelu s označením IP44 nepřekáží mírně prašné prostředí a neuškodí mu ani déšť. Pokud hledáte vysílačku na prašné stanovisko nebo na výlety, při kterých hrozí, že se přístroj ponoří do vody, vybírejte raději z modelů s označením IP67. Vysílačka vhodná do extrémnějšího prostředí by měla mít na povrchu dostatečné pogumování, resp. vrstvu absorbující nárazy.

Displej

Levné vysílačky mají zpravidla jednoduchý displej, který dokáže zobrazit minimum informací. Uvidíte na něm vybraný kanál nebo stav baterie. Kvalitnější zařízení se pyšní větším displejem, který má podsvícení, což umožňuje pohodlné používání během noci nebo i na přímém slunci. Displej je obvykle monochromatický (jednobarevný), ale barevné podsvícení může být různé. Nejčastěji se setkáte s modrou, oranžovou či zelenou. Je dobré, pokud se dá intenzita podsvícení regulovat. Větší displej nabízí detailnější údaje, kde nechybí informace o frekvenci, intenzitě signálu a pod. Nejdůležitější je, aby byl displej přehledný a dobře čitelný za jakýchkoliv světelných podmínek.

Ovládání a design

Design nepatří k nejdůležitějším parametrům, podstatnější je to, aby vám vysílačka dobře padla do ruky a pohodlně se vám ovládala. Na trhu se můžete setkat s různým provedením, proto si každá cílová skupina přijde na své. S designem úzce souvisí i velikost a hmotnost, pokud chcete vysílačku používat v terénu, oceníte její nízkou váhu a kompaktní rozměry. Ergonomický design vás potěší také tehdy, pokud budete vysílačku ovládat v rukavicích. Profi vysílačky mají zpravidla strohý design, protože důraz kladou na funkčnost, jsou zároveň rozměrově větší i těžší. Někteří výrobci volí výraznější barevný odstín, aby byl přístroj lépe viditelný ve tmě. Specifickou kategorii tvoří dětské vysílačky na hraní, které hýří barvami a mohou obsahovat i motivy z různých oblíbených pohádek. Běžně dostupné vysílačky na osobní použití mají jednoduché ovládání, složitější přístroje pro radioamatéry si zpočátku vyžadují trochu praxe.

Dětské vysílačky

Funkce a možnosti

Kromě parametrů se při výběru zaměřte i na dostupné funkce, které vám mohou usnadnit a zpříjemnit práci s přístrojem. S jakými funkcemi a možnostmi se setkáte při běžně dostupných vysílačkách?

  • Ovládání hlasem – u modelů, které nemají funkci ovládání hlasem (VOX), je nutné před zahájením rozhovoru stisknout příslušné tlačítko. Vysílačky s hlasovým ovládáním začnou vysílání automaticky, když začnete mluvit směrem k přístroji. Vysílání proto můžete začít bez jakéhokoliv dotyku, což se hodí například pro cyklisty nebo lyžaře.
  • Podsvícení – tato funkce se netýká pouze displeje. Pokud chcete vysílačku používat v noci nebo na místech se špatnými světelnými podmínkami, přijde vhod, pokud jsou podsvícené i ovládací prvky.
  • Automatické skenování – umožňuje pohyb přes jednotlivé kanály s cílem najít ten, který používá vaše skupina. Skenování dokáže také rychle vyhledat volný kanál, na který se můžete připojit a použít se svými blízkými či přáteli.
  • Programovatelné kanály – některé vysílačky disponují kanály, které mají předem nastavené frekvence. U jiných modelů můžete k některým kanálům přiřadit vlastní frekvence. Tato funkce se hodí především tehdy, pokud často používáte jednu nebo více konkrétních frekvencí a potřebujete mít k nim rychlý přístup.
  • Indikátor stavu baterie – na levnějších zařízeních najdete diodu, která může svítit různými barvami v závislosti na stavu baterie, případně pouze začne blikat, když se vysílačka blíží k vybitému stavu. Lépe zpracované modely signalizují stav baterie prostřednictvím displeje, nejčastěji v podobě zobrazení procent.
  • Zámek klávesnice – tato funkce dokáže zablokovat tlačítka, dokud se vysílačka nepoužívá. Ani při přenášení nebo různých outdoorových aktivitách tak nehrozí, že byste omylem něco stiskli nebo přenastavili.
  • Potlačování šumu – automatické potlačování šumu se sejde, pokud vysílačku budete používat v hlučnějším prostředí. Hovor je díky tomu jasnější a srozumitelnější.
  • Handsfree – vysílačky, které podporují externí sluchátka nebo mikrofony, mají na svém těle příslušné konektory. Handsfree funkce je ideální pro aktivní sport, např. lyžování, jízda na kole či kajaku a podobně. Díky připojeným sluchátkům či mikrofonu můžete na hovor odpovědět, aniž byste museli přerušit svou sportovní aktivitu.
  • Rádio – kvalitnější dual-band vysílačky nabízejí i poslech FM rádia. Pokud právě nekomunikujete, můžete si vychutnávat svou oblíbenou rozhlasovou stanici. V případě, že začne vysílání, rádio se automaticky vypne a vysílačka se přepne na příjem komunikace.
  • Možnosti upevnění – pokud budete mít vysílačku často u sebe, ať už během výletu nebo v rámci vaší profese, je vhodné, aby měla speciální klip na zachycení o opasek. Některé modely umožňují provléknout šňůrku, díky které si přístroj zavěsíte na krk.
  • Přenosný kufřík – poskytne vysílačce ochranu během přenášení. Ochrání ji před nárazy, vodou, prachem a podobně. Kufřík je součástí balení při dražších soupravách vysílaček nebo při profesionálních modelech. Kvalitnější kufřík využijete nejen na přenášení vysílaček, ale i příslušenství. Např. osobní hlasový modul, náhradní baterie atd.

Cena vysílaček

Mnozí spotřebitelé se při koupi řídí cenou. Ve snaze co nejvíce ušetřit pak sáhnou po modelu, který nesplňuje jejich požadavky a z koupě jsou zklamáni. Naštěstí, vysílačky vhodné pro osobní amatérské využití se dají pořídit za sympatické ceny. Nejlevnější jsou vysílačky určené dětem a jednoduché přístroje, které fungují v PMR pásmu. Takové vysílačky jsou dostupné za ceny okolo 500 Kč. Potěšující zprávou je, že většina výrobců dává do balení dvě vysílačky, proto můžete okamžitě začít komunikovat s rodinným příslušníkům nebo kamarádem. Levné vysílačky mají menší dosah, napájejí je tužkové baterie a mají méně funkcí. Stačí si připlatit pár korun navíc a získáte základní vysílačku s lepším dosahem i několika přídavnými funkcemi. Za levné vysílačky můžeme označit modely do 2 500 Kč. V této cenové kategorii jsou zmíněné sety dvou vysílaček, ale i samostatné vysílačky, které využijí nadšení radioamatéři.

Vysílačky od 2 500 do 7 000 Kč ocení zkušenější uživatelé, kteří vyžadují skvělý dosah, vyšší počet kanálů, kvalitní zvuk bez otravného rušení či různé funkce usnadňující práci s vysílačkou. Spolehlivě vám poslouží na komunikaci v autě nebo kamionu, během výletů, kempinku či sportovních aktivit. Dražší vysílačky napájí dobíjitelný akumulátor, jsou odolné proti vodě a prachu a neblíží jim ani pár pádů. Při cenách nad 7 000 Kč již můžeme hovořit o profesionálních vysílačkách, které využívají pásma UHF a VHF a je k nim potřebný certifikát, který získáte absolvováním zkoušky. Tyto modely zvládnou vysílání na vzdálenost do 25 km a samozřejmostí je vysoká kvalita přenosu i mnoho užitečných funkcí.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Jak si vybrat vhodnou vysílačku už víte. Doufáme, že jsme vám poskytli dostatek informací, abyste sáhli po takové, která bude splňovat vaše kritéria. Nyní se podíváme na časté otázky spotřebitelů. Mezi odpověďmi možná najdete to, co vás zajímá, ale nevyskytlo se v našem článku.

Jak funguje komunikace přes vysílačku?

Vysílačka je obousměrný rádiový vysílač a přijímač, který funguje simplexně. To znamená, že v jeden okamžik buď vysílá, nebo přijímá. Nemůžete proto současně hovořit i poslouchat jako je tomu u mobilů. Dosah vysílačky je menší, avšak na rozdíl od mobilního telefonu není závislá na síti převaděčů, které zesilují vysílaný signál.

Na co všechno využiji vysílačku?

Vysílačky mají rozmanité využití. V rámci amatérského používání se hodí na dorozumívání během výletů v přírodě, kempu či sportovních aktivit. Ocení je i děti, které s nimi zažijí množství zábavy. Při profesionálním využití najdou uplatnění ve stavebnictví, záchranných službách, bezpečnostních složkách a podobně.

Jaké jsou výhody vysílačky?

Přes vysílačku můžete pohodlně komunikovat se svou rodinou nebo blízkými, kteří jsou v dosahu. Na rozdíl od mobilu, provoz vysílačky je bezplatný a za hovory neplatíte vůbec nic. Pro spojení s druhou stranou stačí stisknout příslušné tlačítko a odpadá zdlouhavé vyťukávání čísla nebo hledání kontaktu v seznamu. Vysílačky se snímáním hlasu spojení ještě více usnadňují, netřeba ani nic mačkat, stačí jen začít mluvit. K dalším výhodám patří nižší pořizovací cena či možnost spojení s druhou stranou i na odlehlejších místech, kde nesahá mobilní signál. Nadšeni radioamatéři vědí díky vysílačkám navazovat i nová přátelství.

Jaký dosah je nejideálnější zvolit?

Na dosah vysílačky má vliv několik faktorů. Třeba počítat s tím, že na místech, kde jsou překážky, bude dosah nižší, než uvádí výrobce. V hustě zastavěném městě může být dosah až pětkrát menší. Před koupí si proto promyslete, v jakém prostředí chcete vysílačku využívat a podle toho zvolte přístroj s nejideálnějším dosahem.

Co je funkce VOX a PTT?

VOX je hlasové ovládání. Přístroj udržuje mikrofon neustále aktivní a umožňuje vám komunikovat, aniž byste se dotkli tlačítka. Pokud však vysílačku využíváte v hlučnějším prostředí, vhodnější bude pro vás funkce PTT (Push To Talk). Tato funkce umožňuje hovořit až tehdy, pokud stisknete příslušné tlačítko.

Potřebuji licenci pro vysílání?

Před koupí zvažte, kolik kanálů budete potřebovat. Pokud vám stačí menší počet, klidně sáhněte po vysílačce, která pracuje přes nelicencované frekvence. I tyto vysílačky mají dobrý dosah a na amatérské použití postačují. Licencované frekvence nabízejí širší rozsah komunikace a více kanálů poskytuje i možnost soukromých rozhovorů, které nebudou rušeny cizími účastníky. Zda licenci budete potřebovat nebo ne, závisí na vašich preferencích.

Mám si pořídit voděodolnou vysílačku?

Pokud si chcete vysílačku brát na výlety do přírody, je vhodné, aby byla odolná proti vodě i prachu. Ty, které touto vlastností disponují, mají v označení IP a dvě číslice. První číslice se vztahuje na ochranu před pevnými částicemi (prach) a druhá označuje ochranu před tekutinami (voda). Čím vyšší hodnotu číslice mají, tím je vyšší i ochrana.

Jaké doplňky se mi vyplatí koupit si k vysílačce?

Vhodné jsou náhradní baterie, ať už jde o tužkové baterky nebo dobíjecí akumulátory. Rovněž se vám vyplatí investovat do pouzdra, které ochrání vysílačku během přenášení. Sáhnout můžete i po sluchátkách, pokud má vysílačka konektor na jejich připojení, či po sponách na opasek, které rozšiřují možnosti přenášení. V případě, že chcete lepší dosah, dokoupit si můžete soupravy nezávislých externích antén.

Které značky vysílaček patří k oblíbeným?

Mezi uživateli vedou v žebříčku oblíbenosti vysílačky Motorola, Baofeng, Sencor, Maxcom či Uniden. Velmi dobře se prodávají také vysílačky Topcom, Walkie Talkie, Midland, Evolveo, Nedis, President nebo GoGen. Výběr je široký a stejně široké je i cenové rozpětí populárních modelů.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.8%)
Datum publikování: 26.05.2021
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek