Nejlepší držáky na mobil do auta 2024 – recenze, test, srovnání

Držák na mobil do auta je skvělou pomůckou pro každého řidiče. Na trhu se setkáte s více typy. Některé držáky jsou univerzální, jiné zas určené pro konkrétní značku mobilního telefonu i pro konkrétní značku automobilu.

Jak vybrat držák na mobil do auta?

Držák na mobil vám dovolí mít váš smartphone neustále na očích, ideální je to například tehdy, když během jízdy používáte navigaci. Přestože mobil máte na očích, držák by měl být umístěn tak, aby vám nebránil ve výhledu a zároveň, aby vás během řízení příliš nerozptyloval.

Nejlepší držáky na mobil do auta

Názov Hodnotenie Detail
Peak Design Car Mount   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
iOttie Easy One Touch 5 Air Vent   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Earthstorm   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
FIXED MagClick XL   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
AlzaPower Holder FMC200   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Connect IT 4Strong   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Držáky na mobil do auta – recenze

Abyste se na trhu držáků mobilních telefonů určených do auta lépe zorientovali, vybrali jsme pro vás několik produktů. Jak jednotlivé držáky obstály v našem testu? Najdete zde magnetické držáky s uchycením do mřížky ventilace i držáky, které se přichycují pomocí přísavky na čelní sklo automobilu. Nezabudnili jsme zhodnotit ani držák, který nabízí bezdrátové nabíjení.

K čemu slouží držák na mobil do auta

Jak už tušíte, držák slouží na pevné a zejména bezpečné uchycení vašeho mobilního telefonu v automobilu. Bezpečné uchycení znamená, že mobil vám z držáku nebude vypadávat a bude umístěn tak, abyste na něj dobře viděli. Držák vám zároveň nesmí bránit ve výhledu či jinak nepříznivě ovlivnit schopnost řídit motorové vozidlo. Ideální je, pokud si mobil v držáku víte naklonit, abyste měli správný pozorovací úhel.

Držáky na mobilní telefony do auta se používaly už za dob starých mobilů, kdy bylo jejich primární funkcí použití mobilu s hands-free sadou. Při dnešních smartphonech zůstal jejich účel nezměněn, avšak přibyl další způsob využití, jímž je GPS navigace při řízení.

Používání mobilního telefonu během řízení je zakázáno, avšak částečným řešením mohou být právě držáky na mobil. V tomto případě není obsluha smartphonu protizákonná, ale musíte dodržovat určitá pravidla. K ním patří to, že na hovory nebudete používat sluchátko, ale využijete reproduktor (hlasitý odposlech) a vytáčet budete hlasovými povely. Držák na mobil je navíc ideální pomůckou, pokud svůj smartphone používáte jako navigační přístroj.

Výhody a nevýhody držáků na mobil do auta

Každý produkt má své výhody i nevýhody, stejně je na tom i držák mobilu do auta. Jaké plusy a minusy má tato jednoduchá pomůcka pro řidiče?

Plusy:

  • dobrý výhled na displej
  • rychlé a snadné upevnění
  • použití mobilu jako hands-free
  • možnost využívat během jízdy navigaci

Minusy:

  • riziko rozptýlení pozornosti během jízdy
  • při držácích na čelní sklo omezený výhled
  • při držácích do mřížky ventilace se mobil může přehřívat

Kam se držák připevňuje

Existuje několik druhů držáků, které mají různý systém uchycení. S jakým uchycením se setkáte?

  • Upevnění držáku na čelní sklo pomocí přísavky,
  • nalepení držáku na palubní desku,
  • uchycení držáku do větracích otvorů,
  • upevnění držáku do slotu určeného pro CD mechaniku,
  • zastrčení držáku do 12V zásuvky,
  • připevnění držáku na opěrku hlavy přes nastavitelné svorky.

Držák do auta do větracích otvorů

Řidiči nejčastěji volí uchycení držáku mobilu k palubní desce. To se může dít následujícími třemi způsoby.

  • Nasunutí držáku do mřížky ventilátoru – takový systém uchycení je nevýhodný zejména během zimních měsíců. Kvůli přímému výfuku horkého vzduchu z větracích otvorů může mobilní telefon zbytečně přehřívat. Naopak, během léta ho zas bude klimatizace chladit, dávejte si pozor, abyste ho příliš nezachladili. Mobil má totiž rád ideální teplotu, nesvědčí mu příliš vysoké teploty, ale ani příliš nízké. Časem se může stát, že mřížka ventilátoru nebude držet svou polohu pevně, čímž se stane i samotný držák nestabilním.
  • Přilepení držáku na čelní sklo – držák by měl umístit do výšky očí, ovšem nutné je zvolit takovou polohu, která vám nebude bránit ve výhledu. Při řízení se musíte soustředit na jízdu a mobil vás nemůže rozptylovat. I při tomto typu uchycení může být jistý problém s teplotou, a to zejména během horkých letních dnů. Jelikož slunce doslova praží na čelní sklo, mobil se vám může přehřát.
  • Přilepení držáku na palubní desku – velmi praktický způsob uchycení, avšak ne každá palubní deska je vhodná. Vždy je nejdůležitějším kritériem to, jak na displej telefonu vidíte a zda vám nebrání ve výhledu. Vhodnost přilepení držáku na palubní desku automobilu bude záviset na modelu motorového vozidla.

Držák na mobil do auta na opěrku hlavy

Připevnění držáku na opěrku hlavy přes nastavitelné svorky, případně pomocí magnetu, se týká cestujících sedících vzadu. Ti mohou díky držáku dívat během cesty autem například filmy či sledovat hudební videa. Výhodou je, že mobil nemusí držet v ruce.

Držák na mobil do auta na sedadlo je vhodný i tehdy, když máte děti a chystáte se na delší cestu. Děti bývají během cesty neklidné, ale s držákem na mobil je během jízdy zabavíte například tím, že jim pustíte jejich oblíbenou pohádku.

Druhy držáků na mobil do auta

Na trhu je několik druhů držáků, ale aktuálně k nejprodávanějším patří magnetické držáky na mobil do auta a držáky kombinované, které jsou zároveň bezdrátovou nabíječkou. Ty oceníte, pokud telefon často používáte, a tedy hrozí, že se vám během jízdy autem vybije.

  • Klasické držáky – mobilní telefon do nich třeba vložit a následně manuálně uchytit. Obvykle mají dvojici, případně čtveřici čelistí, která telefon pevně obepne. Tyto držáky jsou nepraktické a v současnosti se používají méně, jejich nevýhodou je, že k nasazení do držáku potřebujete obě ruce.
  • Držáky se senzorem – práci při upevňování telefonu usnadňují, protože při přiblížení se čelisti držáku samy oddálí. Nasazení telefonu je pak snadné a bez problémů ho zvládnete s jednou rukou.
  • Magnetické držáky – v současnosti patří k nejvíce oblíbeným magnetické držáky, ke kterým dostanete i kovový žeton. Ten je nutné nalepit na zadní stranu mobilu nebo na pouzdro. Pak už jen stačí mobil přiložit na držák a o přichycení se postará magnet. Většina magnetických držáků se uchycuje v mřížce ventilace.
  • Kombinované držáky – jde o držáky na mobil do auta, které vám kromě přichycení mobilu nabídnou i bezdrátové nabíjení. Jsou to tedy zařízení s funkcí dva v jednom. V tomto případě však počítejte s vyšší pořizovací cenou, částka za držák s bezdrátovým nabíjením se může vyšplhat na více než 1 200 Kč.

Podle čeho vybrat držák na mobil do auta

Při výběru správného držáku do auta je podstatné rozhodnout se, na jaký primární účel jej chcete používat. Pokud si chcete občas vybavit hovor, bude vám stačit fixní držák, pokud však chcete během řízení využívat i navigaci, vhodný je držák, který umožňuje otáčení, resp. naklonění displeje, abyste na něj co nejlépe viděli.

Magnetický držák do auta do větracích otvorů

Neméně důležitým parametrem je, zda sáhnete po univerzálním držáku, který využijete s jakýmkoli mobilem, nebo dáte přednost držáku, který je určen pro konkrétní model. Takový držák je vhodný, pokud víte, že váš současný mobil vám bude sloužit ještě několik let. Pokud patříte k těm, kteří rádi a často střídají mobily, zvolte raději univerzální, nemusíte pokaždé kupovat nový držák.

Sledujte i materiál, ze kterého je držák vyroben. Většina držáků je z plastu, ale ty kvalitnější a zejména odolnější mají i kovové součásti. Kvalita zpracování a použitých materiálů se odrazí na životnosti držáku.

Při rozhodování, po kterém držáku sáhnout, si rozmyslete také to, jaký způsob uchycení vám více vyhovuje. Jak jsme uvedli, na výběr máte z několika možností, k těm nejčastěji voleným patří zasunutí držáku do mřížky ventilátoru či přilepení držáku pomocí přísavky na čelní sklo automobilu.

Stejně sledujte, zda držák umožňuje dobrý výhled na displej telefonu během jízdy, zda je manipulace s držákem jednoduchá, zda je mobil v držáku dostatečně uchycen tak, aby nevypadával a zda je možné jednoduše a pohodlně nastavit úhel telefonu v držáku.

Při magnetických držácích na mobil si dávejte pozor na sílu magnetu. Nekvalitní držáky mají slabou magnetickou sílu, což má za následek vypadávání mobilu z držáku během jízdy. Nečekané pády mobilu jistě nikoho nepotěší a navíc během nich může dojít k poškození vašeho smartphonu.

Oblíbené značky držáků na mobil

Držáky na mobily vyrábějí neznámé firmy i osvědčení výrobci, kterým dáte přednost vy?

Podle portálu Heureka se k nejprodávanějším magnetickým držákům na mobil do auta řadí Fixed, Samsung a iOttie. Kromě nich patří k oblíbeným a vyhledávaným i držáky od Xiaomi a Huawei, které koupíte v různých cenových kategoriích v závislosti na zvoleném modelu. Po těchto modelech však sahají většinou ti, kteří vlastní i mobilní telefon dané značky.

Cena držáku na mobil do auta

Podle odborných recenzí patří ke špičce ve své třídě držák Swissten, který je zároveň i bezdrátovou nabíječkou do auta. Tento nejlepší držák na mobil do auta stojí kolem 800 Kč, ale poskytne vám mnohem víc, protože ho lze používat i doma. Jde totiž o univerzální držák s různým způsobem uchycení, který můžete zachytit na ventilační otvory v autě, na přední sklo motorového vozidla či umístit v domácnosti na stůl. Potěší i propracovaný čip, který nabízí rychlé bezdrátové nabíjení, a tak v autě nemusíte zápasit s žádnými kabely.

Cena držáků na mobil

Při držácích na mobily do auta platí, že nejdražší řešení nemusí být vždy tím nejlepším. Velmi dobře si vedou cenově výhodné a dostupné držáky, které překvapí svou stabilitou i jednoduchou manipulací.

Některé levnější neznačkové držáky však mají nedostatečnou magnetickou sílu a mobil vám může během jízdy při nerovnostech na vozovce z držáku vypadávat. U kvalitních modelech je magnetická síla schopná udržet mobil v každé běžné situaci, která se může vyskytnout na cestě. Ať už jde o plynulou jízdu, prudký rozjezd, ostré zatáčky, výmoly na silnici nebo náhlé brzdění.

Ceny držáků do auta se pohybují od přibližných 80 Kč a vyšplhat se mohou až na 2 800 Kč. Uživateli oblíbené držáky koupíte od 80 po 1 400 Kč. Tato cenová kategorie vám poskytne jednoduché řešení na uchycení mobilu v autě, ale i sofistikovanější držáky, které nabídnou například bezdrátové nabíjení.

Jak jsme naznačili, cena držáku není při nákupu vždy rozhodující, místo ní proto raději sledujete uživatelské recenze a hodnocení. Vybrat správný držák do auta vám pomůže i srovnávací portál Heureka, kde najdete bohatou nabídku.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

S použitím magnetických držáků na mobily do auta se mnohým vynořují řadu otázek. Ty směřují zejména na neškodnost magnetu. Abyste se snadněji rozhodli, zda je pro vás magnetický držák mobilu vhodný nebo raději sáhnete po tom s přísavkou, přinášíme vám odpovědi na nejčastěji kladené otázky od spotřebitelů, kteří zvažují koupi.

Nepoškodí magnetický držák můj mobil?

Mnoho lidí má obavy z vlivu magnetické síly na mobilní zařízení. Dnešní mobily však neobsahují ve svém nitru žádnou součástku, jejíž by vadil magnet. Toto byl problém starých zařízení, které fungovaly odlišným principem než ty dnešní. Nesetkali jsme se ani s žádnou stížností ze strany uživatelů, proto se použití magnetického držáku nemusíte obávat.

Musím si kovový žeton nalepit na mobil?

Základem pro správné fungování magnetického držáku na mobil do auta je nalepení kovového žetonu na váš mobil. Některé držáky mají v balení namísto kulatého žetonu kovový plíšek s gravírovaným čtyřlístkem a můžete se setkat i s takovými, které jsou potaženy koženkou. Lepení na mobil však není nezbytné, někteří uživatelé dávají přednost volně vloženému žetonu mezi telefonem a pouzdrem. V tomto případě si dejte pozor na poškrábání zadní strany zařízení.

Neovlivní nalepený žeton funkčnost bezdrátového nabíjení?

Ideální je, pokud kovový žeton, který je dodáván spolu s držákem, umístěte na zadní stranu mobilu do nižší polohy. V tomto případě by bezdrátové nabíjení mobilu mělo fungovat bez problémů. Na trhu existují i ​​držáky, které mají přímo v sobě integrované bezdrátové nabíjení. Pokud víte, že mobil budete během jízdy nabíjet, sáhněte po držáku na mobil do auta s bezdrátovým nabíjením a žeton nemusíte vůbec řešit. Držáky s bezdrátovým nabíjením jsou však výrazně dražší.

Budu vědět kovový žeton bez problémů odlepit?

Značkoví výrobci přidávají do balení držáků i samolepicí fólii, která se vkládá mezi mobil a žeton. Ta později usnadní jeho odlepení. V balení dražších modelů magnetických držáků se setkáte i s kvalitnější 3M páskou, která spolehlivěji drží na mobilu a s využitím podkladové pásky se také postará o to, že kovový žeton bez problémů odlepíte. V tomto případě se nemusíte obávat ani zbytku lepidla na telefonu. Naopak žeton s levným lepidlem se může časem odlepit i samovolně, a to hlavně při silném magnetu. V takovém případě je vhodnější používat na mobil kryt. Silný magnet totiž funguje i s krytem.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(87%)
Datum publikování: 30.09.2020
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek