Nejlepší koupelnové radiátory 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší koupelnové radiátory
- Radiátory do koupelny – recenze
- Thermal Trend KDO 1680/600
- Novaservis 600/1200/R,1
- Novaservis 450/1600/R,0
- Účel a využití radiátoru
- Zapojení radiátoru – druh vytápění
- Výkon žebříkového radiátoru do koupelny
- Velikost radiátoru
- Umístění radiátoru
- Design a barva
- Cena
- Alternativy efektivního vytápění
- Nejčastější otázky a dořekl (FAQ)
- Zehnder Aura 1217 x 500 mm
Řešíte aktuální možnosti vytápění koupelny v bytě či domě? Uvažujete nad tím, jaký typ topení ideálně zvolit, abyste v koupelně měli požadovanou teplotu? Řešení může být více, ale jedním z nich je i elektrický radiátor do koupelny. Populárním řešením je právě žebříkový radiátor na stěnu. Jak si správně vybrat a co před výběrem zvážit? Je možné používat takový radiátor i mimo topné sezóny? Pomůžeme vám s výběrem.
Chlad v koupelně není nic příjemné. Zvláště, pokud poté, co si vychutnáte relaxační horký koupel nebo teplou sprchu, pocítíte zimu. Chladné koupelny jsou komplikací, kterou řeší především lidé ve starších bytech či domech. Takové komplikace se však dají poměrně jednoduše a rychle vyřešit. Populární jsou koupelnové radiátory – topné žebříky, které jsou nejen topným tělesem, ale zároveň poslouží i jako praktický věšák na ručníky a plní i estetický účel.
Nejlepší koupelnové radiátory
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Thermal Trend 600 x 960 mm ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ | Zobrazit produkt | |
Sapho Zig ✔ NÁŠ TIP | Zobrazit produkt | |
Vinolli Vario 120/40 ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt | |
Novaservis 600 x 1600 mm ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Thermal Trend KH 1320 x 600 mm ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
PMH Ulysses 700 x 1294 mm ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt |
Radiátory do koupelny – recenze
Koupelnový radiátor není jen praktickou, ale i estetickou záležitostí. V koupelně by neměl působit jako pěst na oko, měl by ladit s ostatním zařízením, avšak zároveň být estetický příjemný a zajímavý. Naše recenze vám s výběrem pomohou.
Účel a využití radiátoru
Primárně je třeba přemýšlet nad tím, jaký tepelný výkon musí topné těleso dosahovat, aby samotný prostor vytopilo. Žebříkový radiátor totiž nemusí řešit automaticky problém s chladem. Jeho schopnost je limitována i výměrou koupelny.
Výkon hraje tedy důležitou roli. Pokud vám stačí menší žebříkový radiátor, který bude zároveň sloužit jako sušák ručníků, hledejte modely se slabším výkonem a širšími mezerami. Čím je radiátor větší a má více příček, tím více ručníků dokážete sušit najednou. Pokud požadujete, aby elektrický radiátor do koupelny byl primárně zdrojem tepla, hledejte modely s vyšším výkonem. Před koupí tedy uvažujte, zda má být žebříkový radiátor více zdrojem tepla, nebo jen doplňkovým topením. Zohledněte i parametry dané místnosti. Malou koupelnu dokáže totiž bez komplikací vytopit.
Zapojení radiátoru – druh vytápění
V zásadě je možné vybírat si ze tří možností, jejichž efektivitu vytápění lze v domácnosti využívat. Elektrické, teplovodní nebo kombinované vytápění.
Elektrický radiátor
Takový elektrický radiátor – žebříkový radiátor do koupelny je napájen přímo z elektrické sítě. Musí být tedy zapojen. Vytápění je zajišťováno tepelným médiem, kterým je nejčastěji kapalina. Tu zahřívá integrovaná elektrická tyč, která funguje jako topná spirála. Takový stojan je ovládán termostatem. U většiny modelů lze nastavit automatické vypínání nebo zapínání. Podstatné je, že do elektrické sítě musí být zapojeny neustále, aby byl zajištěn jejich provoz.
Teplovodní radiátor
Výhodou či nevýhodou tohoto radiátoru je, že je napájen prostřednictvím ústředního topení. O zdroj tepla se stará teplá voda, která proudí v jeho teplovodivém oběhu. Ovládaný je stejně jako běžný radiátor. Zmiňovanou nevýhodou je fakt, že účinný je pouze v tom případě, pokud je zapnuté i centrální topení. Pokud tedy v chladnějším období potřebujete přitopit v koupelně, ale v bytě či domě to není nutné, musíte kvůli koupelně zapnout ústřední topení.
Kombinovaný radiátor
Jde o hybridní spojení teplovodního a elektrického radiátoru. Jde o nejoblíbenější a nejvíce preferované řešení. Kombinuje totiž oba předchozí způsoby vytápění, což přirozeně znamená, že můžete topné těleso připojit k ústřednímu topení a využívat pro topení v koupelně energii centrálního topení nebo mimo topnou sezónu jej můžete zapojit do sítě a topit tímto způsobem. Zabudovanou má totiž elektrickou tyč – špriálu.
Výkon žebříkového radiátoru do koupelny
Klíčový parametr, který při výběru hraje velmi důležitou roli. Jak jsme avizovali výše, třeba je, abyste zvážili, zda má být radiátor umístěn ve větší či menší koupelně. Zda má být spíše sušákem na ručníky, doplňkovým nebo primárním topením. Ten, kdo by vám měl s výběrem poradit, je výrobce – prodejce, no musíte brát ohled na vlastní potřeby.
Na metr krychlový je potřebných v průměru 100 W tepelného výkonu zdroje. Maximální teplota žebříkového radiátoru do koupelny je zhruba 120 stupňů Celsia. V případě elektrických radiátorů se spirálou se výkon pohybuje na úrovni od 200 do 1 000 W. Zlatým středem jsou elektrické radiátory s příkonem 600 W, které mají ideální spotřebu a dokážou vytopit středně velkou koupelnu.
Velikost radiátoru
Samotné rozměry radiátoru hrají roli především v rámci umístění v prostoru. V mnohém jde o individuální parametr a rozhodnout se musíte podle vašich možností a potřeb. Samozřejmě, menší radiátory jsou v daném prostoru nenápadnější, na druhé straně při sušení ručníků méně využitelné.
Větší žebříkové radiátory mají svou výhodu v praktickém využití. Pokud jsou zároveň designově přívětivě zpracované, mohou být příjemným estetickým prvkem koupelny. Pochopitelně jsou však těžko přehlédnutelné. Stejně tak je vyšší jejich hmotnost.
Umístění radiátoru
Nejčastěji jde o umístění na stěnu koupelny. Ideálně co nejblíže k vaně nebo sprchovému koutu. Jedním z důvodů je pocit příjemného hřejivého efektu, ale na druhé, v blízkosti vany či sprchy můžete mít na radiátoru zavěšený ručník a příjemně si ho necháte ohřát. Často bývají však kotvené takové radiátory i do země. Pokud jde o designové radiátory, klidně mohou být v prostoru dělící příčkou, například mezi toaletou a koupelnou. Potřebné je však myslet na bezpečnost a v případě elektrických radiátorů dbát na dostatečnou vzdálenost od vody.
Design a barva
V případě klasického žebříkového radiátoru mnoho designových aspektů řešit nemusíte. Rozhodně však nelze hovořit, že by byl žebříkový radiátor mimo trendu. Právě naopak. Je jednoduchý, cenově dostupný a praktický. Mimochodem, žebříkový radiátor v nerezu, černé či šedé barvě dokáže také pořádně zaujmout. Nejčastějším materiálem při výrobě je kov – nerez, případně jiné slitiny.
Pokud má někdo silnější estetické cítění a vyžaduje mít v rámci koupelny designový prvek, zřejmě sáhne po něčem unikátním. Na trhu se výrobci předhánějí v různých tvarech, barvách či jiných asymetrických konstrukcích, které ulahodí i oku. Jedinečné designové radiátory dokáží opravdu prostor výrazně oživit. Obvykle mají speciální barevné nebo strukturované provedení. Typickou úpravou bývá i chromování.
Cena
V mnohém při výběru rozhoduje i výrobce, od kterého se rozhodnete produkt nakupovat. Co se týče prodejců, běžně nakoupíte radiátory do koupelny na stěnu i v provozech obchodních sítí OBI, Hornbach nebo SIKO. Mezi výrobci natrefíte na značky jako Thermal Trend, Aqualine, ELVL, Novaservis a mnohé jiné. S cenou je to různé.
Nejlevnější žebříkové radiátory můžete dostat už od 750 Kč. Samozřejmě, mají menší rozměry a nižší výkon. Běžně koupíte elektrický nebo kombinovaný radiátor do koupelny od 1 200 Kč. Následně cenu navyšují rozměry a především výkon. V případě designových kousků se cena může vyšplhat řádově na 2 500 až 7 500 Kč.
Alternativy efektivního vytápění
V případě, že by vás elektrický, teplovodní nebo kombinovaný radiátor do koupelny nepřesvědčil, řešení, jak zajistit teplo v koupelně, je více. Zde jsou některé alternativní řešení efektivního vytápění.
Elektrický ohřívač
Cenově dostupný a efektivní pomocník. Elektrický ohřívač stačí zapojit do elektrické sítě. Jeho efektivita vytápění je velmi vysoká. Spirála se zahřívá velmi rychle a během několika minut dosáhne svůj optimální výkon. Potřebné je však myslet na jeho bezpečný provoz a dostatečnou vzdálenost od zdroje vody. Zařízení je totiž nutné mít zapojené v elektrické síti. Rovněž nejde ani právě o estetické řešení.
Radiátor – deska
Deskový radiátor není žádná novinka. Najdete ho v novějších bytech či domech. Jde o estetičtější a efektivnější řešení klasického radiátoru. Je možné ho napojit na centrální vytápění a zároveň využít i možnost zapojit ho do sítě. Jde o velmi oblíbené řešení, které se využívá ve většině interiérových prostorů moderních domů. Cena je však poněkud vyšší oproti klasickým elektrickým ohřívačům.
Podlahové topení
Finančně nejnákladnější řešení ze všech. Výhodu však je efektivita vytápění, kdy si teplý dotek užijí vaše nohy pokaždé, když vyjdete ven z vany nebo ze sprchového koutu. Podlahové topení je zabudované pod podlahou a vyhřívá kamennou dlažbu. Napojené je na elektrickou síť, což je jeho výhodou i nevýhodou. Doba, za kterou prostor zahřeje, je vyšší. Provoz je nákladnější, zároveň však máte k dispozici vysoký komfort. V případě poruchy je však oprava velmi problematická.
Nejčastější otázky a dořekl (FAQ)
Koupelnové radiátory jsou rozumné řešení, jak dosáhnout příjemné teplo v koupelně a moci si usušit ručníky. Ohledně výběru koupelnových radiátorů už víte téměř vše. Na nejčastější otázky najdete odpovědi na tomto místě.
Jaká velikost radiátoru je pro mě ideální?
Stačí do koupelny žebříkový radiátor?
Jak se o koupelnový radiátor starat?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 23.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek