Nejlepší parfémy pro muže a pánské vůně 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší vůně pro muže
- Pánské vůně – recenze
- Hermès Terre dHermès 75 ml
- Hugo Boss No.6 100 ml
- Bentley Intense 100 ml
- Typy vůní
- Výběr podle osobnostního typu a ročního období
- Výběr podle oblíbené barvy
- Složení vůně
- Druhy vůní
- Kvalita vůní
- Jak si vyzkoušet vůni?
- Jako parfém aplikovat
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Hugo Boss Scent Intense 100 ml
Vonět přitažlivě během celého dne touží nejen ženy, ale i muži. Chtějí se cítit pohodlně a svěže, což jim dokáže správná vůně zabezpečit. Ačkoliv se může zdát výběr parfému jednoduchý, není to tak. Víte, na co se při výběru vůně zabírat? Pomůžeme vám s tím.
Jako první si třeba vybrat typ vůně, kterou chcete, protože kromě parfému máte na výběr i z toaletních a parfémovaných vod či kolínských. Pak přichází na řadu samotný výběr vůně.
Nejlepší vůně pro muže
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Bentley Intense ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Paco Rabanne 1 Million ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
Christian Dior Sauvage ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt | |
Versace Eau Fraiche ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ | Zobrazit produkt | |
Lacoste Essential EdT 125 ml ✔ NÁŠ TIP | Zobrazit produkt | |
Hugo Boss No.6 ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt |
Pánské vůně – recenze
Parfémy ve velkém nenakupují jen dámy. I páni o sebe chtějí pečovat a chtějí především pěkně vonět. Správná vůně jim může dodat sebevědomí a vyvolat u nich pocit svěžesti během celého dne. Najít top parfém však může být náročné. Nejen z toho důvodu, že na výběr jsou různé druhy vůní (květinové, orientální, dřevité, kožené, cypřišové, kapradinových a citrusové), ale také proto, že v rámci druhů jsou pak ještě na výběr různé specifické odorata. Vyzkoušeli jsme několik oblíbených pánských vůní, které se těší mezi uživateli oblibě. Doufáme, že vám pomohou při výběru té nej vůně pro vás.
Typy vůní
Parfém, kolínská, toaletní či toaletní voda? Pokud nevíte, jaký je mezi nimi rozdíl, čtěte dál.
Parfém
Nejsilnější a nejkoncentrovanější vůně, jakou si můžete koupit, je parfém. Jelikož obsahuje 20 až 40 % vonných složek, je natolik silný, že vám stačí pár kapek za uši a do oblasti loktů a budete příjemně vonět celý den. Vzhledem k tomu, že parfémy jsou nejdražší z typů vůni, většinou si jejich majitelé šetří na speciální příležitosti a během běžných dní používají jiný typ vůně.
Esprit de Parfum
Středem mezi parfémem a parfémovou vodou je Esprit de Parfum. Podíl vonných látek se pohybuje mezi 15 a 30 % a výdrž se pohybuje okolo 7 hodin.
Parfémová voda
Parfémová voda se označuje jako Eau de Parfum či Parfum de Toilette. obsahuje 10 až 20 % vonných látek, zbytek tvoří líh. Jde o nejprodávanější typ vůně. Má nižší intenzitu a kratší výdrž jako parfém – většinou okolo 5 hodin. Taková vůně je šetrná k pokožce a je vhodná pro každodenní použití.
Toaletní voda
Podobné oblibě jak parfémované vody se těší i toaletní vody, které obsahují okolo 8 % vonných složek a okolo 80 % lihu. vydrží vonět přibližně 3 hodiny a patří mezi nejlevnější typy vůní. Toaletní vody jsou označeny jako Eau de Toilette.
Kolínská voda
Nejméně koncentrovaným typem vůně je Eau de Cologne, obsahuje okolo 3 % vonných látek. Vonět vydrží přibližně 1 až 2 hodiny. Kolínská voda se používá po holení na osušenou tvář. Jelikož jí třeba použít poměrně hodně, prodává se ve větších baleních jako například parfémované vody.
Eau fraiche
Jde o nejslabší vůni, v níž je podíl vonných látek jen 1 až 3 %. vonět vydrží přibližně 1 hodinu.
Výběr podle osobnostního typu a ročního období
Pravdepdoobne jste si to nikdy neuvědomili, ale při výběru podvědomě inklinujete k vůni, která je blízká vaší osobnosti. Sportovci sahají po energických a svěžích vůních, páni libující večírky volí těžké a výrazné parfémy, nenápadní muži si vybírají ověřenou klasiku a dobrodruzi vůně velmi často střídají. Kam se řadíte vy?
Na výběr má vliv také to, v jakém ročním období si vůni kupujete. V létě je vhodnější lehčí a osvěžující vůně, v zimě můžete sáhnout po výraznějších a korenistejších vůních, které snadněji proniknou přes hordu oblečení, kterou máte na sobě.
Výběr podle oblíbené barvy
Nákup nové vůně podléhá i vašemu momentálnímu duševnímu stavu a výběru oblečení. K bílému outfitu se hodí čisté, svěží, nevinné vůně, k černé barvě se hodí santalové dřevo a bergamot. Pokud máte rádi červenou barvu, pravděpodobně sáhnete po vůni s obsahem cedrového dřeva, zázvoru či mahagonu. K zelené jako barvě přírody a rozkvětu se hodí květinové vůně. Máte rádi modrou a korálovou barvu? Vaše vůně by měla obsahovat citrón, jablko, jasmín či konvalinku.
Složení vůně
Při výběru voňavky pravděpodobně narazíte na informace o třech částech vůně – hlava, srdce a základ. Hlava (vysoké tóny) je nejdůležitějším prvkem vůní – většinou jde o květinové a ovocné složky. Tato složka vás zaujme po aplikaci voňavky jako první, stejně ji jako první ucítíte. Druhou složkou je srdce (střední tóny), esence, kterou ucítíte hned po odeznění vůně hlavy. Obsahuje zvláštní a specifické vůně (např. Skořice, jasmín, růže) a cítit ji v rozmezí 2 až do 4 hodin. Celistvost vůně uzavírá její poslední složka – základ (nízké tóny). Jde o pomalu odezněním vůni, těžší, smyslnější. Doba jejího trvání do úplného vymizení je několik hodin (v závislosti na koncentraci).
Druhy vůní
Podle druhu vonného základu se vůně dělí na květinové, orientální, dřevité, kožené, cypřišové, kapradinové a citrusové.
Nejoblíbenější jsou květinové vůně, upřednostňují jejich spíše dámy, méně pánové. K oblíbeným patří vůně růže, jasmínu, konvalinky, fialky či kosatce. Vůně koření, vanilky, ambry, skořice či hřebíčku jsou těžké, smyslné a zároveň tajemné. Orientální vůně se hodí spíše na zimní období. Dřevité vůně (např. cedr a santalové dřevo) patří mezi pány k oblíbeným. Často se kombinují s jinými druhy vůní.
Kožené vůně, ke kterým se řadí vůně kůže, tabáku, medu a dřevného dehtu, patří k dražším volbám. Cypřišové vůně jsou sušší, extravagantní (bergamot, pačuli, dubový mech) a patří k tomu luxusnějšímu na trhu. V kapradinových vůních převládají tóny levandule, šalvěje, máty či kumarinu, jsou téměř výhradně pánské. Citrusové vůně mají lehce nahořklou aroma, jsou však velmi svěží a často se kombinují s květinovými vůněmi. Řadí se k nim vůně citronu, pomeranče, limetky či mandarinky.
Kvalita vůní
Tento faktor se měří podle délky trvání vůně. Ty zimní vydrží obvykle déle než letní, důvodem je to, že v nich bývají použity těžší tóny ve větší intenzitě. Letní vůně jsou svěžejší a lehčí. Kvalitní letní vůně vydrží 5 až 7 hodin, zimní až 10 hodin.
Jak si vyzkoušet vůni?
V první řadě si vůni odzkoušejte pomocí testeru, papírového proužku, který slouží k rozpoznání vyhovující vůně. Následně si ji naneste na zápěstí, případně na vnitřek lokte, abyste zjistili, zda vám sedí. Vůně se rozvine po přibližně 10 minutách. Ideální je nechat ji působit celý den, abyste si odsledovali její délku, ale i vůni jednotlivých tónů. zkoušejte maximálně 4 vůně najednou, aby nesplynuli. V případě, že nemáte možnost na celodenní zkoušení, mezi testováním jednotlivých vůní si přivoňte k zrkám kávy, které neutralizují čichové buňky.
Jelikož by vás měl parfém dělat přitažlivějším, nakupujte ho s partnerkou, případně nejlepší kamarádku. Teprve když získáte při výběru dostatečné zkušenosti, můžete si dovolit ji nakupovat i sami.
Jako parfém aplikovat
Parfém aplikujte na suché tělo ze vzdálenosti 6 až 16 cm ještě před oblečením se. Nikdy byste ho neměli aplikovat přímo na oblečení. určitě ho nemněte/nerozmazávejte, protože vtíráním do kůže se snižuje účinnost vůně, a vhodné není ani nastříkání parfému do vzduchu a projetí přes něj.
Parfém můžete aplikovat na více místs tenkou vrstvou kůže as dostatečným krevním oběhem, vždy si však vyberte jen jedno či dvě z nich. Vybrat si můžete spodní čelist, krk, rameno, hruď, vnitřní loket, předloktí a zápěstí. Vyzkoušet můžete i aplikaci na uši a podkolenní jamku.
V případě, že máte zájem o prodloužení účinku vůně, před aplikací si naneste na pokožku hydratační krém. Do navlhčené kůže se aroma nevsákne, což napomáhá dlouhotrvajícímu rozvinutí vůně.
Flakon s vůní uchovávejte v chladném tmavém prostředí, například ve skříni v ložnici. Neuchovávejte ho v koupelně, protože velké změny vlhkosti a tepla mohou způsobit rozpadávání se molekul parfému.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Ohledně správného parfému, resp. vůně už máte jasno, stále však máte při výběru nějaké otázky? Na nejčastěji kladené otázky při výběru panského parfému jsme se rozhodli odpovědět. Chceme vám usnadnit nejen samotný výběr, ale i následné používání parfému. Pokud vás ještě něco zajímá, napište nám do komentářů pod článkem. Odpovíme co nejdříve.
Kolik parfémů mám při výběru správné vůně vyzkoušet?
Na jaká místa si mohu parfém aplikovat?
Kolik parfému mám použít?
Starší parfémy, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 24.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek