Nejlepší hotdogovače 2024 – recenze, test, srovnání

Jste fanoušky fast foodu? Nedáte dopustit na dobrý hamburger, kebab, bagetu nebo rádi sáhnete po něčem tradičnějším, například hotdogu? V takovém případě nemusíte stát řadu před rychlým občerstvením, protože chutný hotdog si připravíte už i doma. Na poctivou přípravu vám poslouží hotdogovač. Zařízení, které se postará o bezproblémovou a rychlou přípravu. Jak vybrat hotdogovač pro vaši domácnost? Které hotdogovače jsou nejlepší? Poradíme vám.

Jak vybrat hotdogovač

Na začátek vyvrátime jeden mýtus, který ve světě panuje. Hotdog není z Ameriky! Skutečně, hotdog nepochází zpoza Atlantiku. Typický párek v rohlíku má své kořeny v nedalekém Německu. Ve Spojených státech se stal takovým populárním pokrmem až poté, co ho tam přinesli právě němečtí imigranti. Hotdog se následně stal populárnějším než dosud nejoblíbenější sendviče a jednu dobu kraloval i nad legendárním hamburgerem.

Svůj původ má "Frankfurter," jak se kdysi hotdogu říkalo, v 13. století. Název frankfurter vycházel právě z párků, které se mezi dva kusy pečiva vkládali. V Rakousku pro změnu hotdog nazývali jako Wiener, opět podle druhu párků. Hotdogy dodnes patří k nejoblíbenějším pokrmům. Fastfood se změnil a kromě párku v rohlíku s hořčicí dnes dostanete hotdog s grilovanou slaninou, praženou cibulkou, salátem, hořčicí či kečupem. Zda však toužíte po tradičním párku v rohlíku s hořčicí v "socialistické" verzi, nebo si chcete připravit moderní hotdog se vším, co k tomu patří, hotdogovač je skvělá pomoc.

Nejlepší hotdogovače

Názov Hodnotenie Detail
Ariete Party Time 206   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Hyundai HDM 120   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Clatronic HDM 3420   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Royal Catering RCHW 2300   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Guzzanti GZ 460   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Orava HM-01   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Hotdogovač – recenze

Koupit kvalitní hotdogovač není až tak náročné, když víte, co si při výběru všímat. Vzhledem k množství výrobců a modelů je však náročné si vybrat ten nejlepší model. Připravili jsme pro vás kompletní recenze hotdogovačů, které se dostaly do našeho testu. Doufáme, že vám budou při výběru nápomocné.

Jak vybrat hotdogovač

Hotdogovač je praktický kuchyňský spotřebič, který svou technologií nepatří k nijak náročným zařízením. Výběr proto není speciálně složitý. Na trhu existuje několik výrobců a modelů, které se liší designem, jistými parametry, funkcemi a také cenou. Aby se člověk při výběru lépe orientoval, vyplatí se vědět, které parametry jsou nejdůležitější.

Příkon zařízení

Nejvíce technickým parametrem, který byste si při výběru hotdogovače měli všímat, je jeho příkon. Tento údaj v zásadě často vypovídá o tom, jak rychle se dokáže samotné zařízení ohřát a následně vám tedy prozradí i čas přípravy pokrmu. Vyšší příkon znamená vyšší výkon, a ten je zárukou kratšího času přípravy pokrmu.

Spotřeba je v tomto případě údaj, který není nijak podstatný, protože toto zařízení není aktivní kontinuálně. Příkon kvalitního hotdogovače se pohybuje v rozmezí od 350 wattů, ty méně výkonné modely, po přibližně 650 wattů, kdy je řeč o výkonnějších modelech. Profesionální modely hotdogovačů určené pro gastronomická zařízení mají příkon mnohem vyšší.

Objem nádoby na párky

Nádoba na vaření párků je velmi důležitá a je podstatné se na ni zaměřit, pokud vám záleží na tom, abyste hotdogů připravili víc. Objem nádoby na párky nám tedy přirozeně hovoří o tom, kolik párků dokážeme najednou připravit. Nádoba slouží pro tepelnou úpravu párků v páře nebo přímo ve vodě. Objem se však neudává běžně v litrech, ale říká právě o kusech párků, které můžete do nádoby vložit a najednou připravovat.

Profesionální hotdogovač s velkou nádobou na párky

Nádoba je obvykle z plastu, ale najdou se i modely, jejichž nádoba je ze skla. Tyto modely jsou kvalitnější, obvykle mají i větší objem, ale zpravidla i vyšší cenu. Počet kusů párků bývá různý. Některé modely zvládnou najednou připravit šest, osm nebo až 18 párků. Je tedy na vás, jaké máte požadavky právě na objem nádoby.

Hroty na pečivo

Jde o ocelové hroty na rohlíky, které slouží k opékání pečiva. Počet hrotů je jiný model od modelu. Počítejte však s tím, že čím větší nádoba a čím více hrotů, tím větší hotdogovač. Následně je tak toto zařízení nepříliš kompaktní. Počet hrotů není až tak důležitý, protože ideální je pečivo opéct čerstvé a nenechat dlouho čekat na párek. Stále je však lepší mít hroty na pečivo minimálně dva. Existují modely, které mají hroty z nerezové oceli běžně tři nebo čtyři.

Další funkce

V první řadě mezi další funkce v rámci bezpečnosti řadíme ochranu, resp. pojistku proti přehřátí. Ta chrání před poškozením samotný hotdogovač, ale i vás. Některé, ne výhradně dražší, modely jsou vybaveny regulací stupňů opékání pečiva. Případně jsou vybaveny automatickým časovačem, který pečivo přestane v jistém bodě ohřívat.

Příprava domácích hotdogů

Dražší modely mají dokonce možnost nastavení teploty. Množství modelů umožňuje i přípravu jiných pokrmů než párků. V nádobě můžete na páře či ve vodě připravovat zeleninu nebo jiné pokrmy. V zásadě tak máte sníženou náhradu za parní hrnec. Samozřejmě, s menším objemem. V souvislosti s bezpečností zmíníme ještě protiskluzové nožičky. Ideálně, pokud jsou pogumované.

Ověřené značky

V segmentu hotdogovačů není konkurence ani náhodou tak silná. Prakticky ani neexistuje výrobce, který by se výhradně na výrobu tohoto druhu spotřebiče zaměřoval. Rozhodně se však nevyplatí sáhnout po zcela neznámých značkách a levných hotdogovačích, na které natrefíte příležitostně v supermarketech. Cenově nejpříznivější vyzní v rámci konkurence značka Sencor.

Kvalitu poskytnou i výrobci, jako Guzzanti, Gallet, Ariete či dokonce Orava. Mezi profesionální techniku ​​v tomto segmentu se řadí značka Roller Grill. V tomto případě však jde o pro běžnou domácnost a potřebu vskutku vysoké ceny a jejich zařízení jsou vhodné primárně do gastronomických zařízení, jakož i zařízení rychlého občerstvení.

Cenové relace

Hotdogovač nepatří mezi tradiční domácí spotřebiče, který by vlastnila každá domácnost. Přitom cenově nejde o žádné závratné částky, které by si běžná domácnost nemohla dovolit. Do takového zařízení se však vyplatí investovat, pokud máte rádi hotdogy a skutečně ho i využijete. Na trhu najdete modely v hodnotě od 500 do 800 Kč. Také kvalitnější kousky od 800 do 2 500 Kč. V žádném případě však nejde o spotřebič, který by zruinoval rodinný rozpočet. Samozřejmě, na trhu se najdou i profesionální modely, jejichž cena se pohybuje v rozmezí od 4 000 až do 10 000 Kč.

Příprava hotdogů v hotdogovači

Údržba hotdogovače

Používání hotdogovače je velmi jednoduché a jednoduchá a rychlá je i jeho údržba. Hotdogovač stačí zapnout a počkat, dokud se zahřeje. To trvá přibližně pět minut v závislosti na objemu nádoby a příkonu. Příprava se opět liší od počtu párků, který připravujete. Při menším počtu párků šest až deset je doba přípravy zhruba 8 minut. 12 až 16 párků připraví hotdogovač v průměru za 12 až 15 minut. Příprava pečiva na hrotu netrvá déle než 3 minuty.

Údržba je nenáročná. Stačí, když nádobu opláchnete pod teplou vodou a setřete houbou se saponátem. V případě, že je nádoba skleněná, klidně ji můžete vložit i do myčky.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Hotdogovač není spotřebič, který byste našli v každé kuchyni. Jeho koupi by proto měl předcházet průzkum a zvažování všech pro a proti. Do redakce nám chodí na toto téma různé otázky, které jsme se rozhodli zodpovědět.

Co všechno si mohu v hotdogovači připravit?

Závisí to na konkrétním modelu. Některé umožňují nejen přípravu párků, ale i vajíček či zeleniny.

Jaký je ideální příkon hotdogovače?

Příkon se pohybuje obvykle v hodnotách od 350 do 450 W. Pokud chcete, aby byly hotdogy připraveny v krátkém čase, je třeba si zvolit přístroj s vyšším příkonem.

Vyplatí se investovat do profesionálního hotdogovače?

Jde o stroj určený pro profesionální použití. V případě, že plánujete připravovat hotdogy prakticky každý den, případně je budete připravovat pro mnoho lidí, vyplatí se do něj investovat. Profesionální hotdogovače bývají výkonnější, kvalitnější, avšak i dražší.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90.4%)
Datum publikování: 07.05.2020
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek