inSPORTline inCondi T400i běžecký pás – recenze, zkušenosti
Obsah recenzie: + Zobrazit obsah článku
(79.8%)
Běžecký pás inSPORTline inCondi T400 je určen pro domácí a klubové využití. Vyznačuje se bohatou funkční a bezpečnostní výbavou. Obsahuje propracovaný počítač s podsvíceným LCD displejem, motor s maximálním výkonem 3,5 HP, ale i 22 poloh nastavení sklonu. Pomocí technologie Bluetooth můžete stroj propojit s tabletem či iPadem, disponuje také aplikací iRunning+. Běžecký pás má 3 uživatelské a 99 prednastavaných programů. Běžet na něm můžete rychlostí od 1 do 22 km/hod.
Stvořený i pro profesionály
Běžecký pás inSPORTline inCondi T400 je motorovým běžeckým pásem s maximálním výkonem 3,5 HP. To však z něj ještě nedělá kvalitní běžecký pás. Hmotnost 97 kg napovídá, že nejde o žádného prcka.
Koneckonců, nosnost 180 kg je vhodná i pro těžší váhy, tak pro profesionální sportovce. Ti jistě ocení, že výkon je využitelný i v praxi. Běžecký pás totiž může dosahovat rychlosti až 22 km/h.
Přístroj nabízí dokonce i 99 přednastavených programů. Bohaté programové vybavení tedy kvitujeme, ale ovládání programů není žádná sláva. Než se k některým programům dostanete, zjistíte, že vlastně vám postačí vybrat ze 3 uživatelských, které si nastavíte sami. Podsvícený displej LCD je přehledný. Ukáže vám, co je třeba – spálené kalorie, rychlost čas, vzdálenost, tepovou frekvenci nebo sklon.
Konektivita (ne)potěší
Řeč je o možnosti propojení běžeckého pásu s tabletem nebo smartphonem. Pro toto zařízení naleznete na přístroji i místo, takže můžete běžet a zároveň mít mobilní zařízení po ruce. Do mobilu si stáhnete aplikaci iRuning+, která dokáže dokonce simulovat váš běh, kdekoli na světě v rámci Google Maps. Aplikace je dostupná pro Android i iOS.
Nicméně, neplacená verze aplikace iRuning je vlastně úplně k ničemu. Protože prostřednictvím ní nevíte nastavovat hodnoty na běžícím pásu. Stejně tak jsou údaje zkreslené a nepřesné. Mapy nefungují vůbec spolehlivě a běžecký pás nemá možnost STOP či pauzu.
Pokud si na to ale příliš nepotrpíte, nejde o žádnou tragédii. Lepší volbou je aplikace skrz Bluetooth iC+ Training. Ta je však dostupná pouze pro iOS. Pokud si chcete pouštět hudbu, zabudovaný je audio vstup 3,5 jack a také reproduktory.
Kvalitní odpružení a vysoká spolehlivost
Bez odpružení Shock Absorbing System by tento běžící pás fungovat nemohl, resp. fungovat byste nemohli vy. Z hlediska bezpečnosti je tam i bezpečnostní brzda. Odpružení i konstrukce jsou velmi kvalitní, protože bez problémů zvládnou i zátěž těžkého člověka nad 100 kg. Elektromotor je také velmi tichý. Některé lidi hlučnost překvapila, ale při výkon 3,5 HP je to adekvátní zvukový projev.
Velikostí i rozměry je konstrukčně inSPORTline inCondi T400 spolehlivým zařízením pro domácí i profesionální použití. Jeho složení není nijak komplikované, ale na návod se nespoléhejte.
Rozmazané obrázky, navíc v rozházeném pořadí nejsou zárukou správného složení. Návod však najdete i na internetu. Běžecký pás je vysoký 146 cm a na šířku nabízí 53 cm. Překvapila mě délka, protože bez 10 cm má přístroj téměř dva metry. Do malého pokoje vhodný tedy příliš není.
Regulace sklonu pozlobí
Až 22 úrovní nastavení sklonu. Celkové převýšení může být až 7 procent, což je docela vhodná simulace pro běh do kopce. Místy se však zdá, že elektronická regulace sklonu si žije vlastním životem. Po zapnutí přístroje je nastavení sklonu velmi nepřesné. Čím to je způsobeno, vám my neřekneme. Prvních 15-20 minut, jednoduše, nastavení sklonu nereaguje na pokyny uživatele tak, jak by mělo. V návodu odpověď nenajdete.
Nastavíte sklon, ale přístroj ho po pár sekundách vrátí do polohy, ve které byl nebo do úplně jiné. Následně, když je běžecký pás jakoby zaběhnutý, už reaguje v pořádku. No při běhu je tento jev vcelku nepříjemný. Při rychlejším běhu vás může pokles běžecké plochy mírně překvapit a nemusí to dopadnout zrovna šťastně. Tepová frekvence také vůbec nepřihlíží k tomu, že právě běžíte či šlapete do kopce. Měření zátěže tedy není autentické.
Zkušenosti a recenze
Za tento běžecký pás nezaplatíte málo, ale i přes to všechno vám poskytne perfektní podmínky pro simulaci běhu. Zda se chystáte pozvolným tempem projít 20 km, nebo odběhnout trať svižným tempem, rychlost do 22 km/h je více než dostačující. Přístroj je tichý. Větší rozměry a robustní konstrukce jsou výhodou.
Přece jen, pokud má přístroj unést 180 kg živé váhy, musí být dobře stavěný. Šířka běžecké plochy 53 cm je opravdu luxusem a nabídne dostatek prostoru pro kvalitní běh. Odpružení je odolné, přístroj se netřese a nevrže. Roli však hraje i technika běhu. Aplikace iRuning+ není zrovna šťastným řešením, ale nejde o nic důležitého.
Mírně vás může rozčilovat i ovládání programů, pokud si však najdete ty své, nic vás nerozladí. Držák na mobil, hrudní pás (součást balení), držák na láhev, LCD displej s podsvícením a všemi podstatnými údaji – komfortu napomáhají stejně jako stabilita a bezpečnostní brzda. inSPORTline inCondi T400 je rozhodně běžeckým pásem, do kterého se vyplatí investovat.
Datum publikace: 28.08.2020

Nejlepší běžecké pásy 2025 – recenze, test, srovnání
Nejpřirozenější sportovní aktivita je běh. V letních dnech a za příznivého počasí není problém vyběhnout ven. Co však, pokud bydlíte v lokalitě, kde nejsou podmínky pro běh nebo je venku nepříznivé počasí? Pokud se nechcete vzdát běhu, je řešením běžecký pás. Pokud jste aktivní sportovec a v rámci tréninku si chcete zlepšit vaši kondici, ale i když jste víkendový běžec a chcete si udržet tělo... Přečíst článek
Přidat komentář