Nejlepší eliptické trenažéry 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší eliptické trenažéry
- Eliptické trenažéry – recenze
- inSPORTline Caracas
- inSPORTline Combre
- inSPORTline inCondi ET 600i
- Master EC100 Ergometr
- inSPORTline Atlanta
- Jak vybrat eliptický trenažér
- inSPORTline inCondi ET520i
- Tunturi GO Cross Front GO 50
- inSPORTline SEG-EG-7502
- Eliptical inSPORTline Galicum
- Helix Star MR
- Helix Track
- inSPORTline Avalor ET
Eliptický trenažér nebo crossový trenažér je velmi efektivní fitness stroj na procvičování celého těla. Právě elipsovitý pohyb při cvičení na tomto stroji zajišťuje dokonalé zapojení celého těla a zaměřuje se na větší skupinu svalů. Výhodou je, že nezatěžuje klouby a je vhodný i pro seniory. Eliptický trenažér využijete při zdokonalování postavy, hubnutí, zvyšování kondice i v rámci rehabilitace.
Dnešní trh nabízí desítky modelů a ne vždy je snadné vybrat si. Právě proto vám přinášíme srovnávací test, jehož výsledkem je žebříček těch nejlepších eliptických trenažérů. Sesbírali jsme srovnání, recenze a testy eliptických trenažérů. Vše jsme spojili, vyhodnotili a výsledkem je následující žebříček TOP modelů dostupných na našem trhu.
Nejlepší eliptické trenažéry
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Eliptical Master EC100 ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt | |
Housefit Motio 30 ✔ DNES V AKCI | Zobrazit produkt | |
Orbi-Trek 4FIZJO ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Fitness King Orbitrek Klasik ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt | |
NordicTrack C5.5 ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
inSPORTline Petyr ET ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ | Zobrazit produkt |
Eliptické trenažéry – recenze
Cvičení v pohodlí domova je výhodou mnohých fitness přístrojů. Eliptický trenažér je však kromě toho vhodný pro různé věkové skupiny, šetří klouby a pomáhá se zlepšením kondice. Pokud hledáte vhodný přístroj na cvičení, přečtěte si naše recenze oblíbených modelů.
Jak vybrat eliptický trenažér
Eliptické trenažéry jsou výborným pomocníkem na interiérové cvičení, které vám značně pomohou vrůzných oblastech – podporují hubnutí, posilují fyzickou kondici a zpevňují svalstvo nohou, hýždí, zad, ramen či rukou. Investice do tohoto stroje však není nejmenší, a proto byste měli pečlivě dohlédnout na body vyjmenované v tomto článku.
Na úvod se seznámíme srůznorodostí názvů eliptických trenažérů pro snadnější orientaci napříč článkem, ale také ve-shopech. Pokud byste si chtěli objednat ze zahraničí, tak musíte hledat pod pojmy jako elliptical trainer nebo crosstrainer, zčeho jsou odvozeny i slovenské názvy – eliptical, eliptický nebo crossový trenažér.
Co sledovat při výběru eliptických trenažérů?
Předtím, než se rozhodnete, pro koho bude váš eliptical sloužit ajak často se na něm bude cvičit, se musíte smířit sfaktem, že cena se odvíjí od jeho typu a kvality. Jednotlivé charakteristiky trenažéru si následně musíte zvolit na základě těchto dvou jednoduchých, ale za to klíčových bodů:
- Fyzické parametry: Výška a váha – v případě více cvičících třeba zohlednit toho nejvyššího/nejtěžšího.
- Vytíženost: Jak často plánujeme cvičit – několikrát denně, nebo jen párkrát za týden/měsíc.
Když jste si odpověděli na tyto základní otázky, tak se můžete pustit do konkrétních částí eliptických trenažérů.
Délka kroku a nosnost
Délka kroku patří mezi nejdůležitější faktory při výběru takového trenažéru, protože od toho se odvíjí celý komfort při cvičení. Levnější stroje mají vysoký akrátký krok, což je nevyhovující apro maximální spokojenost musíte hledat délku 35 až 50 cm. Celá konstrukce ovlivňuje délku kroku a velkou výhodou je, pokud se setrvačník nachází v přední části.
Vrámci nosnosti musíte v úvahu brát nejtěžšího člověka, který bude trenažér používat. Běžná nosnost začíná od 100 kg a postupně se posouvá na 120, 150 a opravdu robustní stroje mohou mít nosnost i 180 kg. Nezapomínejte si při výběru dát rezervu. Pokud vážíte 80 kg, tak klidně investujte do stroje s nosností 100 kg - šetříte tím stroj a zanecháváte mu delší životnost.
Setrvačník
Při setrvačníku se sleduje hmotnost a platí, že čím větší je, tím lépe pro vás. Při nižších hmotnostech (počínaje 5 kg) je odpor velmi nízký a jak budete postupným tréninkem nabírat na síle, tak budete potřebovat větší zátěž a tím pádem nový trenažér. Proto by ideální hmotnost této součástky měla začínat při 10 kg.
Je možnost, že si i při setrvačníkem snižšími hmotnostmi dokážete nastavit poměrně vysoký odpor, ale jen vpřípadě přítomnosti indukčního brzdného systému. Aprávě touto informací přecházíme plynule kdalší součástce.
Brzdné systémy
Co se brzdových systémů týče, na výběr máte z několika možnností. Každé jsou charakteristické něčím jiným
- Páskový: Využívá se při nejlevnějších druzích, tření pásky o setrvačník vytváří velký hluk a vyznačuje se nižší životností.
- Magnetický: Oproti páskovýmu je mnohem tišší a vydrží déle, protože brzdění není založeno na mechanickém odporu, ale na magnetu, který je umístěn z jedné strany kovového setrvačníku. Nachází se u většiny elipticalů.
- Indukční: Při tomto typu je rozsah zátěže vyšší a proto je nejideálnějším systémem. Vyznačuje se nejdelší životností a tichým fungováním.
- Pouzdrové klouby: Jde o levnější alternativu, je nutné je pravidelně promazávat, čímž předejdeme nepříjemnému vrzání a opotřebení.
- Spoje osazeny ložisky: Jsou lepší volbou, protože zaručují tišší a bezúdržbový chod.
Počítač a měření frekvence tepu
Počítač, respektive konzola, je vsoučasnosti již samozřejmostí amají ho manuálně ai elektronický ovládané stroje. Opět side osoučástku, jejíž kvalita závisí na ceny; levnější ukazují základní údaje - čas, rychlost, spálené kalorie nebo tep. U těch propracovanějších verzích najdete širší výběr programů, ovládání zátěže a jiné doplňkové vybavení jako kompatibilita s mobilními zařízeními či ventilátor.
Pokud svůj trénink myslíte vážně, tak byste si během cvičení měli sledovat svůj tep, který se většinou zobrazuje na displeji. Jsou dva způsoby snímání tepové frekvence. Všechny crossové trenažéry mají na držadlech umístěny snímače, na základě kterých měří tep a posílají informaci do displeje. Tento údaj však není zcela přesný a běh s rukama na držadlech nemusí být pohodlný.
Druhým způsobem jsou hrudní pásy. Kvalitnější modely mají v sobě zabudované snímače hrudních pásů, takže je dokážete jednoduše připojit a budete tak mít mnohem přesnější číselný údaj. Takové hrudní pásy někdy bývají součástí balení, ale většinou si je třeba zakoupit zvlášť.
Montáž, servis a záruka
Pokud jste si našli trenažér podle svých představ, tak si ověřte, zda prodejce nabízí montáž. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, tak vám tato možnost bude určitě příjemná a budete mít jistotu, že váš stroj je sestaven správně. V případě technických chyb je dobré, pokud prodejce nabízí servis u zákazníka, protože díky tomu se vyhnete cestě do prodejny.
Také si nezapomeňte zkontrolovat délku záruční doby a zjistit, zda se tato doba vztahuje na celý trenažér, nebo jen na určité části.
Starší modely, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 24.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek