Whirlpool WBC 3C26 X myčka nádobí – recenze, zkušenosti
Obsah recenzie: + Zobrazit obsah článku
(76%)
Typ myčky: vestavěný; Energetická třída: A++; Počet programů: 8; Kapacita myčky: 14 souprav; Spotřeba vody: 9 l; Hlučnost: 46 dB; Hmotnost: 35,5 kg
Výrobce Whirlpool se snaží v segmentu myček zaujmout modelem WBC 3C26 X, který zaujme příznivou cenou a také nízkou spotřebou. Přestože patří do energetické třídy A++, standardní program si žádá 9 litrů vody. Viditelný ovládací panel je také vítaným prvkem. Díky funkci 6. smyslu je myčka efektivní a velmi šetrná.
Nastavit lze i to, jaký čisticí prostředek používáte. Zda jde o tablety, prášek nebo gel. Nechybí indikátory soli či leštidla. Celkově pojme myčka až 14 sad nádobí. Využívat můžete 8 uživatelských programů. Vítaná je i tradiční funkce odloženého startu.
Neurazí, ale neohromí
Whirlpool WBC3C26 X je už na první dojem klasikou, která neurazí, ale ani neohromí. Je to však čistě designová věc. Ovládací panel na čele dvířek je dobře známým řešením, ačkoliv množství výrobců dnes skrývá ovládací panel na okraj dvířek. Je to však jen malý detail. Jsou zde další elementy, které z Whirlpoolu dělají dobrého pomocníka.
Samozřejmostí je senzor snímání hladiny vody, který se stará o bezpečnost v případě chyby napouštění z hadice. Displej je velmi dobře čitelný takže vždy přesně víte, co právě nastavujete.
Nabídka programů zaujme. 8 programů je v rámci této cenové třídy mírný nadstandard. Program na sklo, rychlý program, speciální anti-bacteria (10 minut trvající oplach) program či standardní ECO režim, který se stará o vysokou úsporu. Standardní program trvá 190 minut.
Unikátem je technologie Multizone, kterou lze nastavit, pokud chcete umýt nádobí pouze v horním nebo dolním koši. Tato možnost tedy zajistí, že pokud není myčka plná, můžete spustit mytí pouze v části, kde je kuchyňské nádobí uložené. Tím se množství energie i vody opět ušetří.
Technologie nechybí
Všem technologiím dominuje, tzv. 6. smysl. Soubor senzorů se stará o efektivní mytí a sušení nádobí. Snímače detekují množství nádobí a rovněž úroveň znečištění vody, čímž myčka vyhodnotí ideální teplotu vody, množství vody i délku cyklu. I díky tomuto prvku je možné ušetřit až o 50 procent energie více.
Opomenout nesmíme odložený start, no a nechybí ani zvuková signalizace, která vždy upozornila na konec cyklu. V rámci technologií však není příliš účinným sušení. Po mycím cyklu zůstává na nádobí poměrně hodně vody, ani při déle trvajících programech se voda neodpařuje příliš efektivně. Přestože je účinnost sušení označena písmenem A, rozhodně to tak není. Indikátory soli či leštidla jsou rutinou.
Úspora energie potěší
Za vysoký podíl ušetřené energie mohou právě moderní technologie, které za pomoci snímačů optimalizují celý mycí cyklus. Průměrná spotřeba kolem 9 litrů při úsporném režimu je opravdu příznivá.
Objem myčky pojme 14 souprav kuchyňských souprav. Přestože myčka nádobí patří do energetické třídy A++, je třeba uznat, že spotřeba je v rámci konkurence skutečně příznivá. O ochranu před přetečením nebo nadměrným napouštěním vody se stará Electronic Aqua Control.
Nedomyšlené
Co se nám příliš u modelu Whirlpool WBC3C26 X nezdálo, bylo řešení variability košů. Zásuvka na příbory je něco, co vždy potěší, ačkoli někdo je raději za koš, výrobci tím šetří podstatně více místa. Horší je to však se spodním košem, kde příliš mnoho místa není. Především spodní koš určený na talíře je velmi špatně tvarovaný a hroty (sklon) značně limitují případné uložení dalšího kuchyňského nádobí. Horní koš je výškově nastavitelný.
Trochu nedomyšlené bylo i to, že před každým cyklem musíte zvolit, jaký čisticí prostředek používáte. Whirlpool WBC3C26 X se v tomto případě trendy neřídil. Upřímně, kvalita samotných plastů či kolejniček košů na nás nepůsobila zrovna nejlépe, ale možná je to jen prvotní dojem.
Závěrečné hodnocení
Závěr je takový, že Whirlpool WBC3C26 X je sice levnější než někteří z konkurentů, ale osobně bychom preferovali právě někoho z řad Beko, Electrolux nebo Gorenje. Má jednoznačně své chyby, jakým je právě variabilita vnitřního prostoru. Na druhé straně je velmi šetrný a nabízí bohatou programovou nabídku i tichý chod.
Odložený start, zvuková signalizace nebo funkce Multizone, kde můžete vybrat, v které části myčky, chcete mycí cyklus spustit. Senzory a snímače jsou součástí 6. smyslu myčky. Ekonomický chod, spotřeba 9 litrů při standardním úsporném režimu jsou rovněž skvělou vizitkou. Koneckonců Whirlpool WBC3C26 X je za danou cenu přímo úměrný své kvalitě, ale konkurence je silná a také to může tento model odsunout na vedlejší kolej.
Datum publikace: 20.07.2020

Nejlepší myčky nádobí 2025 – recenze, test, srovnání
Testy myček nádobí, recenze a vaše hodnocení – to vše jsme sesbírali, pretriedili a vytvořili jsme seznam nejlepších myček, které jsou dostupné na našem trhu. Pokud potřebujete poradit s výběrem, věříme, že vám toto naše srovnání pomůže. Viz výsledek testu myček nádobí. Zároveň jsme pro vás připravili návod, na co se při výběru myčky zaměřit. Co je třeba při výběru zohlednit a jaké... Přečíst článek

Myčky nádobí Bosch, Beko nebo jinou. Jak vybrat nejlepší?
V dnešní době je myčka už standard pro většinu domácností, protože mytí nádobí je velmi neoblíbená činnost a myčka tento problém hravě vyřeší. Nádobí stačí jen vložit do myčky a po skončení procesu ho uklidit na své místo. Myčka také nabízí bonusy v podobě úspory času a... Přečíst článek

Jak správně používat myčku: ukládání nádobí, kam nalít leštidlo, jak použít sůl
Myčka je v domácnosti obrovským pomocníkem. Šetří nejen vaši práci, ale i energii a vodu. Na to, aby myla správné, je třeba se seznámit s obsluhou myčky, jak správně uložit nádobí, kam patří hrnce, kam tablety a leštidlo. O tom a také o dalších tricích na myčku si řekneme v tomto... Přečíst článek

Výhody a nevýhody mytí nádobí v myčce
Nenajde se nikdo, kdo by neměl rád chutné jídlo. Příjemné posezení s rodinou či přáteli při dobrých pokrmech a nápojích však potom vystřídá nepříjemná činnost. Tou je mytí hromady špinavého nádobí. Naštěstí existuje skvělý pomocník, který tuto neoblíbenou práci vykoná za vás. Myčka... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou nefunguje správně, nádobí již není tak čisté jako kdysi, případně ve chvíli, kdy začne nepříjemně zapáchat. Přiznejte se, kdy jste svoji myčku nádobí čistili naposledy?... Přečíst článek
Přidat komentář