Nejlepší ponorné tyčové mixéry 2024 – recenze, test, srovnání

Tyčové mixéry mají před ostatními výhodu zejména co se týče pohodlnějšího skladování, mobility a nízké ceny.

Jak vybrat tyčový mixér?

Podívali jsme se i na jejich další výhody i nevýhody a poradíme vám, podle jakých kritérií si tyčový mixér vybrat. Představíme vám i nejoblíbenější modely, dostupné v Česku.

Nejlepší tyčové mixéry

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest SSSH 600   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Tefal HB 656838   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Braun MQ9147X   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Bosch MSM67170   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Braun MQ7035X   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
ProfiCook SM 1237   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Tyčové mixéry – recenze

Připravili jsme pro vás pár recenzí a testů, abychom vám pomohli v rozhodování. Naše zkušenosti vám poskytnou všechny potřebné informace na výběr toho nejlepšího produktu, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Vysoká mobilita, snadná údržba

Největší výhodou tyčových mixérů je jejich konstrukční provedení. Díky tenkému tvaru dobře padnou do ruky a snadno se přenášejí, k čemuž přispívá i jejich nízká hmotnost. Vyměnitelné nástavce zase umožňují snadné čištění či mytí pod vodou.

Nevýhodou tyčových mixérů je, že při práci s mixovacím nástavcem využíváte otevřenou nádobu, z níž mohou při mixování prskat suroviny. Zároveň však, na rozdíl od běžných mixérů, můžete rovnoměrné rozmixování podpořit opakovaným stisknutím mixéru.

Tyčový mixér padne do každé ruky

Tyčové mixéry využijete např. na přípravu koktejlů, bramborového či jiného pyré, ovocné dřeně, smoothie nápojů nebo hustých polévek či omáček. Mnohé modely jsou dodávány s více či méně bohatým příslušenstvím, takže je můžete využít např. i na sekání či krájení zeleniny, ovoce či ořechů nebo mletí masa.

Pro každodenní využití alespoň 600 W

Sílu tyčového mixéru můžete odhadnout prostřednictvím jeho příkonu ve Wattech (W). Nejslabší modely jsou vybaveny elektromotory s příkonem 200 W, ty nejsilnější dosahují i ​​1 000 W. Pro každodenní a univerzální použití doporučujeme příkon alespoň 600 W. Příkon není totéž, co výkon – v úvahu musíte brát i účinnost motoru, případně účinnost čepelí.

Může se proto stát, že ze dvou mixérů se stejným příkonem bude jeden plnit své úkoly lépe a poradí si s větším množstvím húževnatejších surovin. Výrobci výkon ani účinnost neuvádějí, proto se musíte spolehnout spíše na subjektivní a orientační hodnocení právě podle příkonu.

Při výběru tyčového mixéru je důležitý výkon

Standardem je plynulá regulace otáček

Nejlevnější tyčové mixéry jsou vybaveny pouze jedním tlačítkem, po jehož stisknutí se mixér rozběhne na plný výkon a bude mít nejvyšší otáčky. Lepší modely mají 2 či více tlačítek pro volbu rychlosti.

Standardem při mixérech střední až vyšší třídy je ale plynulá regulace otáček otočným ovladačem. Výrobci se sice předhánějí v tom, kdo nabídne více rychlostí, protože je regulace často plynulá, můžete si rychlost nastavit přesně podle vašich požadavků a je jedno, zda má stupnice rozsah 1 – 5 nebo 1 – 12. U některých modelů má regulaci rychlosti na starosti tlačítko, které zvyšuje rychlost se silou stlačení.

Šlehání sněhu s tyčovým mixérem

Pokud vám často při vaření asistují malé děti, oceníte i bezpečnostní pojistku, kterou musíte stisknout zároveň s tlačítkem spuštění mixéru. Najdete ji jen na dražších modelech.

Na mixování, sekání i šlehání

Standardem je mixovací nástavec (nazývaný i mixovací noha), který je určen pro mixování ovoce, měkké zeleniny, polévek, kaší apod.

Dalším standardním příslušenstvím je nástavec na šlehání šlehačky, různých krémů, vaječných bílků a pod. Může být tvořen 1 velkou drátěnou metlou nebo 2 ocelovými malými metličkami (tzv. turbošlehače), které se otáčejí proti sobě. Ty jsou zároveň odolnější a poradí si i s hustšími krémy.

V balení tyčových mixérů najdete často i tzv. pracovní nádobu určenou na mixování, ale také nádobu na sekání s vrchním krytem, ​​ve kterém jsou umístěny převody a na který se upevňuje sekací nástavec. Přibalené mohou být nástavce s noži různých tvarů, které jsou určeny pro sekání či krájení zeleniny, mletí (resp. sekání) masa, sýrů či sekání ořechů nebo drcení ledu.

Bílý tyčový mixér na šlehání

Některé modely se dodávají i se širokým mixovacím nástavcem určeným pro zpracování bramborového či zeleninového pyré.

Pokud používáte myčku, prověřte si, zda je nástavce možné v ní mýt – není to při každém mixéru samozřejmostí.

Ocel zaručí odolnost

Nejlevnější modely jsou často vyrobeny celé z plastu. Plastový nástavec není příliš vhodný pro mixování horkých směsí a polévek (pokud to výrobce výslovně nedoporučuje) – mohou se z něj uvolňovat nebezpečné látky.

Jistotu získáte s nástavci z nerezavějící (nerezové) oceli, které jsou zároveň odolnější a nemusíte se s nimi bát na suroviny i zatlačit.

Všímejte si i provedení mixovacích či sekacích nožů. Ty mají standardně 2 čepele, no mnozí výrobci se je snaží zdokonalit a vyrobit jejich ve speciálním tvaru, aby bylo mixování či sekání účinnější.

Nejslabším článkem tyčových mixérů bývají zpravidla plastové převody a unašeče. Některé z nich můžete koupit jako náhradní díly, kvůli některým budete muset koupit nový mixér.

Důležitá je i hmotnost tyčového ponorného mixéru – pohybuje se v rozmezí 1 – 2 kg. S lehčím mixérem se vám bude jednodušeji manipulovat, ale vyšší hmotnost je obvykle daní za výkonný elektromotor.

Posledním detailem, na který byste si měli dát pozor je délka napájecího kabelu. Počítejte s tím, že v dosahu mixéru potřebujete el. zásuvku.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Tyčový mixér se vám sejde při mixování polévek, šlehání, přípravě koktejlů. Jde o skvělého pomocníka každého kuchaře. Při výběru je třeba se řídit nejen parametry, ale i praktickým využitím spotřebiče. Ještě před koupí tyčového mixéru si odpovězte na tyto otázky:

Jaká je obvyklá životnost tyčových mixérů?

Záleží na kvalitě a samozřejmě i na intenzitě používání daného výrobku. Životnost tyčových mixérů je přibližně 2 až 6 let.

Jak se o tyčový mixér starat, aby vydržel co nejdéle?

V první řadě byste neměli přístroj přetěžovat, max. otáčky používat až při konci mixování. Nejlepší je mixovat v krátkých intervalech. Je třeba se starat o čistotu nástavců a příslušenství a dbát o to, aby nedocházelo k zalamování kabelu.

Jaké nejčastější poruchy mají tyčové mixéry?

K nejčastějším problémům se řadí spálený motor, poškozený mixovací nástavec a zničený unašeč. Obvykle k tomu dochází kvůli nevhodnému použití přístroje a jeho přetěžování.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(91%)
Datum publikování: 05.10.2017
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek