Garmin Drive 61S Lifetime Europe45 GPS navigace – recenze, zkušenosti
Obsah recenzie: + Zobrazit obsah článku
(77.4%)
Typ: automobilová | Displej: 6 palců | Rozlišení displeje: 800 x 480 | Bluetooth: ano | Wi-Fi: ano | Mapy: Evropa (centrální – východní) | Aktualizace: doživotní – bezplatně
Garmin se řadí v rámci GPS navigací mezi nejlépe hodnocené navigační zařízení. Model Garmin Drive 61S disponuje podrobnými mapami celé Evropy včetně centrální i východní části. Garmin po zakoupení nabízí doživotní aktualizaci mapových podkladů. Zařízení má velký 6-palcový rezistentní displej. Nechybí česká hlasová navigace a řadu užitečných funkcí – asistent jízdních pruhů, databáze statických rychlostních radarů, železniční přejezdy, rychlostní limity...).
Nechybí bezdrátové připojení přes Bluetooth nebo dokonce připojení přes Wi-Fi. Displej má vysoké rozlišení 800 x 480 a kvalitní barevné provedení. Navigace podporuje také SD paměťové karty. Výdrž baterie bez napájení je maximálně 60 minut. Součástí balení je i držák a napájecí kabely a adaptéry. Praktickou funkcí je hlasové ovládání.
Ovládání a navádění
Pro ovládání máte k dispozici 6-palcový rezistentní dotykový displej, který nabízí luxusní rozlišení až 800 x 480 bodů. Právě díky tomuto parametru je zobrazení mapových podkladů na velmi vysoké úrovni a orientace je velmi jednoduchá. Model Garmin Drive 61S nabízí množství parametrů, které si můžete nastavit. Doporučujeme vám jednotlivé parametry, asistence a pokyny si nastavit na cvičné jízdě a tím pádem si určit optimální nastavení. Kromě toho však můžete navigaci ovládat i hlasově. Jednoduše na displeji ťuknete na políčko "hlas" a můžete navigaci diktovat váš cíl. My jsme tuto možnost často nevyužívaly, no navigace reagovala, i když s přesným vyhledáváním čísla domu občas měla problémy. Mapy jsou však jinak velmi podrobné a přesné.
Dále však již navádění nebylo žádným problémem. Zvolit jsme si zvolili český jazyk. Pokyny přicházely včas, někdy možná až příliš často, na druhé straně vás alespoň navigace držela v pozoru, protože se blížil potřebný úkon odbočení. Software modelu Garmin Drive 61S je velmi svižný, navigace přesně ví, kdy má křižovatku přiblížit, kdy pohyb obrazu zpomalit, jednoduše jsou ovládání i navádění samotné velmi intuitivní.
Navigace je dodávána spolu s držákem do auta (přísavný na sklo), napájecím kabelem s autoadaptérem a v případě potřeby připojení navigace k počítači je v balení i USB kabel.
Nespočet funkcí
Zmíněný repertoár funkcí možná někomu zpočátku bude dělat vrásky, ale celé je to jen o zvyku. Garmin Drive 61S disponuje celou škálou možností, které si lze v rámci personalizace zařízení nastavit. Začít můžeme tradičně funkcemi jako asistent jízdních pruhů, zobrazování aktuální rychlosti, limit povolené rychlosti, zobrazování železničních přejezdů a nechybí ani databáze statických rychlostních radarů. Mimo jiné vás však navigace dokáže upozornit na ostré zatáčky, delší stoupání, klesání, náhledy křižovatky – navolit si můžete i body zájmu, které chcete navštívit po cestě do cíle. Navigace trasu přepočítá a navrhne vám nejlepší alternativu.
Specifikem jsou databáze Foursquare a TripAdvisor. Ty umožňují zobrazovat na mapě rovněž restaurace, hotely, čerpací stanice, bankomaty, směnárny a mnoho jiného. Stačí zadat město, obec, adresu i číslo adresy a navigace vás přesně odnaviguje. Nevýhodou je absence RDS-TMC pro sledování aktuální dopravy, ale Garmin Drive 61S myslel i na to. V případě Wi-Fi připojení můžete připojit Garmin Drive 61S na internet a za pomoci aplikace Smartphone Link můžete sledovat aktuální zdržení na trase (nehody, práce na silnici).
Bonusem je možnost připojení bezdrátové couvací kamery Garmin BC 30, kterou si můžete zakoupit samostatně a připojit je vzájemně díky Bluetooth komunikaci.
Aktualizace map a konektivita
Doživotní aktualizace mapových podkladů je jedna z výhod, kterou renomované značky nabízejí. V případě Garmin Drive 61S to není jinak. Software disponuje 45 zeměmi centrální a východní části Evropy. Bezplatná aktualizace map je dokonce možná i bez toho, abyste navigaci připojovali k počítači. Garmin Drive 61S disponuje Wi-Fi připojením, a tak můžete aktualizace provést i bezdrátově. Ke konektivitě nechybí ani Bluetooth připojení.
Navigaci, samozřejmě lze propojit s audio systémem vašeho vozu. Pokud by tato funkce ve vozidle absentovala, zabudované reproduktory se o hlasové navádění postarají i bez toho. Garmin Drive 61S nabízí opravdu podrobné mapové podklady, které jsou přesné a v kooperaci s kvalitním systémem navádění vás zaručení provedou neznámým prostředím.
Závěrečné hodnocení
Pokud se už přece jen rozhodne investovat do přenosné GPS navigace Garmin Drive 61S bude velmi dobrou volbou. Poměr ceny a kvality je na vysoké úrovni. Zařízení nabízí intuitivní software a kvalitní navádění. Mapové podklady jsou velmi detailní a přesné. Garmin Drive 61S nabízí jejich bezplatnou doživotní aktualizaci. Displej má úhlopříčku 6 palců a problém nedělá čitelnost displeje ani při přímém slunci. Důležitou roli sehrává i rozlišení 800 x 480 bodů.
Navigace nabízí řadu inteligentních funkcí, které pomáhají se řidiči orientovat v provozu a zvyšují bezpečnost jízdy – asistent jízdních pruhů, upozornění na prudké klesání, stoupání, limit maximální povolené rychlosti nebo dokonce upozornění na ostré zatáčky či železniční přejezdy. Možné je i hlasové ovládání. Jinak se však dotykový displej velmi jednoduše ovládá, operační systém je svižný a reaguje pohotově. Potěší i Bluetooth připojení a možnost připojení internetu přes Wi-Fi. Nechybí ani možnost sledování aktuální dopravy. Garmin Drive 61S je navigací i pro náročné řidiče a s její funkcionalitou bude každý řidič určitě spokojen.
Datum publikace: 06.09.2020
Nejlepší GPS navigace 2024 – recenze, test, srovnání
Je už dnes GPS navigace skutečně přežitkem? Přece má dnes každý navigaci v smartphonu nebo je navigační systém i s mapovými podklady zabudovaný už v multimediálním systému lépe vybaveného vozidla. Přesto je GPS navigace do auta stále žádaným artiklem. Jaké jsou výhody GPS navigace? Vyplatí se mít GPS navigaci na turistiku nebo na motorce? Kdysi bylo běžné, když se člověk vydal na... Přečíst článek
Přidat komentář