Nejlepší multimediální centra 2024 – recenze, test, srovnání

SMART zařízení jsou fenoménem 21. století a multimediální centrum právem patří mezi pokrokové technologie. Díky této malé krabičce totiž nemusíte být vlastníky SMART televizoru, nemusíte mít dokonce na televizoru ani USB vstup či připojení k internetu. Multimediální centrum se postará o to, že i starší televizory získají inteligentní schopnosti. Co to multimediální centrum je? Jak funguje? Co vám nabízí a jak ho vybrat? Více v našem průvodci.

Jak vybrat multimediální centrum?

Díváte se na cenovky SMART televizorů v obchodech z důvodu, že byste si rádi prohráli videa z YouTube nebo si prohlédli filmovou a seriálovou nabídku Netflix, HBO GO či jiných poskytovatelů multimediálního obsahu? Rovněž byste si rádi prohlédli rodinné fotografie a prohráli nějaké videa z telefonu či notebooku. Problém však je, že váš televizor není tak úplně SMART, ale svou roli plní stále na jednotku a investovat kvůli tomu nemalou sumu je opravdu na zvážení. Věřte či ne, žádný SMART televizor nepotřebujete, řešením je multimediální centrum.

Nejlepší multimediální centra

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi TV Box S   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Apple TV 4K   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Strong SRT 420   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
TESLA MediaBox XT850   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Blaupunkt B-Stream Box   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Strong LEAP-S3   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Co je to multimediální centrum?

Jak vypadá? Nejčastěji je konstrukce ve tvaru malého kvádru či krychle, malá krabička, která disponuje inteligentním softwarem, díky kterému je možné propojení s televizorem. K některým jsou k dispozici dálkové ovladače, některé ovládáte rovnou přes smartphone.

Co toto zařízení nabízí? Tím, že toto malé zařízení umožňuje komunikovat s televizorem, k dispozici máte najednou s televizorem více možností. Podstatné je, aby váš televizor disponoval HDMI konektorem. Po připojení k televizoru již můžete naplno využívat funkce, které multimediální centrum nabízí. Samozřejmě, funkce jsou odlišné. V zásadě však dokážete tímto zařízením nahradit klasickou SMART TV.

V závislosti na konkrétním druhu můžete využít schopnost multimediálního centra pro připojení se k internetu, disponovat může USB rozhraním, micro USB vstupem, podporuje různé formáty, které váš televizor za jiných okolností neprohraje. Nejvíce jsou multimediální centra vyhledávané především kvůli možnosti využívat služeb Netflix, HBO GO, YouTube či Spotify.

Využít můžete u těch dražších typů i funkci internetového prohlížeče. Natrefit můžete také na multimediální centrum s HDD (vlastní pamětí), či dokonce CD/DVD nebo Blu-ray mechanikou – jiné funkce nabídne multimediální centrum Apple a jiné zase multimediální centrum Android. Liší se totiž již samotným operačním systémem.

Důležité parametry výběru

Pokud zvažujete koupi multimediálního centra, máme pro vás detailního průvodce, který vám zaručeně pomůže se zorientovat v konkrétních technických parametrech. Existuje totiž několik typů multimediálních center. Neliší se jen konstrukcí, ale i operačním systémem a také konektivitou či funkcionalitou. V případě náročnějších funkcí sehrává roli i procesor a grafika. U některých najdete základní funkce pro připojení přes HDMI a k internetu, některé však mají nabídku bohatší. Roli při výběru hraje také cena.

Multimediální centrum Google

  • Účel multimediálního centra
  • Typy multimediálního centra
  • Operační systém
  • Procesor a grafika
  • Funkce
  • Konektivita
  • Design
  • Cena a oblíbené značky

Účel multimediálního centra

V úvodu samotného průvodce jsme již zmínili, že multimediální centrum nabízí model od modelu různé spektrum funkcí. Potřebné je proto ještě před koupí a procesem výběru zvážit, jaké máme na toto zařízení požadavky, co od něj očekáváme.

Převážná většina uživatelů se pro koupi rozhodne, protože namísto několika tisícové investice do nové Smart TV si vyhlédnou právě toto zařízení. Pokud vám stačí, že se skrz multimediální centrum připojíte k internetu, využijete služby jako Netflix, Youtube, HBO GO a pod., Přehrajete si filmy z USB či připojíte k centru smartphone a podíváte fotografie, hledejte modely s takovou funkcionalitou.

Pokud již očekáváte vyšší kvalitu a větší počet funkcí, například, aby podporovalo zařízení DVB-T2 kodek při digitální signál, nahrazovalo by tak set-top box, rovněž chcete vysokou 4K kvalitu obrazu, zrcadlení obrazu nebo si toužíte přehrávat různé formáty, které software vašeho televizoru nezvládá, opětovně se soustřeďte na modely s takovými parametry. Případně zainvestujte do dražších modelů, které tyto požadavky splní všechny do jednoho.

Typy multimediálního centra

Z hlediska kategorizace bychom i multimediální centra mohli rozdělit do několika kategorií. Podle operačních systémů, ceny, procesoru a dalších hardwarových či softwarových parametrů. K těmto parametrům si řekneme více, ale základní typy z hlediska funkcionality známe dva.

Multimediální centrum bez HDD

Nejběžnější typ multimediálního centra, který nedisponuje interním úložištěm. Jaké má nevýhody oproti multimediálnímu centru, které je interní pamětí vybaveno? Z našeho pohledu žádné. Takové multimediální centra jsou cenově dostupnější a pokud toužíte po stabilním úložišti, připojit můžete externí HDD. Ani dohromady vás však tato investice nevyjde na tolik, co u některých modelů s HDD. Kromě toho, že tedy budete mít obsazen USB port externím úložištěm, nepřijdete o žádnou další konektivitu ani funkcionalitu.

Multimediální centrum Xiaomi s dálkovým ovladačem

Multimediální centrum s HDD

Zřejmě už z názvu tušíte, čím takový typ multimediálního centra disponuje. Ano, vlastním interním úložištěm. Jedním dechem však musíme dodat, že tento typ multimediálních center není takový frekventovaný a pokud ano, úložiště má obvykle menší kapacity od 8 do 64 GB. Je pravda, že takové modely jsou dražší, na druhé straně obvykle disponují i ​​více funkcemi a širší konektivitou. Například vám dovolují nahrávat obsah z TV přímo na interní disk.

Výhodou je pochopitelně i fakt, že veškerý obsah můžete nahrávat a přehrávat přímo na/z interního úložiště. V zásadě nepotřebujete tedy žádné externí paměťové médium, obsah, který chcete přehrávat lze umístit přímo do zařízení a následně už nemusíte připojovat žádné jiné zařízení. Nicméně, pokud by vám kapacita interního úložiště nestačila, stále máte k dispozici možnost využití externího úložiště. V praxi si tak stačí položit otázku, zda-li mohu využít externí úložiště, budu si připlácet za interní paměť multimediálního centra? Paměť se pohybuje obvykle od několika jednotek gigabajtů až po 2 TB interní HDD – ty s velkou kapacitou jsou však spíše výjimkou.

Operační systém

Pokud mluvíme o využití multimediálního centra, operační systém je neodmyslitelnou součástí tohoto šikovného SMART zařízení. Na trhu jsou však i modely, které v zásadě žádným operačním systémem neoplývají. Jde obvykle o levnější multimediální centra, které dokáží televizor připojit k internetu a zajistit i konektivitu s vaším smartphonem či notebookem. Žádné další specifické funkce však od těchto zařízení nečekejte. Pokud nic víc nepožadujete, koupí chybu rozhodně neuděláte. Výhodou zařízení s kvalitním operačním systémem je rozhraní a funkcionalita, kterou uživateli nabízejí.

Android TV

Koho by Android asi překvapil. Právě on má na trhu v tomto segmentu dominantní zastoupení a pokud máte smartphone s tímto operačním systémem, zřejmě vás nic z hlediska jeho funkcionality nezaskočí. A to, že takové rozhraní můžete využívat přímo na televizoru určitě přivítáte.

Ovládání multimediálního centra

Samozřejmě, přizpůsobený je Android TV právě možnostem, které televizor zvládne z hlediska své funkcionality. Využívat můžete služby Google Play, spouštět různé dostupné aplikace či hry. V systému se jednoduše orientuje a pokud máte mobil s tímto operačním systémem, ovládat můžete některé funkce i přímo přes váš smartphone. Některé modely disponují také operačním systémem Android 9 nebo Android 9 Pie, které nejsou pro televizor a jeho rozhraní zcela plnohodnotné a některé weby nemusí zobrazovat správně.

Apple TV

Jak by to asi bylo, kdyby na trhu nebyla pořádná konkurence. Apple rádo posouvá trendy a překonává hranice. Tento operační systém od americké společnosti se nachází v podstatně menším počtu multimediálních zařízení, nicméně, pokud jste sympatizantem tohoto systému, nebudete mít výhrady.

Platforma funguje velmi stabilně, App Store nijak nezaostává a opět máte k dispozici širokou škálu aplikací a programů. Samozřejmě, je třeba myslet na to, že Apple TV je jen slabším bratříčkem samotného operačního systému iOS. Opětovně, pokud vlastníte telefon s tímto operačním systémem, ovládání pro vás nebude ničím novým.

Chromecast – Chrome OS

Aby nedošlo k omylu, samotný Chromecast, o kterém vám teď něco napíšeme, není tak úplně operačním systémem, jde o Chrome OS. Jde o vážného konkurenta Android TV a Apple TV. Především, co se poměru ceny a kvality týče. Pokud totiž hledáte multimediální centrum, které není od "no name" prodejce, možná byste mohli sáhnout právě po Google Chromecast od Googlu.

Google Chromecast – Chrome OS

Jde o malé multimediální zařízení, které umožňuje připojení televizoru k internetu a nabízí v zásadě stejné rozhraní jako Android TV s menšími omezeními a slabší funkcionalitou. Multimediální centrum Google Chromecast je ovládáno skrz vaše zařízení, které je k němu připojeno (notebook, smartphone). Plnohodnotné operační systémy jako Apple TV či Android TV toho dokáží víc, ale pokud vám stačí váš televizor obohatit o některé SMART funkce, Chromecast vám to umožní v nejlepším poměru ceny a kvality.

Procesor a grafika

Mohlo by se zdát, že vybíráte počítač a ne multimediální centrum, ale z malé části tam nějaká podobnost je, protože multimediální centrum po propojení s televizorem, nabízí mnohé funkce, které nabízí i klasický počítač či smartphone. Ne každé zařízení je stejně rychlé a stabilní. Levnější modely mají chod často pomalejší, místy ne takový plynulý a příčinou je kvalita chipsetu, resp. komponent, které ho tvoří.

Ano, možná váš televizor zvládá FULL HD, ale pokud ho chcete streamovat skrz multimediální centrum, dostanete jen 720 p kvalitu. A to je to, třeba si uvědomit, že ačkoli televizor zvládá obraz ve FULL HD, stejně tak i multimediální centrum, kterým obsah prochází, musí být schopné díky svému hardwaru takový obsah přehrát. Plynulý obraz bez sekání je tedy ovlivněn i hardwarem zařízení. Na vysvětlení by to stačit mohlo, další detaily nejsou nutné.

Podstatné je, pokud si potrpíte na kvalitní obraz a chcete, aby byly obsah či zrcadlení obrazovky streamované z vašeho telefonu plynule a bez sekání, mělo by jít o procesor s minimálně 4 jádry. O grafických kartách v klasickém slova smyslu není řeč, jde o grafické "kartičky" chipsety, které nejsou nijak specificky náročné. Podstatný je zmíněn alespoň 4-jádrový procesor. U levnějších zařízení takové parametry ani řešit nemusíte. Pokud nemáte přehnané nároky, určitě si vystačíte i se základní konfigurací.

Funkce multimediálního centra

A teď je na řadě jmenování všeho, co multimediální centrum dokáže. Pochopitelně, model od modelu jsou funkce jiné a v mnoha případech se funkcionalita odrazí už na cenovce. Není na škodu se seznámit se všemi funkcemi, které vám takové zařízení může nabídnout. Vzpomínat nebudeme všechny aplikace a hry, které můžete využívat skrze kvalitní operační systémy jako Apple TV či Android TV, těch by bylo opravdu velké množství.

  • Nahrávání obsahu na úložiště – tato funkce je vítaná, ať už disponuje multimediální centrum integrovaným HDD nebo máte připojené externí úložiště. Nahrávat můžete na úložiště libovolný obsah, přímo programy z TV, filmy z internetu, hudbu či fotografie a obrázky.
  • Dostupné aplikace – u levnějších multimediálních center bývá funkcionalita omezená, ale i ty s uzavřeným operačním systémem jsou vybaveny základními aplikacemi jako Netflix či Youtube. Jinak však nechybí ani HBO GO, Spotify a další. Díky operačnímu systému můžete stahovat další aplikace dostupné v obchodech poskytovatelů.
  • Internetový prohlížeč – u některých modelů vám internetový prohlížeč umožňuje navštěvování stránek přímo přes internetové připojení. Někdy je však funkcionalita těchto prohlížečů kvůli softwaru omezená a nemusí stránku zobrazovat správně nebo vůbec. Pokud je prohlížeč kvalitní, můžete televizor využívat jako "nedokonalý" počítač. Nikdy však nepůjde o plnohodnotný počítač.

Multimediální centrum Amiko

  • Zrcadlení obrazu – velmi praktická funkce, která umožňuje zobrazovat na obrazovce televizoru, obrazovku zařízení, které je k multimediálnímu centru připojené – tablet, smartphone či notebook přes Bluetooth nebo WiFi.
  • DVB-T2 tuner – pokud je multimediální centrum vybavené takovým tunerem, bez problémů jím nahradíte set-top box a ještě k tomu získáte i velké množství dalších SMART funkcí a nejen možnost dekódování digitálního signálu.
  • Podpora formátů – čím více, tím lépe. Od AVI přes MP4, MPEG, MP3, MKV, DivX, WAV, WMA či FLAC. V tomto směru je ideální, pokud si multimediální centrum poradí se vším.
  • Podpora rozlišení – jak jsme zmiňovali výše, kvalita obrazu je závislá také na tom, jaké je hardwarové vybavení multimediálního centra. Full HD, 2K, 4K či 8K. Na druhé straně, pokud váš televizor dokáže přehrát 4K kvalitu, z velké pravděpodobnosti už SMART je. K formátům řadíme i trojrozměrný zvuk Dolby Atmos či DTS zvukové podání, ale i obrazové 3D.
  • Blu-ray mechanika – klidně i CD či DVD. Takové multimediální centra se často označují pojmenováním i jako TV boxy, protože kromě připojení k internetu zvládnou přehrát mechanicky i další obsah. Mají větší rozměry a jsou dražší.
  • Ovládání – buď jde o klasické tlačítkové ovladače podobné těm, které jsou dodávány k televizorům nebo ovládáte zařízení pouze prostřednictvím vašeho smartphonu. Propojit tato zařízení prostřednictvím Bluetooth nebo WiFi není žádný problém. Zmínit musíme i ovladač s gyroskopem, kterými můžete ovládat menu zobrazené na televizní obrazovce. V podstatě funguje jako počítačová myš. Aby toho nebylo málo, u některých modelů je možné dokonce ovládání hlasem.

Konektivita

Je výhodou, pokud zařízení dokáže spolupracovat s více zařízeními a to se dá zajistit jedině v případě, že je multimediální centrum vybavené solidní konektivitou. Ačkoli si dnes většina zařízení vystačí s Bluetooth či WiFi, zapomínat nesmíme ani na HDMI a další konektory, které přispívají ke komfortu. V rámci konektivity zahrneme i vstupy, kterými velká část multimediálních center neoplývá, ale některé z nich mají například právě komplexnější TV boxy.

  • HDMI – HDMI konektor je univerzálním vstupem, který dekóduje zvuk i obraz ve vysoké kvalitě. Právě skrze tento konektor většinou multimediální centrum připojujete přímo k televizoru.
  • WiFi/LAN – připojení k internetu je rovněž klíčové. Multimediální centrum nejčastěji nabízí možnost bezdrátového připojení přes WiFi. Nicméně, v nabídce najdete i modely, ke kterým lze připojit samotný ethernetový LAN kabel. V tomto případě jde často o výhodu, neboť přímý kabel často nabídne lepší signál, a tedy i lepší stabilitu.
  • Bluetooth – tím je vybavených většina modelů, protože právě přes Bluetooth dokážete komunikovat s multimediálním centrem. Rovněž však můžete přes Bluetooth multimediálního centra spárovat například sluchátka či reproduktory.

Připojení televizoru k multimediálnímu centru

  • USB/Micro USB – rovněž je výhodou, pokud USB vstup nechybí, ačkoli v dnešní době se bez něj obejdete. Především, pokud chcete připojit nějaké externí médium – externí disk či USB. Micro USB má zase smysl v případě, že chcete například k multimediálnímu centru připojit zařízení, které nedisponuje Bluetooth rozhraním – například digitální fotoaparát či videokameru.
  • Čtečka paměťových karet – pokud je multimediální centrum vybaveno slotem pro čtení microSD karet, v takovém případě nemusíte kabelem připojovat smartphone, vyberete paměťovou kartu a pracujete přímo s paměťovým médiem. Například můžete na paměťové médium přímo nahrávat i obsah, pokud to funkcionalita multimediálního centra umožňuje.
  • 3,5 mm Jack – stavěn na připojení sluchátek.
  • SCART – najdete v minimální míře u komplexnějších TV boxů, které nahradí plnohodnotně i set-top box. SCART slouží pro přenos obrazu a zvuku v nižší kvalitě a najdete ho především u opravdu starých plazem či LCD televizorů.
  • Koaxiální vstup – rovněž výsada TV boxů, pro připojení akustické techniky.
  • AV vstup – rarita, kterou v případě multimediálních center najdete jen zřídka. Typický byl tento vstup ještě pro přehrávače videokazet.

Design

Pokud by se našli uživatelé, kteří si na design takového zařízení potrpí, ačkoli v drtivé většině případů je multimediální centrum za televizorem a je tedy řádně nenápadné, možností je více, ale módní přehlídku nečekejte. Nejčastěji jde o hranaté tvary, větší či menší rozměry. Takový Google Chromecast má kulatý tvar a je poměrně stylovým a velmi kompaktním modelem. Některé větší multimediální centra s větší konektivitou nebo případně mechanikou jsou podobně velké jako například WiFi router.

Barvy? Šedá, šedá, bílá, černá. Povrch lesklý nebo matný. Příliš mnoho alternativ raději nečekejte a spíše se soustřeďte na funkcionalitu a konektivitou, která se vám žádá. Případně na kvalitní a výkonný procesor.

Cena a oblíbené značky

Tak a jsme v té části našeho průvodce, kde si přiblížíme to, kolik zhruba za multimediální centrum zaplatíte. Pochopitelně opět musíme zohlednit nějaké naše požadavky, a to, co od takového zařízení očekáváme.

Pokud začneme nejlevnějšími modely, často od neznačkových výrobců, dostáváme se na hranici do 1 200 Kč. Nemají však vnitřní úložiště ani vlastní operační systém, ale roli rozšířených SMART funkcí dokáží splnit. Mezi cenově dostupné modely v této třídě patří i Google Chromecast, který je opěvován právě díky poměru ceny a kvality. Rozlišovat však třeba i to, kterou generaci tohoto zařízení si pořídíte.

Pokud půjdeme s cenovkou výše, nebojíme se říct, že půjdeme do cenového pásma do 3 700 Kč. Zde už si troufáme mluvit o modelech i s vlastním úložištěm i když s menší kapacitou. Dokonce už oplývají takové multimediální centra i operačním systémem – nejčastěji Android TV. Rovněž je zde široká řada funkcí.

No a pokud se již přehoupneme přes 3 700 Kč, Apple TV a široká škála funkcí, které plnohodnotně nahradí všechny SMART funkce a někdy zastoupí i potřebu pořízení si set-top boxu. Nechybí často několik vstupů a širší konektivita nebo interní úložiště.

A co výrobci? Nedá se říci, že v tomto segmentu by byl extrémní přetlak konkurence. Za elitu lze označit Google, multimediální centra Xiaomi, Apple, Evolveo a také multimediální centra Tesla.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Abyste skutečně dozvěděli o multimediálních centrech vše, co vás zajímá, odpověděli jsme na často kladené otázky zájemců o tento typ zařízení.

Jako multimediální centrum připojím k internetu?

Zařízení se připojuje k internetu dvěma způsoby. Prvním a tím nejvíce frekventovaným je snadné připojení k internetu bezdrátově prostřednictvím WiFi. Tento způsob využívá většina multimediálních center. Druhou možností je připojení přes ethernetový LAN kabel. Zařízení tak musí disponovat LAN vstupem. Takového připojení je v mnoha případech zárukou stabilnějšího připojení.

Nabízí multimediální centrum i internetový prohlížeč?

Ano, nabízí. Ne však každé. Multimediální centrum musí mít operační systém, který umožňuje používání internetového prohlížeče. Klidně tak můžete navštěvovat mnohé webové stránky. Na druhé straně, funkcionalita operačního systému pro televizory má svá omezení a internetový prohlížeč nedokáže "rozjet" každou stránku právě v tomto rozhraní. Zčásti nahradí i nějakou tu činnost počítače.

Musí mít televizor pro připojení USB port?

Ne, nemusí. Nejčastěji je multimediální centrum připojovány k televizoru prostřednictvím HDMI rozhraní, protože to přenáší kvalitní zvuk i obraz. Z pohledu připojení tohoto zařízení k televizoru tak USB vstup není potřebný.

Dokáže nahradit multimediální centrum DVD/CD či Blu-ray přehrávače?

Ano, jde o tzv. inteligentní TV boxy, které disponují často i vestavěnou mechanikou. Ať už klasickým DVD přehrávačem nebo Blu-ray. Jejich konektivita je i z pohledu dalších možností bohatší.

Mohu používat multimediální centrum jako set-top box?

Ano, je to možné. Dražší modely v zásadě lze používat jako DVD přehrávače, Blu-ray přehrávače nebo i jako set-top box. Aby dokázalo multimediální centrum – TV box fungovat jako set-top box, musí mít zabudovaný DVB-T2 tuner pro správné dekódování nového kodeku digitálního vysílání. Takového multimediální centra mají vyšší cenu.

Existuje i multimediální centrum do auta?

Ano existuje, má však zcela jinou podobu než multimediální centra určené pro televizory. Jde o zařízení s dotykovými LCD displeji, které vyžadují v případě pořízení do aut, odbornou montáž a instalaci. Následně vám umožňují využívat GPS navigaci, přehrávat filmy, videa, hudbu a mnoho jiného. Vybaveny jsou nejednou i CD či DVD mechanikou. Ve starších autech tak nahradí multimediální systémy, které již mnohé moderní auta mají. Často však jde o položky pohybující se v tisících korun.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90%)
Datum publikování: 02.02.2021
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek