Nejlepší bezsáčkové vysavače 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší bezsáčkové vysavače
- Bezsáčkové vysavače – recenze
- Kärcher VC 3
- Philips FC 9729/09
- ETA Salvet Animal 1513
- Vybíráme kvalitní bezsáčkový vysavač
- Jak vybrat bezsáčkový vysavač
- Příkon vysavače – sací výkon
- Filtrace vysavače
- Objem sběrné nádoby
- Akční rádius
- Konstrukce a použité materiály
- Další vlastnosti a funkce
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Klarstein Clean King Ergo
- Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA
Úklid patří mezi domácí činnosti, které nemá každý v oblibě. Aby byl úklid co nejjednodušší, moderní technologie se vyvíjejí a snaží se nám úklid usnadnit. Zda jde o mytí nádobí, oken, utírání prachu nebo vysávání. Hitem posledních let je robotický vysavač, ale pokud chcete mít pořádek ve vlastních rukou, bezsáčkový vysavač bude to pravé. Jak ho vybrat? Které bezsáčkové vysavače jsou nejlepší?
Pravděpodobně nekupujte svůj první vysavač v životě, ale i kdyby náhodou, na trhu máte skutečně bohatý výběr. Pokud si tedy chcete pořídit nový vysavač, není na škodu se trochu orientovat v tom, co za přístroj vlastně kupujete. Vysavačů je na trhu mnoho, ale ne každý lze označit za spolehlivý a kvalitní. Upřímně, vysavač přece nekupujete na jedno roční období, ale na pravidelné a dlouhodobé používání. V našem článku vám nabízíme podrobné recenze, které vám mohou pomoci při výběru nového vysavače.
Nejlepší bezsáčkové vysavače
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Bosch BGS05A220 ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
Rowenta RO3786EA ✔ NÁŠ TIP | Zobrazit produkt | |
ETA Stormy Home 0517 90000 ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
TESLA AeroStar T700 ✔ LIDOVÁ VOLBA | Zobrazit produkt | |
Dyson Absolute 2 ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt | |
Concept VP 5150 ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt |
Bezsáčkové vysavače – recenze
Bezsáčkový vysavač ETA, Samsung, Philips, Bosch, Kärcher, Electrolux nebo Sencor? Tento typ vysavačů najdete v nabídce mnoha prodejců. Jak si tedy vybrat správně? Při rozhodování by vám mohl pomoci nejen náš průvodce výběrem, ale také recenze několika oblíbených produktů.
Vybíráme kvalitní bezsáčkový vysavač
Účel každého vysavače je daný. Za pomoci vzduchu, který přístroj nasává, zachytit co největší množství nečistot. Bezsáčkový vysavač, už z názvu je jasné, že vás nečeká žádná výměna drahých sáčků, které v sobě kromě prachu zadržovali i roztoče, mikroby a jiné mikroorganismy.
Bezsáčkové vysavače mají nádobku, do které nečistoty sbírají. Ještě předtím však nečistoty procházejí procesem filtrace. Ta může být různá – mikrofiltr, EPA či HEPA filtr nebo dokonce vodní filtrace. Samozřejmě, starat se třeba i o samotný filtr. Buď se filtr vyměňuje, nebo je omyvatelný. V jistých intervalech však třeba filtr vyměnit vždy.
Další parametry, které nám říkají o kvalitě vysavače, jsou například konstrukce, jejíž kvalita bývá obvykle přímo úměrná ceně. Parametr sacího výkonu nemusí vždy odpovídat tomu, co uvádí výrobce. Nejlepší výkon posoudíte v praxi, vyplatí se proto si přečíst recenze a názory lidí, kteří daný produkt již vyzkoušeli. Všímejte si i objem sběrné nádoby, akční rádius, energetickou kategorii, hlučnost nebo příslušenství. Potěšit může i funkce mokrého vysávání, která se však najde u dražších modelech.
Hlavní výhody
- Nemusíte kupovat drahé sáčky
- Kvalitnější filtrace
- Stabilní sací výkon
- Možnost funkce mokrého vysávání
Hlavní nevýhody
- Pravidelné vysypávání nádoby
- Nutnost údržby filtrů
Jak vybrat bezsáčkový vysavač
Stejně jako při výběru jakéhokoli jiného typu vysavače, i koupě bezsáčkového modelu podléhá, alespoň by měla, jistou selekcí. Co si tedy při jeho výběru všímat?
Příkon vysavače – sací výkon
Jinými slovy vám příkon řekne to, jaký výkon má samotný vysavač. Čím je totiž příkon vyšší, tím je větší i sací výkon, který v praxi využijete. Podle nařízení EU již nečekejte vysavače s příkonem 2 000 či 2 500 W. Maximální příkon vysavače je 900 W.
Zajišťuje se tím tak nižší spotřeba elektrické energie. Zároveň se snižuje hlučnost vysavačů. Pokud se budete řídit příkonem, ideální je poohlédnout se po vysavači s příkonem větším než 600 W.
Filtrace vysavače
- Mikrofiltr – je vyroben z tkaniny nebo pěny. Jde o nejnižší stupeň filtrace. Často jde o filtr, který se používá jako vstupní, resp. motorový filtr. Nemají certifikaci a nejsou antialergenní.
- HEPA filtr – jde o nejkvalitnější filtry s certifikací. Označují se čísly od 10 po 13. Filtr HEPA 13 eliminuje až 99,95 % nečistot. Jsou vhodné i pro alergiky.
- Vodní filtrace – umožňuje ho cyklónová technologie vysávání, kdy vodní vír zachycuje drobné prachové částečky a vzduch, který proudí ven, zvlhčuje. Vysavač v tomto případě disponuje i dalšími filtry, jde tedy o vícestupňovou filtraci. Někdy vodní filtrace vysavači ubírá na výkonu.
Objem sběrné nádoby
Ten se pohybuje od nejmenších 0,9 litru až po ty největší o objemu 5 litrů. Pro praktické využití sáhněte po vysavači s objemem nádoby alespoň 1,5 litru. Všímejte si i způsob vyprazdňování. Čím je objem větší, tím méně často budete muset nádobu vyprazdňovat.
Akční rádius
Ovlivňuje ovladatelnost vysavače v prostoru. Akční rádius je tvořen délkou napájecího kabelu a rovněž trubicí a potrubím. Celkově se hodnota pohybuje od 6 do 15 metrů. Lepší je, pokud je akční rádius větší, proto by měl dosahovat hodnotu alespoň 9 až 11 metrů.
Konstrukce a použité materiály
Všímat byste si měli i dílenské zpracování. Je dobré pokud je trubice kovová a ještě lepší, pokud je teleskopická. Plastovým trubicím se vyhněte, časem ochabují a snadno praskají. Tělo vysavače by mělo být z odolného ABS plastu, který odolá i drobným mechanickým nárazům. Všímat si třeba i ovládací prvky.
Další vlastnosti a funkce
- Hlučnost vysavače – odvíjí se od příkonu a sacího výkonu vysavače. Obvykle se pohybuje na úrovni 70 dB. Nad úrovní 80 dB by už vysávání mohlo být hlučnější, jak byste si představovali.
- Regulace výkonu – může být elektronická, za pomoci otočného regulátoru, nebo může jít o regulaci výkonu ve dvou či třech stupních. Snížením výkonu se sníží i sací výkon vysavače.
- Cyklónové vysávání – je technologie vysávání, která zajišťuje vysávání za pomoci odstředivé síly. Prouděním vzduchu tak separuje drobné prachové částice a zbytek nečistot.
- Mokré vysávání – funkce Wet/Dry umožňuje vysávání kapalných nečistot. Vysavač bývá vybaven také speciálním nástavcem na mokré vysávání. Za pomoci takového vysavače můžete na mokro vysávat například čalounění nábytku nebo autopotahy.
- Indikátor zanesení filtru – jde o světelný indikátor, který vám dá na vědomí, že filtr je třeba vyčistit nebo vyměnit.
- Pogumované kolečka – postarají se o lepší manipulaci s vysavačem a také zabrání poškrábání laminátové podlahy.
- Příslušenství – k vysavači mohou být dodávány doplňky jako štěrbinová hubice, hubice se štětinami, turbokartáč, hubice na čalounění nebo nástavec na mokré vysávání.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Vysavač by podobně jako lednička či sporák neměl chybět v žádné domácnosti. Čištění podlah je s ním mnohem pohodlnější než s koštětem, modely s HEPA filtrem jsou vhodné i pro alergiky. Při výběru vysavače se můžete zaměřit na jeho vlastnosti, technické údaje, cenu. Ještě před tím byste však měli získat odpovědi na několik základních otázek, které vám usnadní rozhodování.
Je pro mě vhodnější sáčkový nebo bezsáčkový vysavač?
Je bezsáčkový vysavač vhodný i na mokré vysávání?
Jsou všechny bezsáčkové vysavače vhodné pro alergiky?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek