Nejlepší sněhové frézy 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší sněhové frézy
- Sněhové frézy – recenze
- Vega ST 554
- Al-ko Snowline 46 E
- Jak vybrat sněhovou frézu
- Rozdělení sněhových fréz
- Elektrická vs. benzínová sněhová fréza
- Jaké parametry a funkce před koupí sledovat
- Správné použití sněhové frézy
- Cena sněhových fréz
- Oblíbené značky sněhových fréz
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Hecht 9013
- Hecht 9661
- Riwall PRO RPST 6172
Vyměňte zdlouhavé a namáhavé odklízení sněhu pomocí lopaty za efektivnější sněhovou frézu. Během zimního období je skvělým pomocníkem, díky kterému snadno a rychle vyčistíte chodník, přístupovou cestu, terasu či jakoukoli jinou plochu od sněhu. Sněhová fréza má své využití v okolí rodinných domů, paneláků, chalup a podobně, ale také v komerční sféře vedle obchodů či na parkovacích místech.
Abyste byli s frézou spokojeni a sloužila vám podle vašich požadavků, její výběru třeba věnovat dostatečný čas. Na trhu najdete více druhů sněhových fréz, přičemž každá z nich má své plusy i mínusy. Pokud přemýšlíte, že byste si své nářadí rádi rozšířili o sněhovou frézu, prozradíme vám, jak frézu správně vybrat a co před výběrem sledovat. Při výběru je nutné orientovat se zejména podle velikosti a členitosti plochy, ze které chcete sníh odklízet a také podle množství sněhu, které v dané oblasti obvykle nasněží. Více se dozvíte v podrobném návodu, jak vybrat sněhovou frézu.
Nejlepší sněhové frézy
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Stiga ST700e ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ | Zobrazit produkt | |
Riwall PRO RPST 6071 ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt | |
MTD Optima ME76 ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt | |
VeGA 555 ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Stiga ST 5262 P ✔ NÁŠ TIP | Zobrazit produkt | |
VeGA 7066 ELS ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt |
Sněhové frézy – recenze
Sněhová fréza je zařízení, které je finančně o něco náročnější, proto byste při výběru vhodného přístroje měli brát ohled na recenze, které najdete na odborných portálech. Vhodné je také zohledněny zkušenosti uživatele, kteří daný model frézy již vlastní. Aby se vám snadněji vybíralo z množství různých sněhových fréz, které jsou dostupné na našem trhu, připravili jsme pro vás pět tipů. Do našeho mini testu jsme vybrali levnější jednostupňové frézy s elektrickým motorem i kvalitní dvoustupňové benzínové sněhové frézy. Zaměřili jsme se nejen na specifika a funkce přístroje, ale poukázali jsme i na jeho výhody a nevýhody. Která ze sněhových fréz vás oslovila nejvíce?
Jak vybrat sněhovou frézu
Pokud se každý rok trápíte s množstvím sněhu a odklízení lopatou je pro vás namáhavé, poohlédněte se po sněhových frézách. Sněhová fréza vám nejen usnadní práci, ale ušetří i váš čas. Předtím, než se pustíte do samotného vybírání sněhové frézy, byste si měli ujasnit odpovědi na základní otázky. K nim patří velikost pracovní plochy, kterou chcete odklízet, typ sněhu, se kterým se nejčastěji setkáváte (čerstvý, sypký, udusaný, zamrzlý apod.) A také to, zda je odklízená plocha zpevněná nebo nezpevněná. Od vašich odpovědí na dané otázky se bude odvíjet, zda je pro vás vhodnější jednostupňová nebo dvoustupňová sněhová fréza, resp. elektrická nebo benzínová sněhová fréza.
Aby výběr sněhové frézy nebyl složitý, připravili jsme pro vás podrobný návod, podle kterého správnou frézu vyberete bez problémů. Zaměřili jsme se na rozdělení sněhových fréz, na výhody i nevýhody a použití jednotlivých typů a nevynechali jsme ani parametry a funkce, které byste před koupí měli sledovat. Zmíníme také cenové kategorie fréz i oblíbené značky.
Rozdělení sněhových fréz
Na trhu se setkáte s více kategoriemi sněhových fréz. K základním typům patří jednostupňové, dvoustupňové a třístupňové frézy. Jednotlivé typy se od sebe liší výkonem, šířkou záběru, způsobem zpracování sněhu i přídavnými funkcemi. Po jaké sněhové fréze sáhnete, bude záviset na množství sněhu, které chcete odhrnovat, od druhu sněhu i na velikosti plochy. Rozhodujícím kritériem může být i frekvence odklízení sněhu nebo vaše finanční možnosti. Ke každému typu sněhové frézy si řekneme něco blíže.
Jednostupňové sněhové frézy
Jednostupňové sněhové frézy jsou jednoduchým přístrojem, který pomocí závitovky (rotujícího šneka) nabírá sníh a následně jej přímo odtud žene směrem k vyhazovacímu komínu. Jsou ideálním pomocníkem, který nahradí únavnou a namáhavou práci s lopatou. Jednostupňové sněhové frézy najdou své uplatnění při čerstvě napadaném a sypkém sněhu a na menších zpevněných plochách. Využijete je na dlažbě, betonu, asfaltu a podobně. Bez problémů s nimi odhrnete sníh z chodníků vedle domě nebo paneláku, krátkých příjezdových cest, teras před domem nebo malých dlážděných dvorů.
Jednostupňové sněhové frézy se nejlépe osvědčí v městských zalidněných oblastech, kde sněží pomálu. K jejich výhodám patří přijatelná pořizovací cena, jednoduchá obsluha, kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Díky tomu jsou tyto frézy skladné a nezaberou mnoho místa v garáži nebo dílně. Nízká hmotnost je zas předurčuje k tomu, aby se s nimi pohodlně manipulováno i ženám a starším lidem. Většina jednostupňových fréz má pogumovanou závitovku, čímž nedochází k poškození dlažby. Jak jsme uvedli, s větším množstvím sněhu, závějemi, zamrzlým a udusané sněhem si neporadí.
Dvoustupňové sněhové frézy
Jak je zřejmé z pojmenování, dvoustupňové sněhové frézy pracují ve dvou stupních. Nejprve ocelový šnek se zuby sníh, který má před sebou, rozdrtí a nakrájí na menší kousky. Pak jsou kusy sněhu hnané na ventilátor s vysokými otáčkami, který jejich strukturu zjemní a následně putují vyhazovacím komínem pryč. Sníh může být odhazován až do vzdálenosti 15 metrů (závisí od konkrétního modelu frézy). Komín se nastavuje pákovým převodem, pomocí kterého je možné měnit strany i směr výhozu sněhu.
Dvoustupňové sněžné frézy se uplatní i v podhorských a horských oblastech, protože si hravě poradí s větším množstvím sněhu, se závějemi a stejně se sněhem, který už stihl zamrznout či udusat se. Využijete je na všech površích – zpevněné, nezpevněné a rovněž nerovné podloží. Odklidíte s nimi všechny plochy kolem rodinného domu nebo chalupy, příjezdové cesty, dvory dlážděné zámkovou dlažbou i s neupraveným povrchem, parkovací místa, veřejné parkoviště, plochy ve sportovních areálech a podobně.
Dvoustupňové sněhové frézy jsou robustní a těžší přístroje, které se zpravidla vyrábějí z kovu. Podávají vysoký výkon a mají i širší pracovní záběr, proto se s nimi pracuje rychle a efektivně. Dražší přístroje zvládnou odklidit až 1,4 tuny sněhu za jednu hodinu. Jak jsme naznačili, jsou vhodné na všechny druhy sněhu – čerstvý, mokrý, zamrzlý, udusaný, dlouho ležící, uježděný i s kousky ledu. K nevýhodám dvoustupňových sněhových fréz patří jejich vyšší hmotnost, proto se s nimi obtížněji manipuluje ženám a starším lidem. Za další mínus můžeme považovat i vysokou pořizovací cenu, která se pohybuje v několika tisících korun. Takovou sněhovou frézu se vám proto vyplatí koupit, pokud během zimní sezóny odhrnujete sníh z více než 50 metrů dlouhého úseku.
Třístupňové sněhové frézy
Třístupňové sněhové frézy jsou poloprofesionálním až profesionálním řešením. Oproti frézám z předchozí kategorie v nich přibyl třetí hnací prvek, který ještě více zvyšuje výkon přístroje i rychlost odklízení sněhu. Jde o extrémně drahé přístroje, jejichž cena se pohybuje v řádech několika desítek tisíc korun. Samozřejmostí je kvalitní a robustní konstrukce, široký pracovní záběr, pohodlné ovládání a další funkce, které přinesou uživateli komfort při práci. Třístupňové sněhové frézy si najdou uplatnění na velkých plochách s množstvím sněhu různého druhu.
Elektrická vs. benzínová sněhová fréza
Sněhové frézy můžeme dělit také podle druhu pohonu. Na trhu se setkáte s elektrickým nebo benzínovým motorem a každý z nich má své výhody i nevýhody. Která bude nejlepší sněhová fréza právě pro vás? Prozradíme vám, v čem se liší frézy, jejichž motor má elektrický nebo benzínový pohon.
Elektrické sněhové frézy
Elektrické sněhové frézy se vyrábějí pouze v jednostupňovém provedení. Jak již správně tušíte, mají nižší výkon, a proto jsou určeny k odklízení čerstvě napadaného sněhu na menších a zpevněných plochách. Díky elektrickému motoru jsou velmi tiché a při práci nebudou rušit vás a ani vaše sousedy. K přednostem elektrických sněžných fréz patří přijatelná pořizovací cena, nízká hmotnost, snadná manipulace či minimální údržba. Fréza s elektromotorem potřebuje mít v dosahu elektrickou zásuvku, proto se neobejdete bez prodlužovacího kabelu. Navíc jste právě délkou kabelu limitováni (vzdálenost od zásuvky) a také vám kabel může při práci překážet a motat se vám pod nohy. Pokud chcete odklízet sníh na menších plochách v blízkosti domu nebo paneláku, limity prodlužovacího kabelu by vám neměly překážet. Potěší, že náklady na chod elektrické frézy jsou nižší ve srovnání s tou benzínovou a zároveň je fréza s elektrickým motorem šetrnější k životnímu prostředí.
Benzínové sněhové frézy
Benzínové frézy se vyrábějí v jednostupňovém, dvoustupňovém a dokonce i v třístupňovém provedení. Výběr z této kategorie je tedy opravdu bohatý. Sněhové frézy s benzínovým motorem vám nekladou žádná omezení v pohybu, protože ke svému provozu nepotřebují kabel. Volně se můžete pohybovat kolem domu, po pozemku nebo po jakékoliv ploše, kterou potřebujete vyčistit od sněhu. Benzínové frézy jsou výkonnější, mohutnější a zároveň dražší. Jelikož motor je poháněn benzínem, jde o hlučnější přístroje, které mohou v tichých lokalitách působit rušivě. Benzínová sněhová fréza si bez problémů poradí s větším množstvím sněhu, protože efektivní spalovací motory dokáží udržet otáčky i při plném výkonu. Jsou ideálním pomocníkem při odklízení sněhu z větších i nezpevněných ploch a hravě si poradí i s udusaným, mokrým nebo zledovatělým sněhem.
Akumulátorové sněhové frézy
Pokud vám překáží kabel při elektrických sněžných frézách a při benzínových zas váháte nad koupí kvůli vyšší hmotnosti, hlučnosti nebo pořizovací ceně, řešením může být akumulátorová sněhová fréza. Akumulátorovou frézu neomezuje kabel, je tichá a má kompaktní rozměry, ale její výkon zpravidla nepřevyšuje modely s elektrickými motory. K nevýhodám sněhových fréz s akumulátorem můžeme přidat časté nabíjení. Čím více sněhu budete odklízet, tím častěji ji musíte nabíjet.
Jaké parametry a funkce před koupí sledovat
Rozdělení sněhových fréz už znáte, nyní je důležité zaměřit se na parametry a funkce, které byste měli před koupí sledovat. Sněhová fréza by v první řadě měla být vyrobena z kvalitních a odolných materiálů a poskytnout vám komfort při práci. Důležitá je například šířka záběru, ovladatelnost přístroje, způsob řízení komína, dravý pojezd a další. Na jednotlivé parametry a funkce se podíváme blíže.
Pevný kryt
Kryt sněhové frézy se aktivně účastní odklízení sněhu a všeho, co je pod ním ukryté. Kryt by měl být proto pevný a odolný, protože pod sněhem se může skrývat led, případně jiné nežádoucí předměty. Odolný kryt vám zaručí, že při první kolizi s ledem či jiným předmětem se nepoškodí. Levnější frézy mají zpravidla kryt z umělé hmoty a určené jsou jen na odklízení čerstvě napadaného sněhu. Dražší modely jsou z plechu, resp. oceli. Před koupí konkrétního modelu se doporučuje na kryt zatlačit oběma rukama. Pokud jste kryt prohnuly, taková fréza nebude vhodná do náročnějších podmínek a raději se jí vyhněte.
Odolné lopatky
Lopatky sněhové frézy musí být pevné a odolné, aby se před sněhem neuhýbali. Počítejte s tím, že sníh frézu zavane, ať už jde o sypký čerstvý sníh nebo těžký lepivý sníh. Proto je odolnost lopatek jedním z klíčových parametrů, který je třeba sledovat. Stejně se i v tomto případě doporučuje před koupí vyzkoušet odolnost lopatek. Stačí na ně zatlačit rukou a pokud se uhýbají, vězte, že stejně se budou chovat i v těžkém sněhu.
Šířka pracovního záběru
Šířka pracovního záběru určuje, jakou šířku sněhu je sněhová fréza schopna odklidit jedním průjezdem po ploše. Jde o otvor, kterým je sníh nabíraný k rotujícímu mechanismu a následně vyhazován komínem. Šířka záběru se u modelů různí, levnější elektrické sněhové frézy mají obvykle záběr pod 50 centimetrů, dražší benzínové sněhové frézy zas nad 50 až 60 centimetrů. S rostoucí šířkou záběru narůstají i rozměry sněžné frézy a rovněž její výkon.
Ovládání přístroje
Ovladatelnost sněhových fréz se projeví zejména při odklízení většího množství sněhu. Pohodlněji se pracuje s frézou, která má automatický pohon vpřed i vzad. Základní levné frézy jsou bez pohonu a vpřed je pohání samotný rotující šnek. Na trhu se setkáte i se sněhovými frézami, které jsou vybaveny systémem řízení Power Steering, ten vám výrazně napomáhá při otáčení a manévrování s frézou, což oceníte na velkých zasněžených plochách. Sněhové frézy, které mají kolečkový pohon, většinou nabízejí nastavení rychlosti pohybu vpřed i vzad. Nižší rychlosti jsou ideální při odklízení těžkého sněhu, výše zas oceníte při lehkém čerstvě napadaném sněhu. Vyšší rychlost se hodí také při přesouvání sněhové frézy z místa na místo. Nejlepší ovladatelné frézy disponují zmiňovaným systémem Power Steering. Ten funguje tak, že spínače umístěny na spodní straně každého držadla po stisknutí zapnou pohonné kolo na dané straně sněžné frézy. Fréza se pak začne otáčet tímto směrem.
Vyhazovací komín
Vyhazovací komín je důležitou součástí frézy, protože přes něj se sníh vyhazuje pryč do vámi požadovaného směru. Před koupí si proto všímejte zejména možnosti nastavení komína. Při každé změně směru frézy musíte změnit i směr padání vyhazovaných úlovků sněhu. Lépe vybavené sněhové frézy mají pákový ovladač, díky kterému snadno nastavíte směr výfuku. Levnější modely disponují mechanickou klikou, kterou musíte točit. Aby se vám s frézou pracovalo pohodlně a efektivně, ovládání směru výfuku komína by mělo být rychlé, intuitivní a bezproblémové. Vy tak můžete věnovat svou pozornost ploše před sebou. Kromě označení komín se u některých modelů můžete setkat s pojmem tunel, jde však o stejnou část frézy.
Vyhazování sněhu
Při každém obratu sněhové frézy a otočce musíte komín směřovat tak, aby sníh vyhazoval na místo, kde vám nebude překážet. Jak jsme již naznačili, dražší modely disponují pákou (tzv. Joystick), kterou jen pohnete do požadovaného směru. U levnějších modelů, které jsou vybaveny klikou, by otočení komína z jedné strany na druhou nemělo zabrat více než tři otočky. Pokud je na otočení potřebné několik otoček, vaše pozornost se bude soustředit na nastavení komínu a nebudete dostatečně sledovat terén před sebou.
Výška bunkru
Bunkr je opláštění rotující závitovky (šneka). Je navržen tak, aby sníh mezi lopatkami putoval směrem hlouběji do přístroje a ne pomimo frézy. Výška bunkru se pohybuje od 40 do 70 centimetrů. Největší výšku mají samozřejmě dražší přístroje, které jsou určeny i do extrémních zimních podmínek s množstvím sněhu.
Kvalitní převodovka
Páka převodovky by měla být umístěna tak, abyste ji měli po ruce a nemuseli se shýbat k spodním částem přístroje. Kromě toho si všímejte i dráhu jejího pohybu. Pokud chcete kvalitní převodovku, porovnejte ji s tou, kterou máte v automobilu. Čím jsou pohyby pákou kratší, tím lépe.
Pevné osazení
Závitovka s lopatkami, která je uvnitř bunkru, by měla mít svou pevnou pozici. Šnek sněhové frézy je spojen s převodovkou, a proto každé nečekané vyosení při silném záběru může způsobit vážnou poruchu, která povede k nefunkčnosti přístroje. Před koupí proto zkontrolujte, zda se závitovka (slimák) neodchyluje. Pevně osazena závitovka je zárukou dlouhé životnosti a navíc budete mít jistotu, že nezpůsobí selhání převodovky, jejíž výměna by vás vyšla pořádně draho.
Dravý pojezd
Sněhová fréza by měla mít kvalitní podvozek, aby bez problémů jezdila po rovině, v mírném kopci i složitějším terénu. Bez dravého pojezdu bude tlačení frézy namáhavé a zdlouhavé. Udržet dráhu pomáhá šípový dezén pneumatik a při dvoustupňových frézách je důležitý i průměr kol, který by měl být 33 centimetrů a více. Menší kola by se totiž mohly prokluzovat, což by vám zbytečně ztížilo práci. Při extrémně náročném terénu jsou ideální pásy, díky kterým můžete sníh odstraňovat po vrstvách několika přechody.
Doplňkové funkce
U dražších modelů sněhových fréz se setkáte s různými doplňkovými funkcemi, které vám usnadní práci. Na jaké funkce a vylepšení můžete narazit?
- Elektrický startér – týká se benzínových sněhových fréz. Modely bez elektrického startéru se uvádějí do chodu potažením za lanko. Toto však může být problémem při minusových teplotách. Lehčí a hlavně spolehlivější start nabízejí frézy s elektrickým startérem. Frézu je nutné na krátkou dobu zapojit do elektrické sítě, pak stačí stisknout tlačítko na řídící jednotce a tím se dá motor do chodu. Následně frézu odpojíte od zásuvky a začnete s odklízením sněhu.
- Světlomet – integrované osvětlení na sněhové fréze je skvělým pomocníkem, díky kterému můžete s frézou pracovat i za zhoršených světelných podmínek. Je známo, že během zimního období jsou dny kratší, a proto s frézou, která má LED světlo, můžete odhrnovat sníh i brzy ráno nebo naopak pozdě večer.
- Posilovač řízení – jde o pokročilejší prvek výbavy sněhové frézy, který vám usnadní jakýkoliv pohyb nebo manipulaci s přístrojem. Řízení frézy s posilovačem je vylepšené na podobném principu, jaký znáte z automobilů.
- Radlice – pomocí speciálního rámu je umožněno před rotující mechanismus napojit radlici, čímž se sníh neodklízí vyhazováním komínem, ale odsouvání do stran. V některých situacích může být takové odhrnování výhodnější variantou.
- Polymerové kluzné lyže – jde o šetrnou úpravu kontaktních ploch frézy, které jsou změkčeny a díky tomu chrání chodníky a dlažby před případným poškozením či poškrábáním.
- Vyhřívané rukojeti – toto komfortní vylepšení se zpravidla týká drahých modelů. Díky vyhřívaným rukojetím se vám se sněžnou frézou bude pohodlně pracovat i během mrazivých dní.
Pořizovací cena
Někteří spotřebitelé se rozhodují podle ceny, ta by však neměla být na prvním místě v rozhodování. Počítejte s tím, že frézu kupujete na několik let, a proto od ní očekáváte i několikaleté bezchybné fungování. Pokud sáhnete po příliš levném a nekvalitním modelu, můžete se setkat s častou poruchovostí, případně s nedostatkem součástek na výměnu. Proto vybírejte sněhovou frézu nejen podle ceny, ale ověřte si i snadnou dostupnost servisních služeb. Koupě ve specializované prodejně by měla být samozřejmostí. Porozhlédněte se po sněhových frézách, u kterých výrobce nabízí minimálně 5letou garanci.
Výrobce
Výběr značky je subjektivní volbou, ale doporučujeme sáhnout po sněhových frézách od kvalitních a ověřených výrobců. Ty jsou zárukou spolehlivosti a dlouhé životnosti. Navíc vám ve většině případů poskytnou prodlouženou záruku i pozáruční servis. Vyhýbejte se raději neznámým čínským značkám, jejichž cena sice může být lákavá, ale časem byste na tuto investici doplatili nefunkčností a problémy s přístrojem.
Správné použití sněhové frézy
Používání sněhové frézy není složité, všechny podstatné informace naleznete v návodu, který byl přibalen k výrobku, případně si tento návod lze stáhnout z webové stránky výrobce. Některých možná zajímá, zda je použití sněhové frézy jiné při elektrickém a jiné u benzínového modelu.
Elektrická sněhová fréza potřebuje ke svému provozu elektřinu, proto si musíte pořídit prodlužovací kabel. Frézu stačí zapojit do elektrické sítě a uvést do chodu stiskem příslušného tlačítka start. Po těchto úkonech se můžete směle pustit do odklízení sněhu. Jak jsme již naznačili, elektrická sněhová fréza je vhodná na čerstvě napadaný a sypký sníh. Využijete ji na menších a zpevněných plochách. Při práci s elektrickou frézou jste limitováni i délkou přívodního kabelu. Elektrické sněhové frézy se vyrábějí pouze v jednostupňovém provedení, proto je jejich výkon nižší. Hodí se zejména do zalidněných městských oblastí.
Benzínová sněhová fréza potřebuje ke svému provozu benzín. Čím více sněhu odklízíte a čím vyšší výkon fréza má, tím bude vyšší i spotřeba benzínu. Benzínové frézy mohou mít manuální startování motoru, když je nutné potáhnout lanko, které frézu uvede do chodu. Takový start může být problémem při nízkých teplotách, které jsou několik stupňů pod nulou. Na trhu jsou i benzínové frézy, které jsou vybaveny elektrickým startérem. V tomto případě musíte frézu na krátkou dobu připojit ke zdroji energie, pak stisknete příslušné tlačítko, které frézu uvede do chodu. Následně benzínovou sněžnou frézu odpojíte od zásuvky a můžete začít s odklízením sněhu. Benzínové sněhové frézy se vyrábějí v jednostupňovém, dvoustupňovém i třístupňovém provedení. Ty dvoustupňové a třístupňové mají vysoký výkon, a proto jsou skvělou volbou na místa, kde je množství sněhu. Bez problémů si poradí se závějemi, mokrým, těžkým i zamrzlým sněhem. Rychle a spolehlivě vyčistí velké zpevněné i nezpevněné plochy. Stejně efektivně je využijete v podhorských a horských oblastech.
Cena sněhových fréz
Jak jsme zmínili, cena sněhové frézy nemusí být rozhodujícím faktorem při výběru. Samozřejmě, ty dražší mají výkonnější motor, dokáží odklidit větší množství sněhu, jsou vhodné i do horších podmínek či nabídnou uživatelům různé přídavné funkce. Cena frézy odráží i její životnost a je vhodné, pokud vám vámi vybraný model vydrží bezproblémově sloužit minimálně 5 let. Pokud však hledáte sněhovou frézu na občasné použijte kolem svého domu, případně chalupy, postačí vám i jednostupňová fréza s elektrickým motorem, kterou si pořídíte za méně než 2 500 Kč.
Jednostupňové sněhové frézy – cena
Ceny jednostupňových fréz začínají na částce okolo 2 000 Kč a pohybují se až do výšky několika tisíc korun. Nejlevnější sněhové frézy jsou určeny na méně náročné odklízení zejména čerstvě napadaného sněhu. V nabídce jsou elektrické, akumulátorové i benzínové frézy. Jednostupňové frézy mají většinou nižší výkon i šířku záběru a jsou vhodné na zpevněné plochy. K jejich plusům patří výhodná pořizovací cena, kompaktní rozměry i nízká hmotnost. Díky tomu s nimi umí pracovat i ženy nebo starší lidé. S náročným terénem a ledem si však levné jednostupňové sněhové frézy neporadí.
Dvoustupňové sněhové frézy – cena
Pořizovací cena dvoustupňových fréz začíná od 8 000 Kč a vyšplhat se může až na několik desítek tisíc korun. V této cenové kategorii najdete nejprodávanější sněhové frézy, protože mají ideální poměr ceny a výkonu pro většinu uživatelů. Frézy z této cenové kategorie se pyšní vyšším výkonem, účinnějším dvoustupňovým mechanismem a dalšími přídavnými funkcemi. Bez problémů si poradí s nerovným povrchem a nepřekáží jim ani led či náročnější podmínky v terénu. Radí se sem benzínové dvoustupňové sněhové frézy s manuálním i elektrickým startováním, které usnadní uvedení přístroje do chodu během nízkých teplot. Je třeba dodat, že tyto frézy jsou těžší a jejich hmotnost se počítá v desítkách kilogramů, proto může být manipulace s nimi obtížnější pro lidi s jemnější konstrukcí.
Třístupňové sněhové frézy – cena
Třístupňové frézy jsou finančně náročnější, a proto musí být jejich koupě opravdu opodstatněná. Oceníte je tehdy, pokud se každoročně brodíte haldami sněhu, které potřebujete co nejrychleji a efektivně odklidit. Tyto frézy jsou ideální na velké plochy a spíše pro profesionálněji účelům. Cena začíná na částce přibližných 30 000 Kč. Třístupňové sněhové frézy se vyznačují vysokým výkonem, odolnou konstrukcí, plnou výbavou, širokým záběrem či prodlouženou zárukou.
Pro kvalitní sněhovou frézu, ale zároveň byste rádi ušetřili, je vhodné sledovat akce jednotlivých obchodů. V sezónních výprodejích můžete narazit na značkové frézy za výhodné akční ceny. Pokud vám nevadí použité zboží, poohlédnout se můžete i po stránkách internetových bazarů.
Oblíbené značky sněhových fréz
Připravili jsme pro vás seznam výrobců, kteří jsou osvědčenou kvalitou a dlouhá léta patří ke špičce. Námi uváděné značky ověřili a ocenili i samotní spotřebitelé v kladných recenzích produktů. K oblíbeným sněžným frézám patří tyto značky.
- Hecht – česká značka, která se orientuje zejména na zahradní stroje a vybavení, má v nabídce i množství sněhových fréz. Vybírat můžete z jednostupňových elektrických i dvoustupňových benzínových zařízení. Zákazníky oslovili zejména přijatelné ceny v kombinaci se skvělým výkonem a spolehlivostí.
- Stiga – jde o tradiční švédskou značku, která svými produkty uspokojí i náročnější uživatele. V nabídce jsou rovněž levnější jednostupňové i dražší dvoustupňové sněžné frézy, které jsou ideální volbou pro oblasti s větším množstvím sněhu.
- Al-ko – německá společnost se při výrobě orientuje hlavně na zahradní techniku, vzduchotechniku a automobilovou oblast. V jejím sortimentu nechybí ani sněžné frézy, které se vyznačují solidním výkonem a přijatelnou cenou. V nabídce má elektrické, akumulátorové i benzínové frézy.
- VeGA – výrobce s rozmanitým portfoliem, který nabízí také sněhové frézy. Jde o střední cenovou kategorii, ze které si vyberou nároční i méně nároční uživatelé. Navíc potěší kompletní prodejní servis.
- Husqvarna – frézy této ověřené značky jsou ideální pro těžký a tvrdý sníh. Přístroj vás nenechá ve štychu ani při náročných zimních podmínkách. Vyznačují se vysokým výkonem a benzínovým motorem s elektrickým startováním pro bezproblémové uvedení přístroje do chodu. Vzhledem k výkonu a funkcím těchto sněhových fréz se jedná o přístroje s vyšší pořizovací cenou.
- Riwall – na našem trhu najdete od této značky jen pár modelů. Za ceny od přibližných 10 000 do 20 000 Kč získáte špičkovou sněhovou frézu s výkonným motorem, která si poradí i s extrémními podmínkami. Robustní konstrukce je zárukou dlouhé životnosti.
- MTD – výrobce nabízí sněhové frézy z cenové kategorie nad 8 000 Kč. Nacházejí se v ní jednostupňové i dvoustupňové benzínové sněžné frézy, přičemž ty dražší mají elektrický start, který se hodí do nízkých teplot. Součástí fréz je výbava a funkce, které spotřebitelům usnadní obsluhování přístroje.
- Honda – značka je známá především motoristům, ale kromě automobilů má ve svém portfoliu i motocykly, sekačky a další zařízení. Nechybí ani sněhové frézy, které jsou v rozsáhlém cenovém rozpětí, proto si vyberou nenároční i nároční uživatelé.
- Ariens – jde o firmu, která profesionálně odklízení sněhu zajišťuje již od roku 1933. Díky dlouholetým zkušenostem vám sněhové frézy od této značky poskytnou osvědčené a spolehlivé přístroje, se kterými bez námahy vyčistíte menší i větší zasněžené plochy.
Při koupi sněhové frézy se nedívejte pouze na samotnou značku přístroje, ale také zvažte obchod, ve kterém si frézu koupíte. Informujete se ohledně pozáručního servisu, případně prodloužené záruky. Nezapomeňte si ověřit i dostupnost náhradních dílů na vámi zvolenou sněhovou frézu či volitelné příslušenství, které vám může práci s přístrojem ještě více usnadnit.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Spotřebitelé, kteří dosud neměli zkušenost se sněhovou frézou, mohou mít několik otázek. Zaměřili jsme se na ty nejčastější, které vám usnadní rozhodování, jakou sněžnou frézu zvolit a zda vůbec bude tento přístroj pro vás vhodný.
Využiji sněhovou frézu?
Postačí mi jednostupňová sněhová fréza?
Jaký je rozdíl mezi jednostupňovou a dvoustupňovou benzínovou sněhovou frézou?
Mám zvolit sněhovou frézu s elektrickým startérem?
Jaký výkon motoru je postačující?
Mám si vybrat sněhovou frézu s koly nebo pásy?
Jak se mám o sněhovou frézu starat?
Existuje alternativa k sněhovým frézám?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 24.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek