Nejlepší domácí tlakoměry 2024 – recenze, test, srovnání

Test tlakoměrů odráží výsledky domácích i zahraničních odborných agentur a jednotlivců. Do našeho srovnání nejlepších tlakoměrů jsme zakomponovali i vaše zkušenosti, recenze a hodnocení. Výsledkem je žebříček toho nejlepšího, co je momentálně na trhu k dispozici.

Tlakoměr

Připravili jsme pro vás také krátký návod, jak si tlakoměr vybrat, tedy to, na jaké parametry při jeho výběru přihlížet. Zapojit se do diskuse můžete prostřednictvím komentářů v dolní části této stránky.

Nejlepší tlakoměry na paži

Názov Hodnotenie Detail
Medisana BU 510   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Hartmann Veroval Compact   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Depan   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Omron M7 Intelli IT   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Hartmann Veroval 2v1   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
TrueLife Pulse B-Vision   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Nejlepší tlakoměry na zápěstí

Názov Hodnotenie Detail
Omron RS4   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Omron RS1 new   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Braun iCHECK 7 BPW4500   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Omron RS7 Intelli IT   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
iHealth Start BPW   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Medisana BW315   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Tlakoměry – recenze

Problémy s tlakem trápí jak starší, tak i mladší lidi. Nejen pro ně je vhodné mít tlakoměr doma. Nikdy totiž nevíte, kdy ho budete potřebovat. Odzkoušeli jsme několik oblíbených tlakoměrů a o své recenze a zkušenosti se podělíme. Doufáme, že vám pomohou se v problematice zorientovat a vybrat si ten nejlepší model. Samozřejmě, každý očekává od přístroje něco jiné, proto nemusí být ten nejlepší model jen jeden. Pokud máte zkušenosti s tlakoměry, můžete se o ně podělit v komentářích. Pomůžete tak při rozhodování se dalším zájemcům.

Jak vybrat tlakoměr

Při výběru každého jednoho výrobku třeba přihlížet na pár základních věcí, tlakoměry nejsou výjimkou. I jejich výběr podléhá zodpovězení si několika otázek a braní na zřetel několika parametrů. V první řadě je dobré si uvědomit, kolik chcete do něj investovat, jakýtyp tlakoměru hledáte, či způsob měření.

Typy tlakoměrů

Stále najdete na trhu i mechanické tlakoměry, ale převažuje nabídka poloautomatických adigitálních tlakoměrů. Jelikož mechanické rtuťové jsou ztrhů staženy pro volný prodej jednotlivcům, k takovému tlakoměru se už nejspíš ani nedostanete. Kromě toho je při měření na rtuťovém tlakoměru nutná určitá znalost způsobu měření.

  • Mechanické tlakoměry: Už desetiletí se tento typ tlakoměru považuje za spolehlivý. Hodnota se při měření na takovém typu tlakoměru určuje na základě analogového ciferníku s ručičkou. nejprve třeba napumpovat manžetu (rukáv) a následně si za pomoci fonendoskopu poslechnout tlukot srdce. Na ciferníku pak třeba sledovat, na jaké hodnotě se vaše srdce ozve. Existují také rtuťové měřiče, které se však postupně z praxe vytrácejí.
  • Automatické tlakoměry: Digitální tlakoměry disponují displejem, na kterém se zobrazují hodnoty vašeho krevního tlaku. Tyto tlakoměry ovládáte jednoduchými stisky tlačítek. fungují plně automaticky - napumpují manžetu a po pár sekundách vám zobrazí výsledek. Digitální tlakoměry jsou buď poháněny baterií nebo jsou napojeny přímo do sítě. Z hlediska ovládání i funkčnosti jsou považovány za nejlepší tlakoměry.
  • Poloautomatické tlakoměry: Jde o kombinaci digitálního a mechanického tlakoměru. Manžetu pumpu stisky pumpičky (balónku) sami, průběh měření se zobrazuje na digitálním displeji.

Způsob měření

Měření můžete dělat dvěma způsoby upnutí manžety podle toho, ojaký tlakoměr jde.

  • Měření na zápěstí: Tlakoměry s upnutím manžety na zápěstí jsou vhodné pro sportovce, pro měření před a po výkonu. Naměřené hodnoty jsou však spíše orientační a vhodné jsou proto pro lidi, kteří nemají vážné problémy s tlakem a pro měření při sportovních aktivitách. Jejich výhodou je nízká cena a malé rozměry i hmotnost, jsou snadno přenosné.

Tlakoměr s měřením na zápěstí

  • Měření na rameni: Tlakoměry s upnutím manžety na rameno jsou přesněji v měření a lépe funkčně vybavené. Vhodné jsou pro lidi s problémy s tlakem, kteří potřebují co nejpřesnější měření. Nevýhodou je poněkud vyšší cena a větší rozměry, i když i při těchto přístrojích již najdete modely s velmi kompaktními rozměry vhodné i na časté přenášení.

Délka manžety

Vbalení stlakoměrem najdete i manžetu, ty jsou různé délky. Proto si vybírejte manžetu vhodnou dle svého obvodu paže. Standardní manžeta je pro obvod paže od 22 do 42 cm. Pokud máte tlustší paže, případně jste obéznější, vyberte si delší manžetu. Tlakoměry jsou vnabídce většinou ve více variantách velikosti manžety.

Zdroj napájení

Jde o způsob, jakým zařízení získává energii pro svůj chod. Automatické a poloautomatické tlakoměry mají nejčastěji baterii - buď vyměnitelnou nebo dobíjecí. Některé však fungují na elektřinu, čili musí být připojeny do sítě. Tato zařízení oceníte v případě, že si tlak potřebujete měřit v pravidelných intervalech, nebudete se muset obávat zkreslených hodnot.

Funkce tlakoměrů

Při přístrojích jsou základní funkce stejné, pro měření systolického adiastolického tlaku plus měření pulsu. Některé tlakoměry mohou mít paměť pro uložení záznamů měření pro jednu i dvě osoby zvlášť. Při takové funkci tlakoměr vyhodnotí i průměrný tlak z posledních zaznamenaných měření. Setkat se můžete s  tlakoměrem, který můžete připojit k PC a pomocí programu máte detailní přehled a záznam můžete dokonce zaslat i emailem svému lékaři.

Domácí tlakoměr

U některých se můžete strentúť i s detekcí pohybu. Měření krevního tlaku proběhne díky této funkci ve správné poloze a také za správných podmínek. V případě, že jste během měření udělali pohyb, případně jste vykonávali činnost (mluvení, kašel), která může ovlivnit měření, kontrolka vás na to upozorní.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Pokud víte, co od tlakoměru očekáváte, jeho výběr není složitý. Parametry výběru jsou sice nápomocné při volbě vhodného modelu, někdy však vyvolávají další otázky. Chcete o přístrojích vědět víc? Napište nám své otázky do komentářů. Brzy vám na ně odpovíme.

Jaké přesné jsou tlakoměry?

Pokud byl přístroj správně zkalibrován, klinicky ověřený a dodržujete zásady správného měření, jsou tlakoměry velmi přesné. Před nákupem si ověřte, zda byla přesnost tlakoměru klinicky ověřená, tedy zda má jedno z označení BHS (Britská hypertenziologické společnost), AAMI, IP (Evropská hypertenziologické společnost).

Je vhodnější tlakoměr na zápěstí nebo na rameno?

Přesné a spolehlivé výsledky vám poskytnou oba typy tlakoměrů. Záleží jen na tom, zda budete přístroj používat doma, nebo si ho plánujete brát i na cesty. Tlakoměry na zápěstí jsou totiž menší a praktičtější, měřiče tlaku krve na rameno jsou o něco větší a měření probíhá tradičním způsobem.

Jak si mám doma měřit krevní tlak?

V první řadě byste si měli měřit tlak ve stejnou denní dobu (ráno a večer) a být v naprostém klidu. Manžetu tlakoměru si navlékněte přímo na kůži, ruku uvolněte a nehýbejte ní. Pokud používáte ramenný tlakoměr, položte předloktí na stůl, v případě zápěstního tlakoměru je třeba dát zápěstí do výšky srdce. Stiskněte tlačítko start a počkejte přibližně 3 minuty. Měření ještě jednou zopakujte s tím, že nejprve vypusťte manžetu. Důležitý je průměr z obou měření. Při měření tlaku nezapomínejte pravidelně dýchat, abyste neovlivnily výsledky.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(87.4%)
Datum publikování: 16.10.2016
Datum poslední aktualizace: 24.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek