Xiaomi Amazfit Bip smart hodinky – recenze, zkušenosti
Obsah recenzie: + Zobrazit obsah článku
(77.8%)
Inteligentní hodinky Xiaomi Amazfit Bip disponují režimem pro běh, chůzi i cyklistiku. Měří srdeční frekvenci, délku cvičení či rychlost běhu. Nechybí GPS čip. Max. výdrž baterie je výborných 45 dní. Hodinky jsou voděodolné, avšak plavat s nimi nemůžete. Na výběr je několik barevných provedení.
Velmi zjednodušená verze smart hodinek od známého výrobce smartphonů z Číny. Jde v podstatě o jakýsi zvětšený fitness náramek, který překvapí vestavěným GPS přijímačem, extrémně dlouhou výdrží baterie a nízkou cenou, ale zklame některými parametry a vlastnostmi.
Netradičně hranaté
Hodinky mají netradičně hranatý vzhled se zaoblenými rohy a vystouplým zaobleným displejem, který nám připomínal populární smart hodinky Apple Watch.
Samozřejmě, co se týče materiálového provedení se s nimi rovnat nemohou. Amazfit Bip jsou totiž celé z plastu, i když určitě nepůsobí nějakým křehkým dojmem. To se podepsalo i na nízké hmotnosti pouhých 32 g včetně řemínku. Na ruce jsme je tedy téměř ani necítili.
Můžete si vybrat z černého, tmavozeleného, bílého či šedo-oranžového barevného provedení. K hodinkám výrobce dodává silikonový náramek se šířkou 20 mm. Je ohebný a dobře sedí na ruce, bílá varianta se po čase ušpiní a zažloutne od potu. Pokud se vám žádný řemínek nebude líbit, můžete ho vyměnit za libovolný, který koupíte např. v hodinářství.
Pouze LCD displej
Displej Amazfit Bip je pro nás trošku zklamáním. Výrobce se rozhodl pro 1,28" displej s LCD technologií, která má výrazně horší barevné podání než dnes populární OLED displeje. Ty však najdete i v mnohem levnějších fitness náramcích (např. i Xiaomi Mi Band 4).
Díky kvalitnímu podsvícení je však jas dostatečný a displej je dobře čitelný i na slunci. Budete se však muset smířit s rozlišením pouze 176 × 176 bodů, které se projevilo na hrubší grafice a nepříliš uhlazeném písmu.
Díky LCD technologii displej zcela nezhasne a stále ukazuje ciferník, resp. domovskou obrazovku a to aniž by to mělo výrazný vliv na životnost akumulátoru. Po nějakém čase nečinnosti se pouze ztlumí jeho podsvícení.
Ochranu před poškrábáním si vzalo na starost ochranné sklo Gorila Glass 3, po nějakých měsících používání se však škrábance objeví.
Displej je samozřejmě dotykový a na dotyk reaguje dobře. Ovládání zjednoduší mechanické tlačítko na pravé straně hodinek.
Pouze 4 druhy aktivit
Xiaomi Amazfit Bip podporuje pouze 4 druhy sportů. Nastavit si můžete sledování chůze, běhu venku či na pásu a cyklistiky. Plavání nenajdete, hodinky totiž jsou voděodolné, ale ne vodotěsné do hloubky. Výrobce udává odolnost do hloubky 1,5 m po dobu 30 min., A to pro sladkou a studenou vodu. Sprchování jim neublížilo, ale plavat jsme se s nimi neodvážili. Automatická detekce aktivity chybí.
Kromě již tradičního, ale v tomto případě nepříliš přesného krokoměru v hodinkách najdete i vestavěné přijímače pro určování polohy s technologií GPS a GLONASS, kompas, výškoměr a barometr. GPS funguje dobře a prvotní zaměření při započetí aktivity proběhne obvykle do 1 min. Ujetou trasu vám aplikace v smartphonu zakreslí do Google mapy, ale ne vždy zcela přesně.
O měření tepu se stará již tradičně optický senzor na spodní straně hodinek, hodnoty se nám nezdály být vždy nejpřesnější, v tomto ohledu mají navrch dražší modely.
Hodinky vás upozorní, pokud se po delší dobu nehýbete (dá se to vypnout), a také vám změří kvalitu vašeho spánku a dají doporučení na její zlepšení.
Česky zatím nevědí
Veškeré údaje o vašich pohybových aktivitách se zaznamenávají do aplikace MiFit, která v podstatě zajišťuje propojení se smartphonem a můžete na ní také nastavovat různé parametry a funkce hodinek. Bohužel údaje se nám nepodařilo přenést do žádné fitness aplikace třetí strany. Aplikace je dostupná pro smartphony s Androidem i iOS.
Co se týče předinstalovaných funkcí, k dispozici máte široký výběr různých ciferníků, resp. domovských obrazovek, budík, počasí, připomínky, stopky a podobné standardní funkce. Rozšířit funkcionalitu doinstalováním dalších aplikací bohužel nemůžete.
V aplikaci MiFit si můžete nastavit, které oznámení ze smartphonu vám mají hodinky zobrazovat. Dokáží také přijmout SMS a zobrazí vám příchozí volání, v případě, pokud používáte OS Android chybí jméno volajícího nebo číslo (v iOS se zobrazuje).
Hodinky také nepodporují češtinu. Okem anglického menu si neporadí ani s diakritikou, takže namísto háčků a čárek se vám zobrazí otazníky, problematické jsou i smajlíky a emoji. Tento problém (stejně jako problém s chybějícím jménem volajícího) se dá řešit některými neoficiálními aplikacemi na synchronizaci se smartphonem, které zcela nahradí aplikaci MiFit. Zpravidla jsou placené.
Kromě toho vám hodinky nabídnou možnost odemykat smartphone bez zadání hesla, pokud se nacházejí v jeho blízkosti. Jelikož nedokážou zjistit, že jste je dali dolů z ruky, váš smartphone může odemknout kdokoli, pokud je necháte v jeho blízkosti.
Vestavěný operační systém nepodporuje multitasking, pokud tedy máte spuštěnou nějakou aplikaci či funkci (např. stopky), nemůžete listovat v menu, aniž jste činnost neukončily.
Drobnou výtku máme k aktualizacím softwaru, které nejsou příliš časté a pokud přijdou, občas se stane, že některé funkce na hodinkách začnou "stávkovat".
Neuvěřitelný měsíc na jedno nabití
Přestože výrobce se rozhodl do těchto hodinek zabudovat akumulátor s kapacitou pouze 190 mAh, jejich výdrž překoná téměř jakoukoliv konkurenci.
Výrobce udává 1 080 hodin na jedno nabití, což je v přepočtu 45 dní. My jsme se při střídmém používání dostali na cca 25 dní, což sice není hodnota specifikována výrobcem, při úsporném používání byste mohli překročit na jedno nabití i 1 měsíc. Při neustále zapnutém GPS přijímači jsme se dostali na úctyhodných 22 hodin, což také není málo.
K nabíjení výrobce přibalil poměrně rozměrnou nabíjecí kolébku s kabelem zakončeným běžným USB konektorem. Během nabíjení hodinky zobrazují pouze stav nabití a aktuální čas. Nemůžete je tak používat.
Zkušenosti a recenze
Hodinky Xiaomi Amazfit Bip toho nenabízejí mnoho. Výhodou je asi jen vestavěný GPS přijímač a dlouhá výdrž na jedno nabití. Hodinky mají podle uživatelů výbornou výdrž baterie, líbí se jim GPS i monitorování spánku. Nabízejí však jen 4 sportovní aktivity, nejvíce chybí uživatelem aktivita plavání. Vzhledem k ceně toho však nabízejí hodinky opravdu dost. Vzhledem k horší přesnosti je doporučujeme spíše příležitostným sportovcům.
Datum publikace: 24.06.2020
Nejlepší smart hodinky 2024 – recenze, test, srovnání
Prohlédněte si náš srovnávací test smart hodinek. Vytvořili jsme žebříček nejlepších inteligentních hodinek na našem trhu. Jak se nám to podařilo? Sestavili jsme výsledky testů od domácích i zahraničních agentur. Přečetli jsme stovky diskusí, recenzí a komentářů. Vše jsme spojili a toto je výsledek. TOP 5 nejlepších Smart hodinek na trhu. Připravili jsme pro vás také návod, na co se... Přečíst článek
Vybíráme smart hodinky
Smart hodinky jsou fenoménem posledního období, přičemž pěkně rozšiřují portfolio technologických hraček. Na základě množství funkcí dělají váš život snadnějším. Mohou spouštět mobilní aplikace, sdělí vám zmeškané hovory, nové SMS nebo poslouží jako mediální přehrávač.... Přečíst článek
Jak změřit a vybrat velikost hodinek – délka řemínku, velikost pouzdra
Při koupi smart hodinek je třeba si uvědomit, že neexistuje žádná univerzální velikost, která sedne každému. Nebavíme se přitom jen o velikosti řemínku, ale o celkových proporcích hodinek. Velikost ciferníku sice může být na první pohled věcí vkusu, ale je důležité podívat se na to, jak sedí na... Přečíst článek
Přidat komentář