Nejlepší polštáře 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší polštáře
- Matějovský Polštář Gold Line
- Jak vybrat polštář na spaní
- Výběr polštáře podle polohy spánku
- Výběr polštáře podle zdravotních problémů
- Materiál polštáře
- Velikost polštáře
- Tvar a výška polštáře
- Jak často měnit polštář
- Spánek bez polštáře
- Ceny polštářů
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Dormeo Anatomický polštář Renew Natura
- Dormeo Polštář Aloe Vera
- Dormeo Polštář Siena
- Dormeo Polštář Ergo Comfort
Výběr správného polštáře na spaní je často podceňován. No právě kvalitní polštář vám dopomůže k tomu, abyste se ráno vzbudili dorůžova vyspalí. Díky vhodnému polštáři nebudou trpět vaše záda ani krční páteř.
Na trhu existuje několik druhů polštářů, rozlišují se rozdílnou velikostí, tvarem, použitým materiálem potahu či výplní. Vybírat byste měli podle vaší polohy spánku a nezapomeňte přihlížet i na vaše zdravotní problémy, pokud nějaké máte. Na co se zaměřit při výběru ideálního polštáře?
Nejlepší polštáře
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Lindart Bamboo Plus zip 70 x 90 cm ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt | |
Lindart Dream Visco 50 x 70 cm ✔ NÁŠ TIP | Zobrazit produkt | |
Dadka Silver bílá 70x90 cm ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Luxus plus Alaska 70 x 90 cm ✔ VÝPRODEJ | Zobrazit produkt | |
MKLuzkoviny.cz 70 x 90 cm ✔ DNES V AKCI | Zobrazit produkt | |
Brotex Luxus Plus zip 70 x 90 ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt |
Jak vybrat polštář na spaní
Kvalitní polštář na spaní je stejně důležitý jako kvalitní matrace. Abyste ráno vzbudili odpočatí a neměli jste pocit "rozlámanýho těla", je třeba věnovat výběru polštáře patřičnou pozornost.
Nevhodně zvolený polštář může zapříčinit bolesti zad, krční páteře nebo hlavy, ale také nepříjemné chrápání. Naopak, kvalitní polštář vás odmění tím, že se ráno vzbudíte svěží a odpočatí.
Při výběru polštáře je nejdůležitější zohlednit polohu, v jaké nejčastěji spíte, případně vaše zdravotní problémy. Podle toho si vyberete tvar, výplň, výšku i pevnost polštáře. Nezapomínejte, že ideální polštář by měl držet hlavu během spánku ve správné pozici, abyste se cítili komfortně.
Při výběru polštáře si v první řadě všímejte tyto faktory:
- polohu spánku, v níž nejčastěji spíte
- vaše případné zdravotní problémy
- tvar, velikost, výplň a tuhost polštáře
- roční období, na které polštář vybíráte
Výběr polštáře podle polohy spánku
Věděli jste, že pro každou spánkovou polohu je vhodný jiný druh polštáře? Před koupí se proto zamyslete, v jaké poloze nejčastěji spíte. Je samozřejmé, že celou noc nespíte v jedné poloze a během spánku se přetáčíte, no jistě máte oblíbenou spánkovou polohu, v níž většinou zvyknete spát.
- Spánek na břiše – pokud patříte k těm, kteří rádi spí na břiše, měli byste sáhnout po měkkém a nízkém polštáři. Ten se přizpůsobí hmotnosti vašeho těla, čímž zaručí, že nebude docházet k přílišnému namáhání páteře. Vybírat můžete i ze speciálně tvarovaných polštářů, které jsou určeny pro spaní na břiše a zajistí, že hlava během spánku nebude příliš vzhůru. Páteř se tak nebude vykrucovat do nepřirozené polohy. Vhodný je polštář naplněný hedvábím nebo mikrovlákny.
- Spánek na zádech – pokud k vaší časté spánkové poloze patří spánek na zádech, vhodnou volbou pro vás bude vyšší a středně měkký polštář. Dbejte na to, aby polštář nebyl až příliš vysoký, protože v tomto případě by byla hlava během noci velmi zvednuta. Vaše krční svaly by se zbytečně napínaly, což by mohlo vést k ranním bolestem v oblasti hlavy a krční páteře. Ideální polštář by měl páteř udržovat v její přirozené zakřivené pozici a zároveň by měl rovnoměrně podpírat ramena i krk. Na spaní na zádech se doporučuje menší polštář o rozměrech okolo 80 x 40 cm, který se přizpůsobí zakřivení krku. Nejvhodnější volbou pro tento typ polohy je proto podle odborníků anatomický polštář.
- Spánek na boku – pokud spíte na boku, vybírejte z vyšších, pevnějších a tvrdších polštářů, které poskytnou správnou oporu pro vaše ramena a krk. Pamatujte, že páteř by měla být během spánku vždy rovná a hlava by neměla zaklánět dozadu a ani do boků. Pevný anatomicky tvarovaný polštář je proto ideální volbou, protože vaší krční páteři i ramenům zajistí požadovanou oporu.
- Spánek ve více polohách – pokud patříte k lidem s "neklidným" spánkem a během noci často měníte polohy, sáhněte po středně měkkém a středně vysokém flexibilním polštáři. Takové polštáře vám poskytnou oporu během spánku na břiše, zádech i na boku. Při střídání několika spánkových poloh se osvědčily polštáře s paměťovou pěnou, které se přizpůsobí teplotě těla.
Správné polohy spánku
I když máte oblíbenou spánkovou polohu, ne každá je zdraví prospěšná. Poloha spánku totiž ovlivňuje naše zdraví víc než myslíte. To, jak spíte, má vliv například na fungování trávení, svalů, činnosti srdce atd. Spánková poloha také ovlivňuje tvorbu vrásek na obličeji. K základním polohám spánku patří polohy na boku, zádech, břiše a do klubíčka. Jak tedy správně spát?
- Poloha na boku – tato poloha patří k nejrozšířenějším a je vhodná pro páteř, protože ji udržuje ve správné pozici. Spaním na boku předcházíte bolestem krku a páteře a pokud spíte na levém boku, snižuje se i problém se žaludečními šťávami. Poloha na levém boku je ideální i pro těhotné ženy. Tato poloha uleví i těm, kteří mají problémy s chrápáním. Odborníci se shodují v tom, že správná poloha při spaní na boku spočívá v mírném pokrčení kolen směrem nahoru k hrudníku. Právě tímto snížíte tlak na páteř. Poloha na boku však má i nevýhody. Při spánku na boku s rameny nahoru totiž mohou časem trpět vaše ramena, přeruší se krevní oběh a tím se omezí fungování nervů. To má za následek chvilkové znecitlivění prstů. Během spánku na boku je proto vhodné ramena vysunout mírně dopředu. Spánková poloha na boku nepotěší zejména ženy, protože může způsobit vrásky. Důvodem jejich vzniku je to, že jednu polovinu obličeje máte ponořenou do polštáře. K dalším nevýhodám této polohy je možné vyvíjení tlaku na bederní a ramenní kloub a také na kotníky. Jak tedy na boku správně spát? Dbejte na to, aby polštář nezvedal hlavu příliš vysoko a výběrem správného polštáře udržujte přirozenou rovnou polohu páteře. Vhodný je anatomický polštář, který vyplní prostor nad ramenem a zároveň podepře hlavu a krk. Pokud trpíte bolestmi zad, doporučuje se umístit polštář na spaní mezi nohy, čímž se zmírní tlak na boky a bederní část páteře.
- Poloha na zádech – tato spánková poloha patří také k oblíbeným a její správnost potvrzují i mnozí odborníci. Spánek na zádech poskytuje výbornou pozici pro páteř a krk, ale jen za předpokladu, že nespíte na více polštářích. Pokud preferujete několik polštářů, páteř je nucena vytvářet nepřirozené křivky, což má za následek bolesti v oblasti zad i krku. Polohu na zádech ocení zejména ženy, protože minimalizuje tvorbu nových vrásek na obličeji a tvaruje i prsní svalstvo, protože váha prsou je podepřena, čímž se snižuje jejich namáhání. Při této poloze klesá vznik trávicích obtíží. K nevýhodám spaní na zádech patří tendence k chrápání či zastavení dýchání během spánku. Pokud vás tedy trápí chrápání či spánkové apnoe, raději se této poloze vyhněte. Pozor je třeba dávat i na bolesti v dolní části páteře a pro zdravější spánek je vhodné umístit měkký polštář pod kolena, čímž se odlehčí páteř. Pod hlavu si nedávejte příliš velké polštáře, které naruší přirozené zakřivení páteře, ráno se pak můžete probudit s bolestmi zad, krku nebo hlavy. Pro spánek na zádech je ideální nižší anatomický polštář, který podepře hlavu a krk, aniž zvedl hlavu do výšky. Díky takovému polštáři je hlava, krk i páteř v jedné rovině.
- Poloha na břiše – pokud nejraději spíte na břiše, musíme vás zklamat, protože tato poloha nepatří mezi správně. Uleví jen lidem, které trápí chrápání, ale zároveň je netrápí bolesti páteře a krku. Pokud však uvedenými bolestmi trpíte, není pro vás tato poloha správná a nadělá více škody než užitku, protože přirozené zakřivení páteře není podpořeno, čímž mohou vznikat bolesti. Těm, kteří spí na břiše, lépe tráví, ale to je jedinou výhodou této polohy. Při spaní na břiše dochází k jednostrannému zatížení páteře a je nemožné, aby během spánku zůstala v optimální poloze. Spaní na břiše totiž vyžaduje hlavu otočenou do jedné strany i během několika hodin, což způsobuje bolesti krční páteře. Taková poloha vyvíjí i nezdravý tlak na klouby a svaly, co se znovu projeví bolestmi. Spaní na břiše podporuje tvorbu vrásek, proto by se této polohy měli vyvarovat zejména ženy. Důležité je podotknout, že pokud spíte na břiše, neměli byste mít pod hlavou žádný polštář. Pokud bez polštáře nevíte spát, zvolte jen velmi tenký. Spaní na vysokém polštáři způsobuje nadměrné napřímení krku, což opětovně vede k bolestem. V spánkové poloze na břiše můžete zčásti odlehčit páteř tím, že jednu nohu pokrčíte v koleni. Na straně, kde máte pokrčenou nohu, třeba vložit pod břicho a boky polštář, čímž se zmírní zátěž na oblast bederní páteře.
- Poloha do klubíčka – tuto polohu lze najít i pod označením embryonální, protože připomíná polohu dítěte v děloze. Je vhodná pro těhotné ženy a pro lidi, které trápí chrápání. Přestože spánková poloha do klubíčka působí velmi pohodlně, nepřeje páteři a krku. K nevýhodám této polohy patří, že přispívá k tvorbě vrásek na obličeji a při spánku v extrémním klubíčku dochází k omezování dýchání. V této poloze je taktéž ohnutý hřbet i krční páteř, což může vést k bolestem. Polohu do klubíčka byste proto měli využívat pouze občasně, pokud jste si však na ni zvykli, snažte se alespoň jednou za čas narovnat nohy, abyste nebyli v extrémním klubíčku. Tím, že natáhnete nohy, se dostane do polohy na boku, která je oproti poloze v klubíčku zdravější a vhodnější. I při poloze v klubíčku oceníte vhodný anatomický polštář, který dodá hlavě a krku potřebnou oporu.
Výběr polštáře podle zdravotních problémů
Některé lidi trápí zdravotní problémy, které by měly být zohledněny při výběru správného polštáře na spaní. Před samotnou koupí se můžete poradit s lékařem, jaký polštář by byl pro vás nejvhodnější. Pokud si i radu od lékaře nevyžádáte, stačí se řídit několika obecnými radami.
- Alergie – pokud vás trápí alergie, doporučuje se používat polštář s výplní z dutého vlákna, hedvábí nebo s paměťovou pěnou. Vyhnout byste se měli péřové náplni, protože v ní se zabydlují roztoči. Samozřejmostí polštářů určených alergikům by měly být snímatelné a pratelné potahy.
- Bolesti krční páteře – pokud vás trápí bolesti krční páteře, výběr vhodného polštáře je o to důležitější. Bolesti totiž často způsobuje právě nevhodný polštář nebo matraci či nesprávná poloha ve spánku. Ideální je Šíjový polštář, resp. anatomicky tvarovaný polštář, který zmírní bolesti a přizpůsobí se tvaru vaší šíje.
Ortopedický polštář na předpis můžete získat zdarma, případně po doplacení určité částky. Předepsat vám ho musí odborný lékař, který vám diagnostikuje například problém s krčními obratli a podobně. Zdravotní tvarovaný polštář se přizpůsobí tvaru hlavy a krku, zatímco spíte na boku nebo na zádech. Pěna si uchová v paměti tvar vaší hlavy a působí jen slabým protitlakem, proto je zlepšená cirkulace krve. Pokud vás trápí bolesti, ale lékař vám takový polštář nebude chtít předepsat, můžete si ho koupit sami. Cena kvalitního zdravotního polštáře se pohybuje okolo 750 Kč. Cervikální polštář vám zaručí pohodlný a bezbolestný spánek.
Materiál polštáře
Kdysi patřilo k nejvíce používané výplni peří. Přestože polštáře z peří nadále najdete v nabídce mnoha výrobců, pomalu, ale jistě je vytlačují jiné kvalitnější materiály.
Polyesterové a duté vlákno
Péřové polštáře se nahrazují moderními výplněmi, ke kterým patří polyesterové či duté vlákno. To najdete v polštáři většinou ve formě polyesterových kuliček, které můžete jednoduše doplňovat nebo ubírat podle potřeby, aby se vám na polštáři co nejpohodlněji spalo. Moderní materiály se snadněji udržují a jsou vhodné i pro alergiky. Duté vlákno navíc bez problémů vyperete, protože má nízkou schopnost navlhnout. Polštář s polyesterovým mikrovláknem oceníte, pokud chcete mít měkčí polštář.
Hedvábí
Luxusnější a dražší polštáře mohou být vyplněny hedvábím. Hedvábí se velmi podobá již zmíněné duté vlákno. K výhodám hedvábí patří dobrá absorpce vlhkosti, protialergické vlastnosti a uchování si teploty bez ohledu na teplotu okolního prostředí. Polštáře s hedvábím jsou proto ideální během celého roku, neboť v létě dokáží chladit a v zimě zas hřát.
Paměťová a bio pěna, TEMPUR
Anatomicky tvarované polštáře mají nejčastěji ve výplni různé pěny. Takové polštáře mají vyšší pevnost a jsou vhodné pro lidi, kteří spí na zádech nebo na boku. K oblíbeným patří i polštáře z paměťové (líné) pěny, které se rychle přizpůsobí teplotě a tvaru vašeho těla a poskytnou vám optimální podporu krční páteře. Na trhu najdete také polštáře vyplněné bio pěnou, která je na bázi přírodních surovin, studenou pěnou nebo jedinečným materiálem TEMPUR.
Paměťová (líná) pěna se přizpůsobuje tvaru těla a snižuje tlakové body, čímž vytváří lepší podmínky pro spánek. Polštář s paměťovou pěnou ocení i osoby, které nemají tvrdý spánek. K speciálním druhům patří bio paměťová pěna, která se vyznačuje vysokou pružností a je vhodná pro alergiky či lidi trpící sennou rýmou. Při bio pěnách se tradiční složky nahrazují přírodními oleji.
K jedinečným materiálům, který se používá v anatomicky tvarovaných polštářích, patří i TEMPUR. Polštář s takovou výplní se přizpůsobuje přirozenému zakřivení hlavy a krční páteře, díky čemuž si vychutnáte klidný spánek s optimální podporou hlavy i šíje.
Polštáře s gelem
Setkat se můžete také s gelovými polštáři. Jde vlastně o polštáře vyrobené z paměťové pěny, avšak v kombinaci s gelovými segmenty v oblasti krční páteře. K výhodám gelových polštářů patří jejich ortopedické vlastnosti. Gel v polštáři rozkládá tlak tak, aby v průběhu spánku nebyl narušen krevní oběh, tím je spánek klidnější. Gelový polštář se navíc vyznačuje výbornou regulací teploty. Takový polštář vám může ulevit od bolesti a vhodným polštářem se chráníte před otokem očí.
Další materiály výplní
Jak jsme naznačili, ke klasické výplni polštářů patřilo dlouhá desetiletí peří. K jeho mínusům však patří, že takový polštář není vhodný pro alergiky, astmatiky, lidi trpící sennou rýmou či jinak citlivé osoby. Peří je navíc líhní roztočů, proto je nutné časté čištění. K modernějšímu materiálu, který se však zatím nepoužívá masově, můžeme přiřadit například pružný latex.
Velikost polštáře
Nejprodávanějším rozměrem polštáře je velikost 70 x 90 centimetrů. Výzkumy však dokázali, že správný polštář by neměl sahat pod ramena, aby se při spánku mohlo rameno zabořit do matrace.
Polštář je ideální, pokud podpírá krční páteř tak, aby byla v rovině s celým zády. Vhodné jsou proto polštáře menších rozměrů a klidně můžete sáhnout po polštáři s rozměrem 50 x 70 cm, případně 40 x 60 cm. Chcete-li mít vyšší podporu hlavy, polštář snadno přeložíte.
Tvar a výška polštáře
Na trhu najdete klasické polštáře a polštáře anatomické. Klasické mají nejčastěji tvar čtverce nebo obdélníku. Ty anatomické se zas vyznačují různorodostí tvarů.
Anatomické polštáře mají tvar, který dokáže zmírnit tlak, a tak poskytují maximální pohodlí v oblasti šíje, navíc umožňují svalům na šíji a ramenou úplné uvolnění, což oceníte při několikahodinovém spánku. Polštář s anatomickým tvarem, který má nejčastěji tvar dvojité vlnovky, dokáže lidem zmírnit bolesti krční páteře, nespavost a některým dokonce chrápání. Takový polštář zvyšuje ortopedické vlastnosti matrace a výrazně dopomáhá k efektivnímu oddechu během spánku. Vyrábí se z tvrdších materiálů, aby lépe držel tvar a hlavě, páteři i ramenům poskytuje co nejlepší možnou oporu. Setkat se můžete také s netradičními tvary, ke kterým patří například válec nebo půlměsíc.
Výšku polštáře byste měli vybírat podle vašeho matrace. Vysoký polštář je vhodný pro majitele měkčích matrací, kteří mají široké ramena a v oblibě spánek na boku. Takový polštář jim poskytne lepší podporu hlavy. Po nižším polštáři zas sáhněte tehdy, pokud máte doma tvrdší matraci a často spíte na zádech nebo na břiše.
Jak často měnit polštář
Každý polštář má určitou životnost, vše záleží na použitých materiálech, i od toho, jak se o něj staráte. Odborníci doporučují měnit polštář každé tři roky. No tato doba nemusí být pro všechny směrodatná. Jak zjistíte, že váš polštář by si zasloužil výměnu za nový?
- Často se probouzíte s bolestí – pokud po probuzení nejste svěží a odpočatí, ale se probouzíte s bolestí hlavy, ztuhlým krkem nebo máte svalové křeče, měli byste začít přemýšlet nad koupí nového polštáře. Důvodem vašich bolestí může být to, že váš starý polštář už nemá dostatečnou oporu v oblasti krku, což následně negativně ovlivňuje celou páteř. Kvalitní polštář zajišťuje potřebnou podporu hlavy i krku a zejména se stará o správnou polohu vašeho těla po celou dobu spánku.
- Polštář je plochý nebo zdeformovaný – je-li váš polštář plochý, přesto, že při koupi měl jiný tvar, případně je jinak zdeformovaný nebo jsou na něm bulky, toto je stejně signálem na jeho výměnu. Zdeformovaný polštář nezabezpečuje vaší hlavě ani šíji správnou podporu. Pokud musíte pokaždé polštář načechrat, aby se vám na něm leželo pohodlně, vyměňte jej za nový. Nutnost výměny poznáte i když polštář ohnete na polovinu a dlouho mu trvá, než nabude svůj původní tvar. Správný polštář se vám přizpůsobí a zejména rovnoměrně přerozděluje hmotnost podél páteře, aby nevytvářel zbytečný tlak.
- Máte alergii či astma – v polštářích se hromadí tělní tekutiny a odumřelé části kůže, čemuž se těší prachové roztoče. Právě ty patří k nejčastějším alergenům, které mohou potrápit nejednoho citlivého člověka. Polštáře se tak stávají místem, kde se drží bakterie, prachové roztoče, případně plísně. Odborníci proto alergikům radí, aby si polštář měnili každé dva roky. Při alergiích je důležité prát polštář v horké vodě a používat povlečení, které brání hromadění alergenů.
- Polštář máte několik let – přestože na polštáři nevidíte žádné zjevné chyby nebo deformace, měli jste ho po určitém čase (obvykle po třech letech) i tak vyměnit. Vnitřek polštáře se totiž stává živým ekosystémem, který pouhým okem neuvidíte.
- Polštář má nepříjemný zápach – pokud váš polštář nepříjemně smrdí, ačkoli jste ho nedávno prali, mohou být na vině bakterie, plísně, houby nebo pot, které se usadily hluboko uvnitř. Toto je jasný signál, že je nejvyšší čas na výměnu starého polštáře za nový.
- Pokud se dobře nevyspíte – jestliže se ráno cítíte, jako byste v noci nespali, případně se v noci často budíte, přehazujete se ze strany na stranu nebo natřásáte svůj polštář, řešením může být nový pohodlnější model. Správně vybraný polštář zvýší kvalitu vašeho spánku.
Spánek bez polštáře
Někteří preferují spánek bez polštáře, protože se doslechli, že je to zdravější. Spánek bez polštáře může být zdraví prospěšný, avšak pouze za předpokladu, že máte zdravý a bezproblémový pohybový aparát. Pokud ale trpíte jakýmikoliv zdravotními problémy v tomto směru, spánek bez polštáře by vám mohl uškodit.
Pokud polštář z nějakého důvodu nechcete používat, odborníci přesto doporučují, abyste si pod krk sroloval alespoň malý ručník. Jak zjistíte, zda máte pohybový aparát v pořádku a můžete spát bez polštáře? Stačí na to jednoduchý test. Postavte se zády ke zdi a přitlačte k ní paty, hýždě a záda, pokud se hlava bez záklonu opírá o stěnu, nemáte problém a spánek bez polštáře můžete praktikovat.
Ceny polštářů
Ceny polštářů se různí. Kolik za vhodný polštář zaplatíte, se odvíjí od materiálu, ze kterého byl vyroben, od jeho velikosti a dalších vlastností, které poskytuje uživateli. Nejlevnější jsou klasické polštáře, ale za anatomicky tvarovené si připlatíte. Na trhu jsou i speciální zdravotní nebo ortopedické polštáře, které jsou vhodné pro lidi s problémy v oblasti krční páteře. Takové polštáře seženete za přibližných 750 Kč, ale pokud jsou vaše problémy natolik závažné, můžete ho dostat i zdarma díky předpisu od lékaře.
Klasický polštář menších rozměrů si koupíte za ceny pod 250 Kč. Jde však o polštáře od méně známých výrobců. Ty kvalitnější začínají na částce 370 Kč. U spotřebitelů se těší oblibě zejména polštáře z cenové kategorie od 500 do 750 Kč. V této cenové kategorii najdete i zmíněné ortopedické polštáře či anatomicky tvarované polštáře nebo ty, které jsou vyrobeny z paměťové pěny. Cena polštářů se může vyšplhat až na několik tisíc korun, ale za kvalitu vůbec nemusíte platit horentní sumy. Vysoce kvalitní polštář najdete i v cenách nižších než 2 500 Kč.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Koupě polštáře je investicí minimálně na tři roky. Výběr byste neměli podceňovat, protože kvalitní polštář se vám odmění pohodlným a zdravým spánkem. Ráno se budete probouzet odpočatí a svěží a nebudou vás trápit bolesti hlavy, krční páteře, ramen či zad. Kvalitní polštáře si můžete pořídit za přijatelné ceny a pokud stále váháte, po kterém sáhnout, zkuste si přečíst odpovědi na často kladené otázky spotřebitelů.
Jak mohu polštář čistit?
Který polštář je nejvhodnější pro alergiky?
Jaký polštář si vybrat při bolestech šíje?
Existuje na trhu speciální polštář pro těhotné?
Mám si pořídit i podložný polštář mezi nohy?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 23.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek