Nejlepší topinkovače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Výběr topinkovače není záležitost, kterou byste hravě nezvládli, ale i u tohoto produktu se najdou rozdílné parametry. V obchodě se vám možná budou zdát všechny topinkovače stejné a lišící se pouze designem a barvou, ale opak je pravdou. I při opékačích najdeme vyhovující základní modely a modely, které mají něco navíc. Na co se tedy zaměřit při výběru? Určitě na kvalitu továrního zpracování, lehkost ovládání, pohodlné vybrání topinek a výbavu.

Bílý topinkovač

Zvolit si můžete stupeň opečení, přičemž počet stupňů se u jednotlivých topinkovačů liší. Většina modelů již disponuje možností rozmrazování chleba z mrazáku. Některé modely mají i zajímavou funkci opékání z jedné strany. Samozřejmostí však není rozpékač pečiva, některé topinkovače ho vůbec nemají, jiné jej mají zabudovaný případně jako odnímatelnou část.

Abychom vám s výběrem topinkovače pomohli, sesbírali jsme různé testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů topinkovačů, určitě získáte kvalitní produkt, který vám zpříjemní nejedno ráno.

Nejlepší topinkovače

Názov Hodnotenie Detail
Electrolux E7T1-6BP   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Severin AT 2509   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Sencor STS 2607BK   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Philips HD 2581   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Home TO-A150B   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Bosch TAT3P423   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Topinkovače – recenze

Čerstvé topinky na snídani, oběd či večeři? Díky vlastnímu topinkovači si můžete topinky udělat kdykoliv. Pokud si nevíte navzdory našemu průvodci výběrem vybrat ten správný, možná vám pomohou naše recenze. Bliže jsme se podívali na několik oblíbených modelů a sepsali jejich plusy a mínusy.

Jak vybrat topinkovač

Malá zázračná krabička, která dokáže proměnit i starší pečivo na křupavou pochoutku. Ano, máme na mysli topinkovač. Ať už se vám pokazil starý, nebo ještě žádný nemáte, určitě vám přijde vhod pár tipů pro výběr tohoto šikovného spotřebiče. Při výběru byste neměli podceňovat například materiálové provedení, ale ani rychlost přípravy či funkce topinkovače.

Design a materiálové provedení

Samozřejmě, že na prvním místě by měla být funkce topinkovače. Myslete však i na to, že jde o spotřebič, který může být doplňkem vaší kuchyně po dlouhá léta. Měl by tedy svým designem ladit s ostatními prvky a spotřebiči.

Retro topinkovač

Co se týče materiálu, levnější modely mají často tělo z plastu. výhodou je lehčí údržba - nezůstávají na něm otisky prstů jako např. na lesklých kovových površích. Protože plast není dobrý vodič tepla, nehrozí zde ani popálení o horký topinkovač. Na druhé straně plasty působí levně a časem mohou vlivem světla vyblednout či zažloutnout.

Topinkovače s kovovým tělem jsou odolnější, nejnovějším trendem jsou elegantní modely z nerezavějící oceli, případněretro topinkovače s jednobarevným tělem a s oblejšími tvary. Jejich cena je ale vyšší.

Aby ste stihli snídani

Kapacita topinkovače bývá podceňovaným parametrem, ale čekání na topinky vám jako výmluva při zpoždění do práce či do školy asi neprojde. Kromě běžných modelů na dvě současně připravované topinky jsou dostupné i topinkovače na 4 topinky. Ty mohou být opékané najednou, případně může být zařízení rozděleno na dvě sekce po dvě topinky, přičemž v případě potřeby můžete opékat pouze dva kusy současně aneplýtvat tak zbytečně energií.

Pokud by se vám 4 topinky zdály málo, existují i speciální otevřené ploché toustovače, které připomínají elektrický gril. Na některé z nich se vejdeaž 6 kusů pečiva najednou. Také můžete narazit na extra široké toustovače, do kterých se vejde celý krajíc chleba. Ty jsou vhodné pro domácnosti, kde se často čerstvý chléb nestíhá spotřebovat.

Výkon topinkovače

Zde platí jednoduchá přímá úměra - čím vyšší výkon, tím rychleji opečené pečivo. Výkon běžných topinkovačů se pohybuje od 650 do 2 500 W. Nezapomeňte, že při opékání 4 topinek najednou ve větších modelech se teplo, a tedy i výkon dělí mezi 4 kusy pečiva namísto dvou, takže teoreticky pro stejnou rychlost propečení potřebujete dvojnásobný výkon.

Z hlediska rychlosti je vhodné vybírat z topinkovačů s příkonemod cca. 800 W pro dvě topinky.

Velký topinkovač

Funkce topinkovačů

Ne každý topinkovač disponuje zásobníkem na drobky či nástavcem na rozpékání pečiva. Pokud víte, že budete některé z funkcí potřebovat, měli byste je při výběru správného topinkovače pozorně sledovat.

  • Regulátor stupně opečení: Najdete ho na téměř každém topinkovači, nejčastěji ve formě otočného nebo posuvného voliče. Regulátory stupně opečení na mnoha opékačích ve skutečnosti regulovány výkon, ale čas, který topinka v topinkovači stráví. Čím tam bude déle, tím více se opeče.
  • Automatické vycentrování topinky: Malý kus pečiva po vložení vycentruje tak, aby byl ve středu ohřívacího tělesa, což pomůže jeho rovnoměrnému propečení.
  • Automatické zasunutí a vysunutí pečiva: Modely s touto funkcí jsou vybaveny senzorem, který zjistí, že do topinkovače vkládáte pečivo a následně jej automaticky zasune až na dno (případně vycentruje, viz předchozí odstavec). Po ukončení pečení ji zase vysune do nejvyšší možné polohy. těmito postupy předejdete možnému popálení o topinkovač.
  • Zásobník na drobky: Najdete ho v některých opékačích ve formě výsuvné misky, do které padají drobky z pečiva. topinkovač tedy nemusíte obracet dnem vzhůru a drobky z něj složitě vytřást.
  • Nástavec na rozpékání pečiva: Umisťuje se na vrchní část topinkovače a umožňuje pomalu ohřívat pečivo(např. i rohlíky či housky) působením tepla ze zařízení. Starší pečivo tak změkne, aniž se propeklo dokřupava.
  • Rozmrazování: V tomto režimu topinkovač zmrazené pečivo pouze slabě ohřívá tak, aby se rozmrazilo a neopéklo dokřupava.
  • Udržování tepla: Při ranním spěchu si možná nevšimnete, že vaše topinky se už dopekli. Aby vám zatím nevychladly, tato funkce vám pomůže udržet jejich teplé.
  • Okamžité zastavení: Umožňuje ihned zastavit opékání stisknutím tlačítka aniž byste museli vytáhnout přívodní kabel ze zásuvky jako při jednoduchých mechanicky ovládaných topinkovače.
  • Izolovaný plášť: Díky němu zůstává tělo topinkovače chladné i během opékání, takže nehrozí nechtěné popálení vám, ani vašim dětem.
  • Signalizace ukončení opékání: Některé topinkovače mají velmi tichý výsuvný mechanismus, proto bývají vybaveny zvukovým nebo optickým upozorněním na ukončení procesu opékání.
  • Displej: Najdete ho na dražších modelech, přičemž může poskytovat informace o zvoleném stupni propečení, zbývající čas pečení či jiné údaje.
  • Úložný prostor na kabel: Přijde vhod zejména tehdy, pokud topinkovač nenecháváte na kuchyňské lince ale skladujete ho ve skříňce. Díky úložnémiu prostoru vám kabel nebude překážet.

Jakou značku topinkovače vybrat

Topinkovače najdete v sortimentu snad každého výrobce domácích spotřebičů. Nechybí známé značky jako Tefal, Electrolux, Bosch, Philips či DeLonghi,ve kterých nabídce najdete několik modelů od základních až po ty špičkově vybavené. Pokud nechcete do topinkovače příliš investovat, sáhněte po modelech značek orientovaných na cenu jako Sencor, ECG, Orava či ETA.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Myslíte si, že při výběru topinkovače nemáte co zkazit? Neunáhlete se a odpovězte si nejprve na některé důležité otázky. Rozhodují nejen parametry, ale i praktické využití. Připravili jsme pro vás odpovědi na nejdůležitější otázky ohledně topinkovačů:

Dá se v topinkovači připravit i něco jiného než topinky?

To závisí na konkrétním modelu, který si zvolíte. Levnější topinkovače dokáží pouze upéct topinky. Topinkovače střední třídy dokáží pečivo i rozmrazit a ohřát.

Je při výběru rozhodující materiál, ze kterého je topinkovač vyroben?

Materiál je důležitý pro bezpečnost a kvůli údržbě. Tělo může být z pevného plastu, vnitřek by však měl být nerezový. Dejte si pozor na strukturovaný levný plast, který se nejen problematicky čistí, ale je také málo odolný vůči teplu.

Jakým způsobem je třeba se o topinkovač starat?

Topinkovač třeba pravidelně zbavovat drobků, nejlépe je, pokud disponuje výsuvnou nádobou na drobky. Při výběru si všímejte šířku štěrbin na topinky. Platí totiž, že čím je širší, tím se topinkovač zevnitř jednodušeji čistí.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90.6%)
Datum publikování: 08.01.2017
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek