Nejlepší Elektrické zubní kartáčky 2024 – recenze, test, srovnání

Víte, jak si vybrat elektrický zubní kartáček? V textu se dozvíte, jaké máte možnosti a podle čeho přesně si vybírat. V tabulkách najdete výsledky testu elektrických zubních kartáčků.

Sonický elektrický zubní kartáček

Sesbírali jsme výsledky domácích a zahraničních odborných porovnání, testů, hodnocení a recenzí a vytvořili jsme pro vás tabulku těch nejlepších zubních kartáčků. Pokud máte dotaz, návrh nebo připomínku, zapojte se do diskuse ve spodní části stránky.

Nejlepší sonické kartáčky

Názov Hodnotenie Detail
Philips Sonicare HX6859   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Philips HX9992/12   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
FairyWill FW-E11   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Magnitudal Quake   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Oclean X Pro   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Niceboy ION Sonic Lite   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Nejlepší rotační kartáčky

Názov Hodnotenie Detail
Oral-B Pro 3 3500   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Oral-B iO Series 9   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Oral-B Vitality Pro   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Dr. Mayer GTS1050   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Oral-B Vitality Pro   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Oral-B iO Series 5   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Nejlepší elektrické kartáčky pro děti

Názov Hodnotenie Detail
Philips Sonicare for Kids   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Oclean X10   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
ETA Sonetic 0710 90000   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Oral-B Vitality Kids Frozen   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
ETA Zubnička 129490070   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
TrueLife Baby G   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Elektrické zubní kartáčky – recenze

Čištění zubů patří ke každodenní rutině. Ráno i večer sáhnete po zubním kartáčku a očistíte své zuby i ústní dutinu. Čištění klasickým zubním kartáčkem je, samozřejmě, dobrou volbou, co tak raději vyzkoušet elektrický zubní kartáček? Sonický nebo rotační? Xiaomi, ETA, Philips nebo Oral-B? Ano, výběr je velmi bohatý a vyzkoušet všechny kartáčky určitě není ve vašich silách. Abychom vám s výběrem co nejvíce pomohli, podívali jsme se na oblíbené modely elektrických zubních kartáčků a připravili pro vás recenze. Doufáme, že vám budou nápomocné při volbě nejlepšího modelu. Budeme rádi, pokud se o své osobní zkušenosti s elektrickými kartáčky podělíte v komentářích a pomůžete tak dalším zájemcům.

Jak si vybrat elektrický zubní kartáček?

Elektrické zubní kartáčky jsou v péči o váš chrup účinnější než běžné kartáčky. Chcete vědět, jak elektrický zubní kartáček funguje a proč byste ji měli mít doma i vy?

Nejenže si elektrické zubní kartáčky lepší poradí s nečistotami ve vašich ústech, navíc je čištění s nimi pohodlnější a ušetří vám spoustu času. Elektrické zubní kartáčky jsou vhodné na mytí citlivých zubů a zbavení skloviny bakterií, které způsobují citlivost zubů či bolesti dásní. Speciální funkce vám umožní masáž dásní, ale například vám dokáží také vybělit zubní sklovinu.

Zdroj kartáčku

Co se nejlevnějších elektrických kartáčků týká, jejich zdrojem jsou vestavěné hlavice, které nelze měnit a vydrží přibližně 3 měsíce. Populární jsou bateriové kartáčky, které jsou poháněny buď jednorázovými AAA bateriemi, nebo dobíjecími bateriemi.

Kvalitní elektrický zubní kartáček

Nejpreferovanější jsou kartáčky poháněné akumulátorem. Ty disponují elektrickou základnou, do které stačí zubní kartáček posadit a za několik hodin se nabije. Elektrický zubní kartáček vydrž podle typu akumulátoru a zátěže 2 až 10 dní. Mnohé takové kartáčky mají zabudovaný indikátor vybití, který vám signalizuje stav baterie.

Další důležité parametry výběru

Při výběru zubního kartáčku třeba sledovat kromě typu a zdroje kartáčku i různé doplňkové parametry. Například to, zda má kartáčky displej, senzor tlaku či časovač.

  • Časovač: Praktický ukazatel, který informuje uživatele o době mytí zubů. Kartáčky mají obvykle přednastavené 2- až 3-minutové intervaly.
  • Displej: Disponují ním obvykle jen dražší modely, které obsahují specifické režimy pro mytí zubů.
  • Uživatelské programy: Mód pro běžnou ústní hygienu, režim Sensitive, bělení zubů, masáž dásní a pod., Čili možnost nastavení různých programů či režimů mají inteligentní elektrické kartáčky. Přednastavený režim ukazuje displej/LED indikátor.
  • UV zářič: Některé elektrické zubní kartáčky jsou vybaveny UV zářičem, který ničí škodlivé bakterie na samotném kartáčku.
  • Senzor tlaku: Tato funkce rozpoznává, kdy zubním kartáčkem tlačíte příliš na zuby. Snímač na to upozorní zpomalením rotace či vibrace.
  • Výměna hlavic: Výměna náhradní hlavice je možná pouze v případě stejné značky, případně stejného modelu.

Druhy elektrických kartáčků

Elektrické zubní kartáčky se dělí na několik typů. Využívají různé technologie a principy čištění. Každý z nich se tedy vyznačuje jistými pozitivy.

Sonický elektrický zubní kartáček

Je to nejnovější technologie v oblasti čištění zubů elektrickou kartáčkem, kde se hlavice kartáčku mírně, ale rychle kývá do stran. Nečistoty a povlak se odstraňují ne štětinami, ale směsí zubní pasty, vody a slin, které se rozvibrují velkou rychlostí, díky níž se nečistoty odstraní. Výhodou je, že tyto kartáčky více simulují pohyby klasického zubního kartáčku. mnohem účinněji odstraňují povlak a nečistoty od kávy apod. Jsou šetrnější k dásním. Nevýhodou je menší výběr hlavic a vyšší cena.

Rotační elektrický zubní kartáček

Tyto zubní kartáčky mají kulatou hlavici, otáčejí se, ale ne úplně, jak se často mnozí domnívají. Jde pouze o mírné pootočení hlavice z jedné do druhé strany, ale neprotáčí se úplně do celokruhově pohybu. Jsou na trhu již dostatečně dlouho a uživatelé mají s nimi bohaté zkušenosti.

Rotační zubní kartáček

Mezi výhody patří, že pro tyto kartáčky existuje množství různých nástavců a vysoká intenzita pohybů při čištění. Jsou levnější a ve výborných cenách jsou i náhradní nástavce. Nevýhodou je, že právě vysoká intenzita nemusí vyhovovat uživatelům s větší citlivostí dásní.

Vibrační elektrický zubní kartáček

Čištění funguje na principu vytváření vibrací. Při čištění zubů kartáček rozkmitá směs vody a zubní pasty a dostane se i na ty nejméně dostupná místa. Při čištění zubů stačí kartáčkem pohybovat vpřed a vzad, vibrační funkce se postará o zbytek.

3D elektrický zubní kartáček

Tzv. oscilačně-rotační kartáčky způsobují při čištění zubů pulzování a zároveň otáčení vláken. 3D hlavice je kombinací vibrační a rotační hlavice. Tento typ kartáčku vytváří kolem 40 000 kmitů za minutu a účinně stírá plak.

Elektrický zubní kartáček

Čištěné je jednoduché – kartáček stačí přiložit na zub a hýbat ním jen po ploše skloviny, kterou chcete čistit. Přitlačovat ani drhnout nemusíte.

Elektrické kartáčky podle určení

Vrámci samostatného dělení se elektrické zubní kartáčky rozlišují i podle toho, kdo je bude využívat. Kartáčky se podle určení dělí na ty pro dospělé a ty pro děti.

Zubní kartáčky pro dospělé rozpoznáte jednoduše, při dětských elektrických zubních kartáčcích jsou však určité odlišnosti. Velikost zubního kartáčku je přizpůsobena dětem – hlavice je většinou mnohem menší a designové provedení bývá hravější.

Jaký elektrický kartáček pro děti?

Dětskému chrupu byste měli věnovat pozornost již od prvních zoubků. U malých dětí je třeba nejprve začít s klasickým kartáčkem a postupně, ve věku 3 let můžete přejít na elektrický zubní kartáček. Pro děti od 3 let byste měli vybírat z kartáčků, které disponují jemným režimem čištění a které jsou velikostí přizpůsobeny dětským ústům. Kolem 10 – 12 let mohou děti přejít od dětského elektrického zubního kartáčku ke kartáčkům pro dospělé, stále je však třeba, aby k nim byly dostupné dětské nebo velmi jemné hlavice, které jsou k dětské ústní dutině šetrnější. Vhodné jsou sonické i rotační zubní kartáčky, avšak pokud má vaše dítě citlivé zuby, rotačnímu kartáčku se vyhněte.

Čištění zubů s elektrickým zubním kartáčkem

Při výběru elektrického zubního kartáčku pro děti byste měli myslet i na vlastnosti, kterými by měl kartáček oplývat. V první řadě je to časovač, který odměřuje doporučenou dobu čištění. Myslet třeba i na čistící režimy. Pro menší děti je potřebný jemný čisticí režim, který je nutný pro každodenní čištění zubů. Pokud si vyberete kartáček s 2 čisticími režimy – jemným a intenzivnějším, který je vhodný pro děti od 7 let, bude kartáček růst s vaším dítětem.

Třetí podstatnou věcí při výběru je dostupnost náhradních hlavic. Aby mohl kartáček dítěti vydržet do vyššího věku, musí být kompatibilní nejen s hlavicemi pro děti, ale i s těmi pro dospělé.

Sonické kartáčky nabízí Lidl i DM

O tom, že sonické zubní kartáčky jsou oblíbené, svědčí i fakt, že je seženete nejen ve specializovaných e-shopech a prodejnách, ale i v klasické drogerii, jako je DM, či v Lidlu. Najdete tam kartáčky známých značek, ale i takové, které jsou produktem daného obchodu. Obvykle bývají levnější, proto jim lidé často dávají přednost před známými, ale dražšími značkami. O kvalitě kartáčku nerozhoduje cena, ale její parametry a dostupnost náhradních hlavic. Pokud víte, co od elektrického zubního kartáčku očekáváte a kolik do ní chcete investovat, můžete si klidně vybírat i z těch, které nabízí drogerie DM či Lidl.

Sonické zubní kartáčky pro celou rodinu

Elektrické kartáčky Philips

Co se výroby sonických elektrických kartáčků týká, průkopníkem v tomto segmentu je firma Philips. Její sonické zubní kartáčky Sonicare se řadí k nejkvalitnějším a nejprodávanějším. Společnost vyrábí kartáčky pro děti i dospělé, akumulátorové i bateriové, takže výběr je natolik bohatý, že si vhodný kartáček najde každý. Sonický zubní kartáček je cenově náročnější, dostane se však např. i do mezizubních prostor.

Elektrické kartáčky Oral B

Firma Oral-B je zas průkopníkem výroby rotačních zubních kartáčků. Její kartáčky jsou nejrozšířenější, disponují rotačními hlavicemi se speciálním uspořádáním štětin. Kartáčky značky Braun Oral-B se řadí mezi špičku. Vyšší řady kartáčků této značky nemají jen rotační pohyb, ale i pulzují, některé se mohou pochlubit i senzorem tlaku na zuby.

Nejčastější otázky a odpovědi – FAQ

Zubní kartáček, alespoň ten klasický, má doma každý. Čištění s elektrickým zubním kartáčkem je účinnější a také jednodušší. Pokud nad ním uvažujete, určitě se vám v hlavě rojí množství otázek, na které byste chtěli vědět odpovědi. Do redakce nám přišlo na toto téma několik otázek, které jsme se rozhodli zodpovědět. Chcete se i vy něco zeptat? Napište nám do komentářů a my vám otázky co nejdříve zodpovíme.

Je lepší sonický nebo rotační kartáček?

Každý z nich má své výhody i nevýhody. Obecně se za účinnější považují sonické zubní kartáčky, které vytvářejí stíravý pohyb a dokonale napodobují techniku ​​manuálního čištění. Jsou šetrnější k dásním, proto jsou vhodnou volbou pro osoby s citlivými dásněmi a problematickými zuby. Sonické kartáčky čistí i mezizubní prostory a velmi dobře odstraňují povlak. Jejich nevýhodou je vyšší cena a menší výběr hlavic. Lidé s pevnými dásněmi a zdravými zuby mohou sáhnout po rotačním kartáčku. Intenzita čištění je vyšší, náhradní hlavice jsou levnější a pořizovací cena kartáčku je nižší. Mínusem je, že rotační kartáčky namáhají dásně a nečistí prostor krčků.

Jak často třeba měnit hlavici kartáčku?

Životnost hlavice elektrického zubního kartáčku je srovnatelná s klasickými zubními kartáčky, cca 2 – 3 měsíce. Ceny hlavic se pohybují od 4 eur výše. Doporučujeme vám proto si koupit větší balení najednou, abyste ušetřili.

Kde koupit elektrický kartáček?

Máte několik možností, zvolit si kamennou prodejnu nebo kartáček koupit přes internet. Nákup přes internet je o něco pohodlnější a umožní vám porovnat parametry i ceny kartáčků. Prodejem zubních kartáčků a produktů na čištění zubů se zabývá např. web Nazuby.cz. Elektrické zubní kartáčky však najdete i v e-shopech jako jsou Kasa.cz, Alza.cz či Mall.cz.

Je elektrický kartáček vhodný i pro děti?

Ano, ovšem až od 3 let. Dětské elektrické zubní kartáčky disponují režimem jemného čištění, čili jsou citlivé k vyvíjejícímu se chrupu. Zuby čistí rychle, jemně a spolehlivě. Často mají veselý, dětský design, aby děti čištění zubů bavilo.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Jak vybrat elektrický zubní kartáček. Sonický nebo rotační?

Jak vybrat elektrický zubní kartáček. Sonický nebo rotační?

Klasické (mechanické) zubní kartáčky, které všichni dobře známe pomalu, ale jistě nahrazují elektrické zubní kartáčky.   Ne, zuby za vás samy umyjí ale jejich mytí je intenzivnější a efektivněji. Zuby jako z reklamy můžete mít i vy. Víte, jak si elektrický kartáček správně... Přečíst článek

Klasické vs elektrické zubní kartáčky: Je elektrický zubní kartáček lepší než klasický?

Klasické vs elektrické zubní kartáčky: Je elektrický zubní kartáček lepší než klasický?

Základem zdravého chrupu je pravidelná a důkladná zubní hygiena. Na trhu je proto množství druhů zubních kartáčků a dalších pomůcek, které slibují nejlepší výsledky. Roky se však vede debata nejen o tom, jakým způsobem si zuby mýt, ale zejména pomocí jaké zubního kartáčku. Zatímco... Přečíst článek

Jak na čištění zubů elektrickým a klasickým kartáčkem – jak dlouho a jak si správně čistit zuby

Jak na čištění zubů elektrickým a klasickým kartáčkem – jak dlouho a jak si správně čistit zuby

Čištění zubů je základní prevencí vzniku zubního kazu, zubního kamene a onemocnění dásní. Sice se této činnosti učíme již od raného věku a je pro nás samozřejmá, ne každý si umí zuby očistit správně. Právě vhodně zvolená technika je nutná pro zachování zdravého a krásného úsměvu.... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(88.6%)
Datum publikování: 09.11.2016
Datum poslední aktualizace: 24.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek