Nejlepší outdoorové kamery 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší outdoorové kamery
- Outdoorové kamery – recenze
- SJCAM SJ4000
- GoPro HERO8 Black
- Insta360 ONE X2
- Jak vybrat outdoorovou kameru
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- GoPro HERO Session
- Yi Lite Action Camera
- GoPro HERO4
- GoPro HERO+LCD
- Lamax Action X7 Mira
- Lamax Action X8 Electra
- Niceboy VEGA 6 star
- DJI Osmo Action
- Lamax X9.1
Chcete kvalitní kameru ale nechce se vám číst stovky recenzí, hodnocení a placených výsledků testů? Pokud ano, tak jste na správném místě. To vše jsme za vás absolvovali, sesbírali jsme testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem.
Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům, které by vás zklamaly.
Nejlepší outdoorové kamery
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
GoPro Hero12 Black ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt | |
DJI Osmo Action 4 ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
Lamax W7.1 ✔ DNES V AKCI | Zobrazit produkt | |
DJI Osmo Pocket 3 ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt | |
Niceboy Vega X PRO ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Sencor 3CAM 2002 ✔ LIDOVÁ VOLBA | Zobrazit produkt |
Outdoorové kamery – recenze
Nechce se vám číst našeho průvodce výběrem, přesto byste si rádi vybrali ten nejlepší model? Připravili jsme pro vás několik recenzí oblíbených sportovních kamer od známých výrobců. Zaměřili jsme se na jejich vlastnosti, dobré i horší parametry a nezapomněli ani na malý průzkum mezi zákaznickými recenzemi.
Jak vybrat outdoorovou kameru
Žijete aktivním způsobem života a své dobrodružství a adrenalinové zážitky byste chtěli mít zachyceny? Outdoorová kamera vám to lehce splní - je totiž přizpůsobena tomu, aby zachytila každý jeden okamžik z vaší perspektivy. Jak si však vybrat kameru, aby splňovala vše, co si přejete? Co přesně je důležité při výběru outdoorové kamery se dozvíte v následujících řádcích.
Outdoorová/akční/sportovní kamera
Všechny tři označení kamer jsou jen synonymní označení téhož typu kamery. Pokud tedy hledáte kameru na zachycení svých adrenalinových zážitků, potřebujete kameru s jedním z těchto tří označení. Při přesnějším výběru pak hrají roli technické parametry.
Ujasnit si však jako první třeba, na co přesně kameru potřebujete. Outdoorovou kameru někdo potřebuje na potápění, někdo na zachycení seskoků z letadla a někdo ji potřebuje jen na túru v lese či na kolo (od toho se následně liší i připevnění kamery - na oděv, helmu či na sportovní zařízení). Zvážit proto třeba velikost kamery, její odolnost, vodotěsnost, kvalitu videa, výdrž baterie nebo kvalitu zvuku.
Odolnost outdoorové kamery
Jelikož outdoorová kamera s vámi zažívá všechno, měli byste při výběru pořádně zvážit její odolnost. měla by odolat nárazům, mechanickému poškození, poškrábání a být vodotěsná. Mechanická odolnost je často zvýšená ochranným obalem, tzv. šasi, který ji chrání před pády, nárazy či tlakem.
Voděodolnost je individuální parametr. Najdete outdoorové kamery, které odolají pouze obyčejnému dešti, ale i takové, se kterými se můžete ponořovat pod mořskou hladinu aždo hloubky desítek metrů.
Velikost kamery
Rozměry i hmotnost jsou v případě outdoorových kamer přirozeně mnohem nižší než u klasických kamer. I zde si však můžete vybírat. Pokud hledáte kameru na připevnění do auta či na motorku, hmotnost není až tak důležitá. V případě, že ji chcete nosit na hlavě, přilbě či na rameni nebo hrudi, oceníte, pokud bude mít co nejméně gramů.
Kvalita záznamu, rozlišení, počet snímků za sekundu
Jelikož kameru potřebujete k zachycení svých zážitků, měla by poskytovat co největší rozlišení obrazu a kvalitu záznamu. K nejkvalitnějším druhům výstupů patří Full HD (1 920 x 1 080 p), Ultra HD (3 840 x 2 160 p) nebo 4K (4 096 x 2 160 p). Vybrat si však můžete i z klasického HD (720 p). V případě, že plánujete s kamerou dělat fotografie, podívejte se také na rozlišení fotografií.
Snímková frekvence FPS (Frame per second) se mění podle kvality záznamu a rozlišení. Platí, že čím je FPS menší, tím menší je kvalita obrazu. průměr je kolem 30 až 60 FPS, setkat se však můžete u kvalitních výrobců a modelů is FPS 150 či až 240 při Full HD.
Kvalita zvuku
Outdoorové kamery jsou v první řadě určeny k zachycení obrazu, to znamená, že zvuk trochu zaostává. Většina kamer poskytuje nahrávání zvuku na stereo vlnách, mikrofon obvykle není velmi kvalitní (bez ohledu na cenu kamery). Kvalita zvuku však závisí i na využití kamery, pokud budete nahrávat záznam při seskoku z letadla, bude zvuk horší, než kdybyste ho nahrávali při klidné jízdě na kole. Některé modely mají funkce redukce šumu nebo nárazového větru.
Výdrž baterie
Nejčastěji jde o externí, tedy vyměnitelný prvek. Převážně mezi mají kamery běžně v balení dva akumulátory, když se vám jeden vybije, stačí jej nahradit druhým. Důležitá je kapacita baterie, ty s 1 000 mAh vydrží v plném provozu třičtvrtě až hodinu, ty s větší kapacitou mají výdrž kolem dvou hodin.
Úložiště kamery
Určitě byste při výběru neměli zapomínat na paměť kamery, její zdrojem bývají zpravidla SD karty s kapacitou 4, 8, 32 a 64 GB. Velikost úložiště si můžete měnit, myslete však na to, že kapacitu třeba přizpůsobit kvalitě obrazu. Na vyšší kvalitu potřebujete i více místa.
Včetně příslušenství
Vybrali jste už nějaký konkrétní model? Zajímejte se o to, což v základním balení dostanete, ale také o to, jaké doplňkové příslušenství si můžete zakoupit. Zde je důležitá také cena. Zbytečně si zakoupíte poměrně levnou kameru, když pak za doplňky zaplatíte stejnou částku jako za novou kameru.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Pokud se řadíte k vyznavačům adrenalinových sportů a svá dobrodružství si rádi zaznamenáváte, pravděpodobně již outdoroovou kamerou disponujete, resp. nad ní alespoň uvažujete. Vhodná je však i na dovolené, koncerty či rodinné oslavy. Jak si ji vybrat správně? Parametry výběru už znáte, přesto máte ohledně outdoorových kamer ještě řadu otázek. Na ty nejčastější vám odpovíme na tomto místě. Samozřejmě, nejde o konečný seznam. Pokud vás zajímá ještě něco, klidně nám napište do komentářů.
K čemu slouží stabilizace obrazu u outdoorových kamer?
Je na outdoorové kameře potřebný displej?
Proč je důležitá snímková frekvence kamery?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Seznam článků
Jak vybrat kameru na přilbu
Kamery na přilby se v posledním období staly oblíbenou součástí sportu. Jejich odolnost a kvalitní záznam vašich výkonů v extrémních podmínkách jistě potěší nejednoho milovníka divokých i klidnějších sportů. No tak, jako jiná elektronika, i tyto kamery disponují řadou vlastností, v nichž je... Přečíst článek
Nejlepší outdoorové sportovní kamery? Recenze a testy rozhodují
Outdoorová kamera je velmi šikovnýnm zařízením, které umožňuje vytvářet unikátní záběry z různých oblastí, ale využití nachází především při sportu. Jde o kompaktní, nesmírně odolné zařízení předurčené k tomu, aby zhotovovaly záznamy z těžko dostupných míst, resp. takové záběry, které... Přečíst článek
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek