Electrolux EEM48210L myčka nádobí – recenze, zkušenosti
Obsah recenzie: + Zobrazit obsah článku
(76.8%)
Typ myčky: vestavěný; Energetická třída: A++; Počet programů: 5; Kapacita myčky: 14 souprav; Spotřeba vody: 10,5 l; Hlučnost: 44 dB; Hmotnost: 37,1 kg
Vestavná myčka nádobí disponuje standardní kapacitou 14 sad nádobí a nabízí celkem 5 nastavitelných programů. V rámci šetrnosti spadá do energetické třídy A++. Průměrná spotřeba vody běžného mycího cyklu je 10,5 litru. Na sušení nádobí využívá inteligentní systém AirDry.
Nechybí ani displej, za pomoci kterého víte, jaké údaje pro daný mycí cyklus nastavujete. Navíc funkce TimeBeam promítá podstatné informace za pomoci světelného paprsku přímo na podlahu. Hlučnost je na úrovni 44 dB a nechybí ani funkce odloženého startu. Standardní program trvá až 235 minut.
Efektivní mytí a sušení
Přestože Electrolux EEM48210L disponuje menším počtem uživatelských programů (5), v zásadě uživateli zcela postačují. S kapacitou 14-ti sad nádobí patří objemem mezi standard. Nejvíce se nám z programové nabídky osvědčil program AutoFlex, který sice myje nádobí poměrně dlouho, ale zároveň je nejšetrnější.
Využívat můžete i speciální program na sklo, klasický oplach, intenzivní program nebo rychlý program plus. Ten trvá 60 minut a myje při teplotě 60 °C. Pokud tedy potřebujete nádobí zbavit čerstvých nečistot, je na místě tento program využít.
Od sušení nádobí příliš neočekávali, ale technologie AirDry nás mile překvapila. Před koncem mycího cyklu se dvířka za pomoci technologie inteligentně pootevřou na 10 cm a nádobí se následně dosuší v průběhu zhruba 30 minut. Třída sušení s hodnocením A je tedy udělena právem.
Vyšší spotřeba vody
Myčka nádobí Electrolux EEM48210L nepatří v rámci konkurence k těm nejšetrnějším a spotřeba vody je tedy mírně nad průměrem. Roční spotřeba je okolo 2 940 litrů vody. Průměrná spotřeba při standardním mycím cyklu je 10,5 litru. Účinnost mytí je hodnocena písmenem A, což potvrzuje první odstavec, ve kterém mluvíme o vysoké efektivitě jednotlivých programů.
Za vyšší spotřebu vody může zřejmě výkonnější motor, ale i typická absence ECO mycího režimu. Ten je v případě Electroluxu opomenut a při takovém intenzivním programu se můžete dostat i na úroveň 16 litrů. Za vyšší spotřebu podle našeho názoru může i délka některých programů. Vždyť ten standardní trvá kolem 235 minut.
Nízká hlučnost a moderní technologie
Maximální hlučnost, kterou Electrolux EEM48210L vyvine je 44 dB. Invertorový motor není extrémně hlučný. Právě naopak. Dokonce i během napouštění vody je čerpadlo poměrně tiché a nijak vás neruší.
V rámci technologií zmíníme například vodní senzor, který vyhodnocuje úroveň znečištění vody a řídí se jím i program AutoFlex. Odložený start 1 – 24 hodin je vždy vítán. Určitě je potěšující v rámci bezpečnosti i senzor AquaStop, který zabraňuje případnému poškození při úniku vody. Inovativním krokem je i světelný bod, který na podlahu promítá důležité údaj. Indikátory pro leštidlo a sůl jsou rovněž samozřejmostí.
Co se praktičnosti týče, Electrolux není zrovna průkopníkem, ale vcelku slušně si poradil s funkčností a rozmístěním košů. Zásuvka na příbory MaxiFlex je velmi praktická, dostatečně hluboká. Horní koš má skládací hroty na šálky nebo vyšší sklenice. Kromě toho je výškově nastavitelný. Dolní koš má dostatečné rozestupy a má až čtyři rozložitelné nástavce na talíře.
Satelitní mytí
Technologie SateliteClean zní možná až nadpozemsky, ale ve skutečnosti jde o systém mycího ramene, který velmi chválíme a patřičně byl oceněn i v mezinárodním testování. Jde o to, že dvojité rotující rameno se pohybuje a během pohybu mění mírně i úhel a tím pádem umyje nádobí důkladněji a efektivněji. Jde tak o specifickou technologii, kterou najdete pouze v myčkách nádobí Electrolux.
Závěrečné hodnocení
Electrolux EEM48210L má jen málo toho, co bychom ve skutečnosti mohli vytknout. Začneme proto od superlativů, mezi ně určitě patří i poměr ceny a kvality. 14 sad nádobí a pět programů je přesně tím, co vám třeba. Absentuje typický ECO režim, na který jsme zvyklí u jiných výrobců. Spotřeba je snad to jediné, co lze vytknout. 10,5 litru však odpovídá energetické třídě A++.
Co se týče efektivity mytí i sušení za pomoci technologie AirDry (XtraDry), hodnotíme ji velmi pozitivně. Především satelitní mycí rameno je velmi efektivní a napomáhá účinnosti mycího cyklu. Jednoduché ovládání, promítání zbytkového času na podlahu, AquaStop, odložený start jsou samozřejmostí. Dětská pojistka sice chybí, ale samotný ovládací panel je krytý. Kvalita materiálů je standardní. Oceňujeme i inteligentní uspořádání košů a manipulaci s nimi. Electrolux EEM48210L tak budí dojem velmi solidního zástupce tohoto segmentu.
Datum publikace: 20.07.2020
Nejlepší myčky nádobí 2024 – recenze, test, srovnání
Testy myček nádobí, recenze a vaše hodnocení – to vše jsme sesbírali, pretriedili a vytvořili jsme seznam nejlepších myček, které jsou dostupné na našem trhu. Pokud potřebujete poradit s výběrem, věříme, že vám toto naše srovnání pomůže. Viz výsledek testu myček nádobí. Zároveň jsme pro vás připravili návod, na co se při výběru myčky zaměřit. Co je třeba při výběru zohlednit a jaké... Přečíst článek
Myčky nádobí Bosch, Beko nebo jinou. Jak vybrat nejlepší?
V dnešní době je myčka už standard pro většinu domácností, protože mytí nádobí je velmi neoblíbená činnost a myčka tento problém hravě vyřeší. Nádobí stačí jen vložit do myčky a po skončení procesu ho uklidit na své místo. Myčka také nabízí bonusy v podobě úspory času a... Přečíst článek
Jak správně používat myčku: ukládání nádobí, kam nalít leštidlo, jak použít sůl
Myčka je v domácnosti obrovským pomocníkem. Šetří nejen vaši práci, ale i energii a vodu. Na to, aby myla správné, je třeba se seznámit s obsluhou myčky, jak správně uložit nádobí, kam patří hrnce, kam tablety a leštidlo. O tom a také o dalších tricích na myčku si řekneme v tomto... Přečíst článek
Výhody a nevýhody mytí nádobí v myčce
Nenajde se nikdo, kdo by neměl rád chutné jídlo. Příjemné posezení s rodinou či přáteli při dobrých pokrmech a nápojích však potom vystřídá nepříjemná činnost. Tou je mytí hromady špinavého nádobí. Naštěstí existuje skvělý pomocník, který tuto neoblíbenou práci vykoná za vás. Myčka... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou nefunguje správně, nádobí již není tak čisté jako kdysi, případně ve chvíli, kdy začne nepříjemně zapáchat. Přiznejte se, kdy jste svoji myčku nádobí čistili naposledy?... Přečíst článek
Přidat komentář