Philips NPX440 projektor – recenze, zkušenosti
Obsah recenzie: + Zobrazit obsah článku
(78.6%)
Projektor Philips NPX440 dokáže obraz promítat v rozlišení 800 x 480 px až 1920 x 1080, tedy ve Full HD, disponuje dobrým kontrastem 3 000:1 a nižší svítivostí, je vybaven integrovaným přehrávačem médií a reproduktory s výkonem 2 x 2 W. Na projektoru Philips NPX440 se nacházejí vstupy HDMI, USB, VGA, AV, DC a MicroSD a jeden výstup, 3,5 mm konektor. Obraz s maximální úhlopříčkou 80" si na něm můžete přehrát z 80 až 200 cm projekční vzdálenosti.
Technické parametry: nativní rozlišení = 800 x 480 px, max. rozlišení = 1920 x 1080 px (Full HD), technologie projekce = LED/LCD, kontrast = 3 000:1, poměr stran = 16:9, projekční vzdálenost = 80 – 200 cm, max. úhlopříčka obrazu = 80'', životnost lampy = 30 000 hod., hmotnost = 860 g, rozměry (Š x H x V) = 20,7 x 15 x 8,45 cm, výkon reproduktorů = 2 x 2 W
"Hračkářský", ale za super cenu
Prošli jsme si všechny parametry, výkon a schopnosti projektoru Philips NPX440. Pro jistotu jsme si podrobně prostudovali všechny dostupné zákaznické recenze, náš verdikt to však nezměnilo. Projektor od Philips v mnoha směrech připomíná spíše produkt z hračkářství. Je tu však jedno velké ALE! Jeho cena je tak nízká, že ho nemůžeme ani zdaleka hodnotit jako špatný projektor.
Prvním a zásadním problémem je nízká svítivost – 60 ANSI lm. Toto zařízení využijete opravdu pouze v černo-černé tmě. Horší je to také s kvalitou obrazu 800 x 480 px. Projektor sice dokáže přehrát i obrazové soubory s rozlišením 1920 x 1080, ekvivalent k Full HD, jejich kvalita však v realitě bude stále pouze 800 x 480 px. Naopak, kontrast obrazu je až překvapivě uspokojující (3 000:1).
80" a dost! A k tomu pouze ručně
Projekční vzdálenost hodnotíme kladně. Projektor můžete od stěny, na které budete sledovat film či prezentaci, umístit v 80 až 200 cm vzdálenosti. Díky tomu je použitelný i v menších místnostech. Maximální úhlopříčka promítaného obrazu, která představuje 80", tedy cca 200 cm, už tak radostná není. Pro srovnání, projektory za přibližně stejnou cenu dokáží promítnout obraz s úhlopříčkou do 120", což je přibližně 300 cm.
Poměr stran promítaného obrazu je fixní (16: 9). To je ideální při sledování filmů či jiného obrazového materiálu, při prezentacích však už ne. Pokud nejste extrémně nároční, tento detail by vám neměl příliš překážet. Trošku otravné může být manuální ostření i nastavení obrazu, které se navíc ukazuje jako ne zcela přesné.
Zvuk a konektivita? Ne špatné, dalo by se to však i lepší
Integrované reproduktory v projektoru nikdy nejsou na škodu, ty ve Philips však mají opravdu slaboučký výkon. Oba z 2 kanálů disponují výkonem 2 W. Naštěstí, projektor disponuje 3,5 mm konektorem, přes který k němu můžete připojit skutečné reproduktory nebo sluchátka.
Z hlediska konektivity hodnotíme tento model tak na 80%. Díky HDMI a USB vstupu a slotu na SD paměťovou kartu jej můžete propojit s drtivou většinou běžně používaných zařízení (USB, notebook, mobil atd.), Wi-Fi a Bluetooth na něm však budete hledat zbytečně. Ke cti mu slouží integrovaný přehrávač médií a možnost připojení na Smart zařízení, jako je Apple TV, herní konzole či TV box.
Ekologický i ekonomický
Projektor využívá LCD technologii zobrazení, která je pověstná svými zářivějšími barvami, ostřejším obrazem, menší produkcí tepla, a tedy i delší výdrží zařízení, obrazem bez duhového efektu, tichým chodem a nízkou spotřebou elektřiny.
Klasickou lampu v tomto případě nahrazuje LED technologie, která má také extrémně nízkou spotřebu a zároveň i dlouhou životnost. Pokud hledáte projektor, který toho nežere hodně a vydrží ještě déle, model od Philips vám můžeme jen a jen doporučit.
Jeho spotřeba činí pouze 42 W v normálním a 0,5 W v úsporném režimu. Životnost lampy se pohybuje v rozmezí od 20 do 30 000 hod. při 4-hodinovém provozu za den, což v přepočtu znamená, že jej můžete využívat cca 20 let.
Zkušenosti a recenze
Zákazníci většinou hodnotí projektor Philips NPX440 velmi podobně jako my. Oceňují jeho nízkou cenu, pro kterou mu odpouštějí nedokonalosti, jako je nižší svítivost, nízká kvalita zvuku, vyšší hlučnost a problémy při ručním zaostřování obrazu.
Datum publikace: 18.12.2020
Nejlepší projektory 2024 – recenze, test, srovnání
Jsme tu proto, abychom vám pomohli s výběrem nového projektoru. Nemusíte číst zahraniční recenze a platit si za výsledky spotřebitelských testů. Vše jsme za vás udělali. Prostudovali jsme si desítky recenzí, diskusí a hodnocení. Získali jsme placené přístupy k výsledkům testů. Všechny tyto zdroje jsme spojili a vytvořili jsme žebříček nejlepších projektorů, které vám doporučujeme.... Přečíst článek
Přidat komentář