Nejlepší rychlovarné konvice 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší rychlovarné konvice
- Rychlovarné konvice – recenze
- Orava VK-3817
- Catler KE 8010
- DeLonghi KBOV 2001
- KitchenAid 5KEK1522EER
- Jak vybrat rychlovarnou konvici
- Materiál a design rychlovarných konvic
- Speciální rychlovarné konvice
- Inteligentní rychlovarné konvice
- Cestovní rychlovarné konvice
- Gooseneck konvice na kávu
- Test rychlovarných konvic – rozdělení podle ceny, nejlepší značky a prodejci
- Rychlovarné konvice do 350 Kč
- Rychlovarné konvice do 750 Kč
- Rychlovarné konvice do 1 500 Kč
- Rychlovarné konvice nad 1 500 Kč
- Jak pečovat o rychlovarnou konvici
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Klarstein Bamboo Garden
- Klarstein Gulliver
- Kenwood SJM 610
- Klarstein Carlina
- Klarstein Aquavita Chalet
Jen v málokteré kuchyni se nenachází šikovná rychlovarná konvice. Rychlý pomocník pro ohřev vody na zalití ranní kávy, čaje nebo při vaření oběda. V bohaté nabídce na našem trhu si jistě každý vybere, ale přesto, že se nejedná o složitý přístroj i zde najdeme rozdíly nejen v designu a velikosti, ale i v parametrech.
Na co se zaměřit při výběru, které kritéria upřednostnit a co znamenají parametry u produktu? Je toho docela dost a proto jsme sesbírali různé testy konvic, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se nekvalitním konvicím.
Nejlepší rychlovarné konvice
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Lauben Electric Kettle EK17WS ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
Tescoma President ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt | |
ETA 5595 9000 Emma ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Rohnson R 7105 ✔ LIDOVÁ VOLBA | Zobrazit produkt | |
Tefal KO851830 ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt | |
Gorenje K17CLI ✔ NÁŠ TIP | Zobrazit produkt |
Rychlovarné konvice – recenze
Rychlovarnou konvici najdete téměř v každé domácnosti. Rychle si v ní ohřejete vodu na kávu či čaj, případně na podlití masa při přípravě guláše. Nejde o spotřebič, který by vám vydržel celý život. Konvici obvykle kupujete jednou za pár let. Naše recenze vám s jejím výběrem určitě pomohou.
Jak vybrat rychlovarnou konvici
Rychlovarnou konvici najdete téměř v každé domácnosti. Je neocenitelným pomocníkem při přípravě nápojů i při vaření. Víte však, jak si konvici správně vybrat? Není důležitý pouze objem či značka, pozornost byste měli věnovat například i příkonu/výkonu konvice či materiálu, ze kterého je vyrobena.
Na trhu jsou k dispozici kavnice od výmyslu světa, pokud holdujete retro, můžete si vybrat některý z designových kousků, pokud vám stačí klasika, volte mezi tradičními plastovými či nerezovými konvicemi.
Objem
Bydlíte v domácnosti dva, zda hledáte konvici pro vícečlennou rodinu? Objem závisí na tom, kolik lidí v domácnosti bývá, i od toho, načež vše ji budete používat. Před dvou lidí je postačují konvice s objemem 1 až 1,2 litru.
Méně vody se rychleji zahřeje, čili ušetříte na energii. Větší konvice se vám sejde, pokud pravidelně kávičku doma s přítelkyněmi zda máte malé děti. V konvici se voda ohřeje několikrát rychleji než v hrnci.
Příkon/výkon konvice
I v tomto případě platí, čím vyšší výkon, tím rychleji voda v konvici sevře. Nejideálnější volbou je konvice s příkonem okolo 2 000 až 2 200 W, protože při tomto příkonu je využití elektrické energie efektivně a sevření vody netrvá déle než 3 minuty. Na výběr máte samozřejmě i konvice s příkonem kolem 800 - 1 000 W, ale i výkonnější modely s příkonem okolo 3 000 W.
Materiál
Výběr materiálu je věcí vkusu - můžete si zvolit plastové i nerezové verze. Platí však, že nerezové konvice působí o něco elegantnější a luxusnější. Pokud však holdujete plastovým konvicím, vybrat si můžete z různých barevných provedení, k dispozici máte dokonce i imitaci nerezu.
Důležité funkce a parametry
Jedním z parametrů výběru by měl být bezpečnostní systém proti přehřátí. Novější konvice bývají opatřeny několika pojistkami. Samozřejmostí by mělo být automatické vypnutí, vyjímatelný filtr proti vodnímu kameni nebo pojistka víka. stejně světelná signalizace provozu a zřetelný vodoznak, pomocí kterého lze kontrolovat množství vody, by vás měli při konvici zajímat.
V případě, že máte rádi například zelený čaj a nepotřebuje ohřívat vodu na 100 °C, pořiďte si konvici s možností nastavení teploty. Důležitou záležitostí je také délka kabelu, myslete na to, kde budete mít konvici uloženou a zda dotáhne kabel k zásuvce.Plusem je funkce udržování teploty v konvici, indikátor správného množství vody od počtu šálků. Některé modely obsahují již filtr vody Brita, nebo mají jemné sítko, které zachytí malé části vodního kamene, aby se nedostal do nápoje.
Způsob otevírání konvice
Vodu nalijete do každé konvice shora. Některé se však dají a některé nedají otevřít. První zmiňovaná verze je samozřejmě praktičtější. Při těchto konvicích si všimněte i způsob, kterými je otevřete. První možností je tlačítko, druhým otevírání "násilím", což nemusí být zcela pohodlné. Do konvice bez otevíracího víka vodu lijete pouze přes úzký zobáček, což celý úkon podstatně komplikuje. Tyto modely proto nemůžeme označit za nejlepší volbu.
Podstavec pod konvicí
Na starších, ale i levnějších modelech se nachází podstavec, na který konvici fixně položíte, přičemž s ní nemůžete otáčet doleva ani doprava. Mnohem lepší volbou jsou otočné podstavce, nazývané také jako 360 ° základny, na kterých můžete konvicí hýbat, doslova, "do kolečka, do kola". Výjimečně natrefíte i na 180 ° podstavce.
Umístění topné spirály
- Skrytá topná spirála: V tomto případě je spirála ukrytá ve spodní části – podstavci konvice. Nevýhodou je delší doba ohřívání, výhodou jednodušší údržba a delší životnost. Spirála "zalitá" v plastu či oceli se, v podstatě, nemá jak zkazit ani poškodit, navíc se o ni nemusíte nijak starat.
- Viditelná topná spirála: Tyto konvice patří k těm rychlejším, jelikož je spirála ponořená přímo ve vodě. Na druhé straně jsou podstatně náročnější na údržbu. Vodní kámen se totiž usadí i přímo na spirále, takže ho musíte pravidelně odstraňovat. Ve srovnání s předešlým řešením je "odkrytá" spirála i o něco náchylnější na poškození.
Praktické funkce, doplňky a vlastnosti rychlovarných konvic
Pokud si při přípravě kávy, čaje nebo jiných horkých pochutin potrpíte na skutečný komfort, doporučujeme se vám poohlédnout po konvicích s dalšími vylepšováky, mezi které patří:
- Anti-drip: Jde o velmi praktický systém proti odkapávání.
- Displej: Dražší konvice s pokrokovými funkcemi disponují přehledným digitálním displejem, který slouží jako ovládací panel.
- Kontrolka zapnutí: Bezpečnostní pojistka, která zabrání spuštění prázdné konvice, je velmi praktickou záležitostí, která ochrání samotnou konvici, ale i vaše zdraví.
- Západka proti otevření: Určitě doporučujeme sáhnout po konvici, která se neotevře při pádu z linky nebo jejích nechtěném shození.
- Integrovaný teploměr: Nejčastěji se nachází na konvicích bez možnosti regulace teploty. Najdete ho na boční straně a slouží k zobrazení aktuální teploty ohřívané vody.
- Cool touch úchytka: Jde o ručku, která je odizolovaná od zbytku konvice, takže zůstává chladná i po sevření vody.
- Cool touch povrch: Konvice s takovým označením zůstávají chladné na celém jejich povrchu i tehdy, když jsou plné sevřené vody, a to díky dvojité a odizolované stěně.
- Podsvícený vypínač: Oceníte ho zejména v noci.
- LED podsvícení: Z praktického hlediska tato funkce neznamená nic, při skleněných rychlovarných konvicích však mluvíme o skutečně designové vychytávce.
- Termoregulace: Touto funkcí disponuje většina konvic, rozdíl je v tom, jak dlouho a jakou teplou vodu dokáží udržovat. Jakési minimum je 30 minut, maximum i více než 12 hodin.
- Navíječ šňůry: Najdete ho na spodní straně základny. Pokud máte na výběr, tak určitě sáhněte po takové konvici.
Materiál a design rychlovarných konvic
Plast a nerezová ocel jsou na výrobu konvic používané nejčastěji, no a to, jak vypadá obyčejná konvice, víme všichni. Někteří výrobci však používají i jiné materiály, jako keramika či sklo a nemají strach i z netradičně působících kousků. V následujících řádcích se podíváme se na všechny možné provedení a materiály, s nimiž se můžete setkat při rychlovarných konvicích.
Plastové rychlovarné konvice
Plastové rychlovarné konvice patří k těm nejvyužívanějším, a to zejména kvůli jejich snadné údržbě a nízké ceně. Jsou velmi lehké, nevýhodou je však nepříjemný zápach, který vzniká jako při přepálení (malé množství vody, které vyvře), tak i při méně častém vyměňování vody. Z hlediska designu není plast absolutně omezující, z hlediska bezpečnosti však ano. Každá rychlovarná konvice musí disponovat velmi kvalitní bezpečnostní pojistkou proti přehřátí a samozřejmě i funkcí automatického vypnutí.
Nerezové a nerezové rychlovarné konvice
Nerezové i nerezové konvice působí velmi elegantně, jsou o něco dražší, ale i bezpečnější. Pokud by na nich i čirou náhodou "odešla" bezpečnostní pojistka proti přehřátí, nic hrozného se nestane. Výhodou je také nízká váha, dlouhá životnost, odolnost vůči mechanickému poškození a snadná údržba. Při výběru si ověřte, zda disponují dvojitou, odizolovanou stěnou, protože horká ocel není příjemná ocel.
Keramické rychlovarné konvice
Keramické rychlovarné konvice nejsou zcela běžné, právě proto jejich koupi doporučujeme právě těm, kteří si potrpí na originální kuchyňské spotřebiče. K výhodám keramických konvic patří velmi dobré udržování teploty po sevření vody, a to i bez speciální funkce, poměrně jednoduchá údržba a již zmíněný vzhled. Za nevýhodu můžeme označit vyšší cenu, horší dostupnost a samozřejmě náchylnost na mechanické poškození, konkrétně rozbití.
Skleněné rychlovarné konvice
Konvice vyrobeny ze speciálního varného skla jsou také výbornou volbou pro milovníky designových kuchyňských pomocníků. Sklo je ve srovnání s keramikou o něco odolnější vůči poškození, avšak i náročnější z hlediska údržby, a to zejména proto, že je přes něj vidět všechno. V tomto případě mluvíme konkrétně o vodním kameni. Skleněné rychlovarné konvice najdete v nabídce mnoha výrobců a navzdory netradičnímu vzhledu patří k cenově dostupným produktům, které můžete vlastnit již za cenu od 500 Kč.
Retro rychlovarné konvice
Retro rychlovarné konvice jsou nejčastěji vyrobeny z keramiky nebo oceli, výjimečně i z plastu. Na první pohled připomínají klasický buclatý čajník s oblou rukojetí nahoře. Celkem často na nich najdete i různé retro detaily, jako je například analogový teploměr. Z hlediska výkonu, kvality a ceny nepatří do žádné speciální kategorie. Některé stojí necelých 750, některé i více než 2 500 Kč.
Speciální rychlovarné konvice
Kromě klasických rychlovarných konvic máte na výběr i speciální modely, konkrétně ty se smart funkcemi, vhodné na cesty nebo takové, které ocení milovníci kvalitně připravené kávy. Asi tušíte, že žádný z těchto kousků není nezbytností. Konvice, která nechá sevřít vodu vždy, když si, doslova, řeknete nebo taková, která se vejde do přihrádky v autě, je však určitě příjemným zpříjemněním života.
Inteligentní rychlovarné konvice
Inteligentní rychlovarné konvice mají zabudovaný Bluetooth, takže je můžete propojit s Wi-Fi a ovládat přes aplikaci. Tyto konvice můžete zapnout po cestě domů a po příchodu už jen zalít kávu. Své využití najdou i při malých dětech, kterým musíte v noci ohřívat mléko. Z postele konvici zapnete a do kuchyně přijdete na hotové. Pokud byste přemýšleli nad koupí smart konvice, vybrali jsme pro vás i několik zajímavých produktů.
Rychlovarné konvice Xiaomi
Rychlovarné konvice Xiaomi Mi Smart a Xiaomi Electric Kettle najdete například na Mall, Alza, Okay či Datart. V závislosti na prodejci stojí od necelých 500 do 1 300 Kč. Bílá Xiaomi Mi Smart je model se základními funkcemi, objemu 1,5 l, skrytou spirálou a příkonem 1 800 W.
Dalším počinem společnosti Xiaomi je černá rychlovarná konvice Xiaomi Viomi Smart Kettle Pro s OLED displejem. Ovládáte ji přes aplikaci Mi Home, je energeticky úsporná (příkon pouze 500 W), vodu s teplotou 50 °C dokáže udržovat až 12 hodin a je vybavena 4 režimy ohřevu. V porovnání s předešlými modely je cca 2-krát dražší a dostupná pouze u zahraničních prodejců.
Rychlovarné konvice iKettle a AppKettle
iKettle od britského výrobce Smarter je v současnosti považována za nejinteligentnější ze všech inteligentních rychlovarných konvic na trhu. Můžete ji ovládat na dálku, doslova odkudkoliv, a také hlasem, neboť je propojitelná s Alexou a Google asistentem. Můžete si ji objednat přímo z e-shopu Smarter s dopravou zdarma. Najdete ji také na Amazonu a eBay. Z hlediska ceny jde o dražší kousek, který stojí kolem 2 500 Kč.
AppKettle se odlišuje zejména designem, konkrétně prosklenou částí, přes kterou můžete kontrolovat hladinu vody v jejím nitru. Ve srovnání s iKettle je dražší o cca 250 Kč a propojitelná pouze s mobilní aplikací nebo Alexou. Bohužel, horší je i její dostupnost.
Cestovní rychlovarné konvice
Cestovní rychlovarné konvice jsou specifické velikostí. Většinou mají objem kolem 0,5 až 0,7 l, v zásadě jsou vyrobeny z plastu a mají nižší příkon, který se pohybuje od 500 do 1 000 W. Součástí cestovních konvic jsou obvykle i 2 plastové skleničky a praktická kapsa pro přenos. Cena se pohybuje okolo 370 až 500 Kč.
Samostatnou podkategorií cestovních rychlovarných konvic jsou modely, které můžete používat přímo v autě, a to bez použití měniče napětí. Jejich klasický objem je 0,4 nebo 0,5 l. Základním rozdílem je typ kabelu. Ten je ukončen 12 V zástrčkou, kterou lze zapojit rovnou do autozapalovače. Cena rychlovarných konvic do auta je podobná jako v předešlém případě.
Gooseneck konvice na kávu
Kávu můžete samozřejmě zalévat vodou z jakékoliv konvice. Takzvané Gooseneck nebo konvice s husím či labutím krkem jsou však vychytávkou pro totální kávičkové fajnšmekry, kteří si připravují takové specialitky, jakými jsou Pour-over či chemex cofee. Při takové přípravě kávy potřebujete vodu z konvice nalévat velmi pomalu, v malém množství a jemnými krouživými pohyby, na což je zahnuté hrdlo jako stvořené. Cena Gooseneck konvic se pohybuje od 750 do 1 500 Kč.
Test rychlovarných konvic – rozdělení podle ceny, nejlepší značky a prodejci
Zkusili jste už do Googlu napsat "rychlovarná konvice"? Pokud ne, tak vám prozradíme, že se vám zobrazí více než 1 300 000 výsledků. Aby byl tedy náš průvodce výběrem kompletní, vybrali jsme pro vás několik ověřených výrobců, ale i prodejců a populární rychlovarné konvice rozdělili do několika kategorií podle ceny.
Rychlovarné konvice do 350 Kč
Začneme nejlevnější kategorií, tedy rychlovarnými konvicemi do 250 až 350 Kč. Budete překvapeni, že jich existuje více než dost a mnohé z nich patří skutečně ke kvalitním spotřebičům. My jsme pro vás vybrali 2 výrobce, kteří v této cenové kategorii nabízejí modely se základními funkcemi a které i samotní zákazníci považují za velmi kvalitní.
Rychlovarné konvice Sencor
První možností je řada buclatých pestrobarevných rychlovarných konvic Sencor SWK 1017TQ, 1013OR, 1018RS, 1016YL, 1011GR, 1014RD a 1012BL. Mají objem 1 l, příkon 1 100 W a podle zákaznických recenzí jde o velmi pěkný a plně funkční produkt, který si v průměru vysluhuje známku 4,5 až 4,6. Vzhledem k trochu nižšímu výkonu však musíte počítat i s trochu delší dobou ohřevu vody. Sencor má v nabídce ještě jednu 250-korunovou konvici, konkrétně SWK 1001OR, která je o něco výkonnější. Má příkon 2 000 W, objem však zůstává nezměněn.
Rychlovarné konvice Rohnson
Rohnson má v nabídce také více produktů v ceně do 350 Kč. Zaujaly nás 2, a to elegantní černá konvice Rohnson R-7900 o objemu 1,7 l a příkonem 2 000 W, kterou spotřebitelé ohodnotili známkou 4,3 z 5, přičemž za jediný mínus označili těžší otevírání horního víka. Ostatními parametry se však vyrovná i mnohem dražším modelům.
Druhým produktem je stejně velká konvice v bílém provedení Rohnson R-7905, která má vyšší příkon – 2 200 W a i trošku lepší hodnocení.
Rychlovarné konvice do 750 Kč
V této cenové relaci naleznete už i takové modely, které dokážou trochu více než je pouhé ohřátí vody. V kategorii konvic do 750 Kč jsme pro vás vybrali prodejce Lidl a Alza, při kterých jsme se zaměřili na konvice s regulací teploty, které bývají o něco dražší.
Rychlovarné konvice na Lidl e-shop
Lidl má v nabídce svého e-shopu převážně rychlovarné konvice vlastní značky Silvercrest. Dobrou zprávou je, že všechny koupíte do 600 Kč. Jde o modely se základními funkcemi, které nás však oslovili designem. Najdete zde konvice skleněné, věrné kopie tradičních čajníků či retro kousky s prvky imitujícími dřevo. Naši pozornost zaujal i elektrický vařič čaje za necelých 450 Kč. Má objem 1 l, příkon 650 W a zabudovaný systém na louhování čaje.
Rychlovarné konvice s regulací teploty Alza
Jelikož na Alze najdete rychlovarné konvice všech možných i nemožných značek, které stojí od 250 do více než 2 500 Kč, rozhodli jsme se zaměřit na konkrétní kategorii, na rychlovarné konvice s regulací teploty v cenové kategorii do 750 Kč.
První možností je skleněná konvice Guzzanti s příkonem 2 200 W a 5 teplotními režimy (50, 70, 80, 90 a 100 ° C), která je vybavena i světelnou signalizací. Dále zde do 750 Kč koupíte konvice Orava v nerezovém provedení, další skleněné modely od Sovio, Concept, Sencor, Hyundai a Lauben Electric a také produkty značek ECG, Redmond a Gallet.
Rychlovarné konvice do 1 500 Kč
1 500 Kč, to je cena, za kterou můžete vlastnit již skutečně kvalitní a také pěknou rychlovarnou konvici, která bude mít i skutečně dlouhou životnost a pokrokové funkce. V této kategorii nás zaujaly produkty dvou značek, ETA a Tefal, u nichž je vyšší cena opravdu přiměřená.
Rychlovarné konvice ETA
Pokud vám váš rozpočet dovoluje sáhnout po rychlovarné konvici s cenou kolem 1 200 Kč, tak vám doporučujeme ověřenou značku ETA. V nabídce tohoto výrobce najdete konvice větší i cestovní, klasické i ty s méně tradičním designem. Bohužel, i přes kvalitu a přijatelnou cenu, která se pohybuje v rozmezí od 500 do 1 200 Kč, neexistuje ani jedna rychlovarná konvice ETA s regulací teploty.
Rychlovarné konvice Tefal
Rychlovarné konvice Tefal stojí od cca 750, logicky, do cca 1 500 Kč. Z levnějších kousků nás oslovila zejména konvice Loft, která je sice plastová, svým designem však připomíná keramickou retro konvici. No a i přesto, že disponuje pouze základními funkcemi, jde o poměrně velký kousek s objemem 1,7 l a vysokým výkonem 2 400 W. Z dražších kousků jsme pro vás vybrali rychlovarnou konvici Tefal Ket Digital s dvojitou stěnou, odizolovaným povrchem, 5 teplotními režimy, velkým digitálním displejem a funkcí udržování teploty během 30 min.
Rychlovarné konvice nad 1 500 Kč
Asi není třeba říkat, že rychlovarná konvice, která stojí více než 1 500 Kč, musí být dobrá konvice. V této kategorii jsme proto nevybírali konkrétní produkty, ale vypátrali značky, které takové drahé kousky nabízejí. Pokud byste zatoužili po konvici s propracovaným designem, vysokým výkonem, kvalitním provedením a pokrokovými funkcemi, za kterou by se nemusel stydět ani majitel nóbl kavárny, poohlédněte se po značkách, jako je Smeg, DeLonghi, Bosh, Sage, Catler nebo KitchenAid.
Jak pečovat o rychlovarnou konvici
Jediné, co vaše rychlovarná konvice potřebuje bezvýhradně, je pravidelné čištění od vodního kamene. Ti, kteří mají skutečně tvrdou vodu, se této aktivitě věnovat o něco častěji, ideálně i jednou za 2 týdny. No a ti, kteří mají vodu s přiměřenou tvrdostí, by měli konvici vyčistit alespoň jednou za 3 měsíce. Jak na to? Velmi jednoduše. Konvici stačí napustit vodou až po rysku MAX, do té nasypat jeden z následujících přípravků a nakonec ji nechat přejít varem. Při skutečně špinavé konvici tento postup zopakujte 2- až 3-krát.
- Speciální odvápňovač na konvice – tablety nebo roztok
- Kyselina citronová
- 8% ocet
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Před výběrem spotřebiče je vhodné si odpovědět na některé základní praktické otázky. Abychom vám výběr rychlovarné konvice usnadnili co nejvíce, rozhodli jsme se odpovědět na nejčastěji kladené otázky. Pokud vás zajímá ještě něco, napište nám do komentářů pod článkem. Odpovíme co nejdříve.
Jaký objem rychlovarné konvice potřebuji?
Jak zbavím konvici vodního kamene?
Co všechno ovlivňuje rychlost ohřívání vody
Starší modely, které již nejsou dostupné
Seznam článků
Rychlovarná konvice bez vodního kamene: jak vyčistit konvici octem, sodou bikarbonou, kyselinou citrónovou
Elektrické rychlovarné konvice jsou v nejedné domácnosti i kanceláři a pracovišti nepostradatelným kuchyňským spotřebičem. Přípravu čaje a kávy umožňují i bez potřeby sporáku, čímž se staly tak oblíbené. Přestože je používáme několikrát denně, často zapomínáme na jejich čištění.... Přečíst článek
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek