Nejlepší robotické mopy 2024 – recenze, test, srovnání

Robotické vysavače jsou na trhu delší dobu a bylo jen otázkou času, kdy výrobci přijdou i s robotickými mopy. Přestože mopů zatím není tolik jako vysavačů, na trh přicházejí neustále nové a vylepšené modely. Výjimkou nejsou ani hybridní modely, které zvládnou obě funkce. Dokáží vysát koberce i vytřít všechny typy tvrdých podlah. Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými modely a co všechno je třeba sledovat před koupí, aby přístroj splňovat vaše požadavky? Připravili jsme pro vás průvodce, který vám poradí s nákupem robotickéhzo vysavače s mopem i robotického mopu.

Jak vybrat robotický mop

Robotický vysavač s mopem se hodí do každé domácnosti, v níž jsou podlahy. Pokud vás už nebaví manuálně stírání, tento šikovný pomocník vás ví zachránit. Robotický mop umí stírat na sucho i na mokro, proto si úklid přizpůsobíte dle aktuálního znečištění. Je třeba dodat, že robot umí uklidit běžně znečištěné povrchy, se starou a zaschlou špínou si neporadí. Jak tento přístroj vybrat a které parametry sledovat?

Nejlepší robotické mopy

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Roidmi Eve Plus   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Rowenta RR8587WH   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Xiaomi Robot Vacuum S10   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Xiaomi Robot Vacuum X10+   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Sencor SRV 3160TQ   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Midea i5C   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Robotické mopy – recenze

Pokud hledáte kvalitní robotický mop, který za vás vyčistí podlahy, jste na správném místě. Vybrali jsme pro vás několik modelů. Který z nich obstál nejlépe v našem testu? Prověřili jsme robotické mopy od značek iRobot, Samsung, Symbo i Xiaomi. Díky našemu testu si snadněji vyberete přístroj, který bude splňovat vaše požadavky.

Jak vybrat robotický mop

Před koupí robotického mopu se musíte rozhodnout, zda dáte přednost hybridnímu přístroji nebo nehybridnímu. Tedy, zda chcete jen robotický mop, který dokáže umýt podlahu, nebo robotický vysavač s mopem, který zvládne mytí i vysávání. Robotický mop na mokro vypouští na podlahu vodu (případně čistící prostředek), čímž se uvolňují nečistoty a pak je stírá. Robotický vysavač s mopem kombinuje vysávání s vytíráním a na mokré čištění tvrdých podlah používá vlhké jednorázové nebo opakovaně použitelné podložky z mikrovlákna.

Oba typy robotických mopů mají nádrž na vodu, která se musí před čištěním doplnit vodou nebo čisticím roztokem. Také disponují utěrkami z mikrovlákna, které čistí podlahy a odstraňují z nich nečistoty a nechybí jim ani různé senzory, které jsou nápomocné při autonomním orientovaní se po místnosti. Hybridní modely jsou však obvykle dražší, ale na druhé straně mají více funkcí, dají se ovládat pomocí aplikace v mobilním telefonu nebo hlasem přes služby Amazon Alexa a Google Assistant a některé umí být v interakci s jinými inteligentními domácími zařízeními.

V úvahu je třeba vzít velikost prostoru, který chcete čistit. Kompaktní robotické mopy jsou vhodné pro malé domácnosti, ale větší domácnosti potřebují robotické mopy s velkou nádrží na vodu a dlouhou výdrží baterie na jedno nabití. Pokud máte mnoho koberců, budete potřebovat robotický vysavač s hloubkovým čištěním, který má kvalitní HEPA filtr. V případě, že máte malé děti nebo domácí mazlíčky, opět se vám vyplatí vsadit na robotický vysavač s mopem, který vám umožní hloubkové čištění a zároveň mapování zákazu pohybu. Zakázaná oblast je zóna, které se robot při čištění vyhne. Takto se může vyhnout například rozházeným hračkám na zemi v dětském pokoji, misce s vodou pro psa nebo jeho pelíšku, případně se vyhne pokoji, v němž někdo spí. Po těchto úvahách přicházejí na řadu samotné parametry konkrétních modelů a jejich jednotlivé funkce. Co všechno je třeba sledovat před koupí kvalitního robotického mopu/vysavače s mopem? To se dozvíte v následujících řádcích.

Sací výkon

Ve srovnání s klasickými vysavači mají robotické vysavače s mopem menší sací výkon, který je však na běžné vysávání dostačující. Výkon spotřebiče by měl být takový, aby dokázal vyčistit různé povrchy aniž by je poškodil. Zároveň musí povrch zbavit dostatku nečistot, které se zachytí na utěrce z mikrovlákna. Výkon vyjádřen ve wattech (W) a říka o tom, jak velký tlak dokáže přístroj vyvinout. Při robotických mopoch je to nejčastěji 10 až 40 W, což je výrazně nižší hodnota ve srovnání s klasickými vysavači.

Je třeba připomenout, že robotické vysavače s mopem nejsou vhodné na koberce s delšími vlákny. Ačkoliv tyto přístroje nevědí svisle odsávat, dražší modely dokáží zachytit prach a nečistoty z různých povrchů a prakticky je využijete v celém domě. Kvalitní model hybridního robotického vysavače je schopen zachytávat jemný prach z tvrdých povrchů a zároveň poskytovat hloubkové čištění měkkých koberců.

Senzory

Každý robotický mop by měl být vybaven několika senzory. Ty jsou schopny snímat překážky (např. stěny, nábytek), ale také rozlišovat mezi koberci a podlahami. Pokud máte doma kombinaci koberců a podlah, určitě zvolte vysavač, který umí odlišit jednotlivé povrchy. Pokročilé modely zmapují místnost a můžete si nastavit trasu čištění, resp. určit, které oblasti se mají čistit a které se vynechají. K praktickým senzorům patří i detektor schodů, který zajistí, že robotický mop nespadne ze schodů, pokud je v domě máte.

Robotický vysavač s mopem – senzory

Způsob navigace

Při robotických mopoch se můžete setkat se dvěma základními způsoby, jak se bude robot pohybovat po místnosti. Pokud máte v domácnosti hodně nábytku nebo jednotlivé pokoje mají složitější tvar, vyplatí se vám koupit si robota s mapovací technologií.

Robotické vysavače s mopem bez inteligentní navigace mají mezipaměť, pomocí které dokáží detekovat stěnu a po naražení do překážky změní směr. Nepamatují si však, které části domácnosti již vyčistili a které ne. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena, ale k mínusům patří, že dokážou pokrýt jen přibližně 70% místnosti.

Na druhé straně jsou přístroje s inteligentní navigací, které používají senzory na prvotní zmapování místnosti. Pamatují si, které části již uklidili a které ještě bude třeba vyčistit. Efektivně se umí vyhýbat překážkám a dokážou pokrýt až 99% místnosti. K nevýhodám patří vyšší pořizovací cena, ale oproti levným modelům mají mnohem lepší prostorové povědomí a umí se efektivněji vyhýbat náhodnému naražení do věcí či pádům ze schodů.

Při navigačních systémech se setkáte s technologií LIDAR (lasery) nebo VSlam (kamery). LIDAR je v domácnosti výhodnější, protože dokáže lépe měřit úhel a vzdálenost překážek. K jeho benefitům patří, že na práci nepotřebuje světlo, proto je navigační systém stejně přesný přes den i v noci. Modely vybavené špičkovým navigačním systémem dokáží dokonce rozeznat kabely, což usnadňuje práci s přístrojem.

Rozměry a hmotnost

Typický robotický mop má tvar kruhu s průměrem od 30 do 40 centimetrů, ale můžete se setkat i s tvarem čtverce. Čím je přístroj větší, tím větší plochu dokáže vyčistit. Robotické vysavače s mopem jsou oproti běžným vysavačům kompaktní, jejich výška je cca 8 centimetrů. O výšku se zajímejte především tehdy, když plánujete čistit i pod nábytkem či postelemi. Hmotnost robotických vysavačů je nejčastěji od 1,5 do 4 kilogramů, avšak dražší modely s bohatou výbavou vědí překročit i 5 kilogramů.

Objem sběrné nádoby

Kvůli kompaktním rozměrům bývají nádoby na sběr vysátých nečistot o dost menší než u klasických vysavačů. Kapacita nádob se pohybuje od 0,3 do 0,8 litru. Pokud tedy žijete ve větším bytě nebo v rodinném domě, vybírejte z modelů, které mají objem nádoby minimálně 0,5 litru. Větší nádoba se vám sejde i tehdy, pokud máte domácí zvířata. Mnoha přístrojům nechybí indikátor plné nádoby, který informuje o nutnosti vyprázdnění. Při levných a méně propracovaných robotických vysavačích vám nezbude nic jiného, ​​jen tuto nádobu pravidelně kontrolovat. Nádobu byste měli podle doporučení i tak čistit po každém jednom úklidu. V robotických mopoch je i nádoba na vodu, ta bývá vzhledem k menším rozměrům přístroje stejně s menším objemem. Pokud zvolíte přístroj s menší nádobou, během čištění přístroj zastavíte, doplníte vodu a znovu jej spustíte.

Režimy čištění

Každý kvalitní robotický mop by měl disponovat několika režimy čištění, jen tak budete mít jistotu, že si poradí s různými úrovněmi znečištění.

Vysávání pomocí robotického vysavače s mopem

Nejčastěji se můžete setkat s těmito možnostmi:

  • Mokré stírání – robotický mop uvolňuje velké množství vody a po podlaze projde několikrát, aby ji hloubkově vyčistil.
  • Vlhké stírání nebo zametání – robotický mop uvolní méně vody a udělá i méně přechodů po podlaze než v případě mokrého stírání.
  • Suché stírání nebo zametání – v tomto případě robotický mop vykoná jen jeden přechod po podlaze, aby ji vyčistil a zachytil veškerou vlhkost z povrchu.

Cyklus suchého stírání či zametání se spouští po mokrém nebo vlhkém stírání (zametání), aby se podlaha vysušila. Spustit se však může také nezávisle od předchozích cyklů. Je vhodný pro lehké čištění podlah.

Při hybridních modelech probíhá funkce vysávání současně s cyklem mopování nebo zametání. Případně se setkáte se speciálním režimem vysávání, který lze spustit samostatně. Pokud máte podlahy z materiálů citlivých na vlhkost (např. dřevo), před koupí mopu se ujistěte, že tento model disponuje vlhkým režimem, který je k těmto typům podlah šetrný. V šetrném režimu se rozprašuje minimální množství vody, čímž se předchází poškození podlahy.

Výdrž baterie

Životnost akumulátoru na jedno nabití vybírejte podle velikosti vaší domácnosti. Čím delší výdrž, tím větší prostor dokáže spotřebič uklidit. Pro byty či malé domy se za dostačující výdrž považuje 90 minut. Pokud máte větší dům, vsaďte na přístroj s výdrží od 130 do 160 minut.

Nejlepší robotický mop má dobíjecí lithium-iontovou baterii. Některé moderní modely se dokáží dobít samy a následně obnoví svou práci. To znamená, že se vrátí na místo, kde přestali s čištěním, aby dokončili zahájený úklid.

Kapacita akumulátoru je při různých modelech odlišná, levné modely nabízejí pouze 1 000 mAh, ty dražší až 5 000 mAh. Obecně by vyšší kapacita měla znamenat i delší výdrž, ale na ni má vliv i výkon přístroje a spotřeba energie. Běžně dostupné robotické vysavače s mopem dokáží pracovat od 60 do 240 minut, přičemž za optimum se považují dvě až tři hodiny nepřetržité práce.

U velmi levných přístrojů si třeba dát pozor na typ akumulátoru, některé využívají Ni-MH akumulátory, které se však velmi nedoporučují pro slabší výdrž a také proto, že hůře snášejí nepravidelné dobíjení, což se pak odráží na snižování výkonu. Na druhé straně stojí zmíněné lithium-iontové baterie, které jsou schopné i po letech používání udržet si většinu ze své kapacity.

Nabíjení

S výdrží baterie úzce souvisí její pravidelné nabíjení, to se většinou děje pomocí nabíjecí stanice (doku), která je v balení výrobku. Některé modely se při vybití baterie vědí automaticky vrátit do stanice a dobít se, jiné tam musíte vložit ručně. Existují i ​​modely, které mají vyměnitelnou baterii a tu je třeba nabíjet v dodávané nabíječce, která se připojí ke zdroji elektrické energie. Před spuštěním čistícího cyklu se robotický vysavač s mopem doporučuje nabít doplna, aby věděl podat svůj nejlepší výkon. Před koupí se zajímejte i o délku nabíjení. Některé modely se dokáží nabít za šest hodin, jiným stačí na dobití jen dvě hodiny.

Výška robotického vysavače s mopem

Nastavení a údržba

Ideální je, pokud se vám přístroj ovládá jednoduše a intuitivně. Čím jednodušeji si nastavíte vše potřebné, tím více času ušetříte. Kvalitní robotický vysavač s mopem nabízí snadné a rychlé dobíjení, jednoduché naplnění a vyprázdnění nádrže na vodu a nečistoty, demontáž či výměnu čistící vložky, naprogramování jednorázového čištění nebo čištění podle pravidelného harmonogramu.

Ovládání pomocí aplikace

Většina současných robotických vysavačů s mopem se ovládá pohodlně přes mobilní aplikaci. Aby to bylo možné, model musí být vybaven bezdrátovým Wi-Fi připojením. Díky aplikaci můžete vidět, co vysavač dělá, i když právě nejste doma, nebo si nastavíte zakázané zóny, které se nemají čistit. Je to pohodlnější, protože nemusíte manuálně blokovat prostor, který nechcete uklízet. Aplikace vás může také informovat o problémech přístroje či o nutnosti údržby. Samozřejmostí je i to, že si přes aplikaci sestavíte harmonogram čištění s různými úrovněmi nasávání pro různé místnosti. Pomocí smartphonu si rychle a efektivně naprogramujete i virtuální stěny pro zákaz vstupu. Nejlepší modely vám dovolí změnit směr robota na dálku, ale za takovou funkci si budete muset připlatit. Před koupí se zajímejte, zda výrobce nabízí bezplatnou aplikaci, co všechno přes ni můžete ovládat a zda je dostupná pro oba nejrozšířenější operační systémy (Android, iOS).

Bezpečnost

Při robotických vysavačích s mopem má bezpečnost dva rozměry. Tím prvním je bezpečnost podlahových povrchů, na kterou byste měli myslet, pokud máte doma dřevěné podlahy. Všechny robotické mopy jsou bezpečné pro vinylové podlahy a dlaždice, avšak u dřevěných podlah to neplatí. Před koupí se proto ujistěte, že vámi vybraný model je určen i na čištění dřevěného povrchu.

Druhý rozměr bezpečnosti souvisí s vaším soukromím. Robotický mop a vysavač snímá vše kamerou, proto mají nejlepší modely zabudovanou ochranu uživatelů. To znamená, že přístroj reaguje na snímky zachycené kamerou v reálném čase, ale nemá paměť. Mop využívá zachycené obrázky pro účely rozpoznání překážky a po zabránění vzniku kolize je vymaže. Takto je chráněno vaše soukromí i data, která se neodesílají do cloudu a ani se nijak neduplikují.

Hlučnost

Potěšující zprávou je, že robotický vysavač s mopem produkuje mnohem méně hluku než běžný vysavač. Samozřejmě, není úplně tichý, ale nejkvalitnější modely vědí hlučnost snížit na minimum, a tak vás přístroj nebude vyrušovat ani během čištění. Na tento parametr se zaměřte zejména tehdy, pokud chcete, aby robot pracoval přes noc, v těchto situacích je co nejnižší hlučnost důležitá. Pokud ale budete robotický vysavač zapínat, když nejste doma, hlučnost vás až tak moc nemusí zajímat. V tom druhém případě upřednostněte výkon spotřebiče, protože tichý robot může podávat nižší výkon. Běžná úroveň hluku robotických mopů se pohybuje kolem 50 až 70 decibelů, nejtišší modely neprodukují více než 45 dB.

Cena

Cena robotických vysavačů a mopů je různá a ovlivňuje ji řada faktorů. V první řadě je to výkon, počet senzorů, jeho vybavení, možnost ovládání hlasem nebo přes mobilní aplikaci i přídavné funkce. Neplatí však vždy, že čím je přístroj dražší, tím je lepší a podá kvalitnější čisticí výkon. Při koupi proto používejte zdravý rozum a sledujete jednotlivé parametry, které jsme si popsali výše. Robotický vysavač s mopem vybírejte podle toho, kde ho chcete využívat a co všechno od něj očekáváte. Každá funkce navíc může zvýšit jeho cenu.

Cena robotických vysavačů s mopem

Nejlevnější robotické vysavače s mopem koupíte za cca 2 500 Kč. Jde o základní modely, které vám poskytnou všechny výhody robota. Oproti těm dražším mají akumulátor s menší kapacitou, malou nádrž na vodu a při práci vydávají větší hluk. Použít je však můžete na všechny typy tvrdých podlah včetně laminátových, dřevěných, parket, linolea či dlažby. Ani levným robotickým mopům od seriózních výrobců nechybí senzory proti nárazu či detektor schodů. Jejich orientace v prostoru je však o něco horší.

Levné spotřebiče v cenové kategorii do 5 000 Kč jsou často bez vysávání, nepodporují ovládání přes aplikaci mobilního telefonu a jejich orientace v prostoru je omezená, občasným kolizím proto zřejmě nevyhnete. Rovněž mají méně funkcí a slabší výkon. Hodí se do menších bytů, kde se nepředpokládá velké znečištění.

Za zlatou střední cestu se považují robotické vysavače s mopem s cenovkou od 5 000 do 10 000 Kč. Tyto modely patří mezi uživateli k nejoblíbenějším, protože se zde spojuje dobrý poměr ceny a výkonu. V této kategorii najdete modely s větším výkonem i objemem nádoby na vodu. Vyšší je rovněž kapacita baterie a mnohé z přístrojů mají Wi-Fi a dají se jednoduše ovládat přes mobilní aplikaci.

Nejlépe vybavené přístroje startují na částce 10 000 Kč a jejich cena se může vyšplhat i na více než 25 000 Kč. Jde o špičkové modely, které mají propracované funkce i úklidové programy. Samozřejmostí je designově přitažlivé a odolné provedení, inteligentní navigace či kvalitní čištění. Drahým mopům nechybí různé doplňkové funkce, které umí čištění udělat ještě více efektivním.

Nevýhody robotických mopů

Abychom byli objektivní, zmíníme i nevýhody robotických čističů. Nejde o dokonalé zařízení, které vám zcela nahradí mytí podlah pomocí klasických mopů a ani vysávání, ačkoli výrobci se snaží tyto přístroje neustále zdokonalovat. Při velkém znečištění (např. olejem) se ručnímu vytřené podlahy nevyhnete. Jaké další nevýhody mají?

  • Cena – pohybuje se od 2 500 Kč výše, což je mnohem více než stojí klasický ruční mop a klasický vysavač. Je třeba také počítat s občasnou údržbou, která náklady může ještě o něco zvednout.
  • Ruční stírání – bohužel ručního stírání podlahy se zcela nezbavíte, protože s větší špínou si roboty neporadí. Pokud byste příliš znečištěnou podlahu nejdříve neutreli manuálně a nezbavili ji hrubé špíny, robotický mop by nečistoty jen rozmazal.
  • Odstranění překážek – ačkoli dražší a kvalitnější přístroje mají senzory, díky kterým se umí efektivně vyhýbat různým překážkám, přece jen, lepší výkon podají tehdy, pokud mají volný prostor. Dvojnásobně to platí u levných modelů, jejichž orientace v prostoru je horší.
  • Malé nádoby na vodu – některé modely mají takové malé nádoby, že při úklidu větší plochy je budete muset naplnit vícekrát. V tomto případě se doporučuje dálkové čištění spustit pouze v malé místnosti.
  • Občasné zaseknutí – někdy se může robotický čistič ztratit pod nábytkem či zaseknout na nějakém předmětu, který neví obejít. Týká se to zejména kabelů, do kterých se zamotá a aby mohl pokračovat ve své práci, musíte mu dopomoci.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

V závěru vám přinášíme odpovědi na často kladené otázky spotřebitelů. Dozvíte se například, jak pečovat o robotický vysavač s mopem nebo které značky jsou oblíbené a vedou v žebříčcích popularity i prodejnosti.

Jaký je rozdíl mezi robotickým vysavačem a mopem?

Robotický vysavač je vhodný na koberce i hladké povrchy, jakými jsou například dlaždice, laminátové podlahy, parkety a podobně. Povrch dokáže zbavit prachu, vlasů či chlupů, ale je třeba počítat s tím, že je vhodný pouze pro menší množství nečistot. S velkými chomáči prachu si neporadí. Robotické mopy nevysávají, ale nabízejí jen funkci suchého, vlhkého či mokrého vytírání. Jsou proto vhodnou volbou pro různé typy tvrdých povrchů (podlah). S koberci si tyto přístroje neporadí. Na trhu jsou i hybridní modely, čili robotické vysavače s mopem, které umí vysávat a také vytírat podlahy na sucho i na mokro. Jsou vybaveny nádrží na vodu nebo čisticí prostředek a mycími kartáči.

Jak pečovat o robotický mop?

Údržba robotických mopů není náročná, a proto pokud budete svému spotřebiči věnovat pozornost, prodloužíte jeho životnost i celkový výkon. Nejdůležitější činností je pravidelné čištění sběrné nádoby. Nádobu byste měli vyčistit po každém úklidu, ale pokud vám to nedovoluje čas, při dalším nejbližším úklidu ji vyčistěte důkladněji. Pokud je váš robotický mop kombinovaný s vysavačem, zřejmě disponuje kartáčky. Kartáčky jeden až dvakrát do měsíce mechanicky vyčistěte, případně můžete jejich údržbu přizpůsobit podle intenzity vysávání. Z kartáčků odstraňte vlasy, chlupy a podobné nečistoty. Jednou za rok vyměňte kartáčky za nové a pořiďte si nové prachové filtry. Nemusíte se obávat velké finanční investice, protože tyto díly se dají pořídit za několik stovek korun. Větší investici představuje výměna baterie, která častým používáním ztrácí svoji kapacitu. Nutnost vyměnit baterii se projeví až po přibližně pěti letech používání.

Jaké filtry mají robotické mopy s vysáváním?

Robotické mopy, které dokáží i vysávat, skrývají ve svém nitru filtry. Existuje několik druhů filtrů, přičemž některé z nich jsou efektivnější a jiné méně. Setkat se můžete s klasickými filtry, ale i s antialergickými, které zachytí větší množství prachových částic, nebo také s HEPA filtrem, který je schopen najednou filtrovat více než 99,97% částic. Od typu filtru se odvíjí i to, jak často je budete muset měnit. Filtrace zbavuje nasátý vzduch zachycených nečistot a odstraňuje z proudícího vzduchu mikroorganismy. Filtr je mimořádně důležitý, pokud máte v domácnosti alergiky, malé děti nebo lidi s onemocněním dýchacích cest. Za nejkvalitnější se považují HEPA filtry. Robotické mopy s vysavačem mají zpravidla dvoustupňový filtrační systém, který je složen ze vstupního a výstupního filtru. Důležitější je výstupní filtr, protože ten ovlivňuje kvalitu vytlačeného vzduchu. Základní vstupné filtry se vyrábějí z textilie, ale doporučuje se sáhnout po certifikovaných HEPA filtrech. Ty jsou vyrobeny ze skleněných vláken a jsou odolnější i efektivnější ve srovnání s běžným textilním filtrem. HEPA filtry se dělí podle jejich účinnosti, která se pohybuje od 10 (účinnost 85%) do 14 (99,97%). Některé robotické vysavače mají své vlastní filtry, které najdete pod různým označením.

Kolik čistících kartáčů má robotický mop s vysáváním?

Množství robotických mopů s vysáváním má kartáče, většinou jsou tu dva typy – boční kartáč a hlavní kartáč, která má tvar válce. Některé modely mopů mají otočný boční kartáč jen jeden, ale ty lépe vybavené disponují dvěma. Tyto kartáče rozšiřují dosah vysavače a dokážou vás zbavit nečistot i z rohů místností. Hlavní kartáč představuje klasický podélny kartáč, který nadzvedává nečistoty do sacího otvoru. Do tohto kartáče se zvyknou zamotávat vlasy či chlupy domácích zvířat. Gumový hlavní kartáč je účinnější než kartáč se štětinami, protože se nezanáší zmíněnými nečistotami. Nevýhodou gumového kartáče je vyšší hlučnost při práci.

Co znamená virtual wall při robotických mopoch?

Virtual wall je vysílač, který pomocí laserového paprsku vytváří neviditelnou bránu. Robotický mop tuto bránu nepřekročí, co se hodí, pokud chcete zabránit, aby se mop přiblížil k něčemu cennému nebo nebezpečnému.

Co znamená detekce vysoké koncentrace nečistot?

Některé modely robotických mopů s vysáváním dokážou identifikovat velmi znečištěná místa. Ty nejprve důkladněji vyčistí vícenásobným procházením po daném místě a až potom pokračují v normálním rozvrhu čištění.

Které značky robotických vysavačů s mopem jsou populární?

K oblíbeným značkám patří například Xiaomi, Symbo, iRobot, Sencor, Tesla, Samsung, Rowenta nebo Evolveo. Tyto značky se těší oblibě nejen u nás, ale i v zahraničí a jsou prověřeny tisíci spokojených zákazníků. Při výběru přihlížejte na recenze a hodnocení zákazníků, díky kterým se dozvíte výhody i nevýhody jednotlivých modelů přímo z praxe.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90.4%)
Datum publikování: 05.05.2021
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek