Ariete Yogurella 621 jogurtovač – recenze, zkušenosti
Obsah recenzie: + Zobrazit obsah článku
(79.6%)
Jogurtovač se skutečně kompaktními rozměry. Na rozdíl od kulatých jogurtovačů nevyužívá na výrobu jogurtů sklenice, ale jednu velkou nádobu o objemu 1 l. Kromě ní v balení najdete i menší nádobu a sítko na výrobu řeckého jogurtu (nádoby lze mýt v myčce).
Výroba jogurtu trvá 8 – 12 h, zařízení však musíte umístit do místnosti se stabilní pokojovou teplotou, mimo slunečního záření či průvanu. Nemá totiž integrovaný termostat, který by hlídal teplotu. Stejně na něm nenajdete ani časovač, ba dokonce ani hlavní vypínač – vypíná se vytažením vidlice ze zásuvky. Provoz signalizuje jediná světelná kontrolka.
Cenu hodnotíme jako dobrou, vzhledem k netradičnímu provedení má však tento model i nevýhody (např. si nemůžete na jednu dávku vyrobit různé ochucené jogurty).
Parametry: nádoby: společná 1 l; příkon: 20 W; ovládání: vytažením ze zásuvky; funkce: světelná kontrolka; rozměry (š × v × h): 17 × 19 × 17 cm; hmotnost: 0,8 kg
Namísto sklenic jediná nádoba
Jogurtovač Ariete Yogurella 621 se už na první pohled od ostatních lišil svým tvarem. Je užší, vyšší a hranatý (rozměry cca 17 x 19 cm). Díky kompaktním rozměrům je tak jeho skladování ještě jednodušší než u jogurtovačů s kulatým tvarem.
Už podle tvaru jsme tedy tušili, že uvnitř nebudou klasické malé sklenice na jogurty. Místo nich jsme našli jednu velkou nádobu na jogurt s objemem 1 l, kapacita je tedy podobná jako u klasických jogurtovačů s menšími sklenicemi.
Výhodou jedné velké nádoby je, že vám při výrobě jogurtu nevzniká nádobí navíc. Nemůžete si však vyrobit několik jogurtů s různými příchutěmi najednou. Poslouží vám tedy spíše v případech, pokud si chcete jogurt dochucovat až v misce.
Kromě velké nádoby jsme v balení našli i jednu menší, spolu se sítkem. Pomocí něj můžete vyrobený jogurt zbavit syrovátky a vyrobit z něj řecký jogurt. Nádoby jsou omyvatelné v myčce nádobí.
Bez displeje, tlačítek i vypínače
Jogurtovač Ariete Yogurella 621 snad už ani nemůže být jednodušší. Výrobce mu nedal žádné funkce navíc, zapomenout jsme tak mohli na termostat i časovač. Chybí jakékoliv tlačítka, dokonce i hlavní vypínač, zařízení se zapíná a vypíná zasunutím a vysunutím vidlice ze zásuvky. Takové šetření se nám zdá již přehnané.
O výrobu jogurtu se tedy stará topné těleso s výkonem 20 W. Provoz signalizuje alespoň světelná kontrolka, takže jsme měli jistotu, že jogurtovač funguje. Jelikož jogurtovač není vybaven termostatem, který by udržoval přesnou teplotu, měli byste ho používat pouze při pokojové teplotě a v prostoru, kde nedochází ke změnám teplot (umístěte ho mimo přímého slunečního záření, průvanu apod.).
Výroba první dávky s použitím jednoho jogurtu z obchodu nám trvala cca 12 h. Později si můžete vyrobit další dávky s použitím již vyrobeného domácího jogurtu. Čas výroby se zkrátí, protože domácí jogurt obsahuje více živých kultur.
Levnější už být nemůže
Jogurtovač Ariete Yogurella 621 seženete už za 500 Kč. Cenu hodnotíme jako vynikající, použití jediné nádoby na jogurt však má i své nevýhody.
Datum publikace: 05.09.2020
Nejlepší jogurtovače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti
Přestože se za poslední roky objevilo v regálech supermarketů mnoho výrobků s označením "bio", stále si nemůžeme být jisti, že neobsahují barviva, konzervanty či přidaný cukr. To se bohužel týká i jogurtů. Chcete-li skutečně vědět, co jíte, nejrozumnější je vyrobit si jogurty doma. Pomohou vám s tím zařízení nazývané jogurtovače, my vám zase pomůžeme s výběrem toho správného z nich a... Přečíst článek
Přidat komentář