Nejlepší bezkontaktní teploměry 2024 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší bezkontaktní teploměry
- Bezdotykové teploměry – recenze
- TrueLife Care Q7
- Beurer FT 65
- Hartmann Thermoval Baby
- Microlife NC 200
- Cemio Metric 308 Smart
- Normální tělesná teplota vs horečka
- Příznaky horečky
- Typy teploměrů
- Místo měření
- Zobrazení teploty
- Uložení teploty do paměti
- Signalizace
- Bezkontaktní teploměr – jak funguje?
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Nuk Dětský teploměr 2v1
Zvýšená tělesná teplota je vždy příznakem či varovným signálem, že něco s vaším organismem není úplně v pořádku. Pro měření tělesné teploty se používají teploměry. V lékárnách či v internetových obchodech natrefíte na několik druhů teploměrů. Klasické rtuťové se už pomalu, ale jistě vytrácejí. Na trhu dominují digitální. Ještě o kousek napřed jsou však bezkontaktní teploměry. Právě ty si blíže představíme.
Víte, kdy máte zvýšenou tělesnou teplotu? Jaký druh teploměru je pro zjištění tělesné teploty nejlepší? Nad všemi vyčnívají právě nejmodernější bezkontaktní teploměry, které překonávají ty digitální hned v několika parametrech. Pokud doma chcete mít spolehlivého pomocníka, který vám bude nápomocný a budete díky němu přesně vědět, zda je vaše tělesná teplota zvýšená, bezkontaktní teploměr je správná volba.
Nejlepší bezkontaktní teploměry
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Hetaida HTD8813 ✔ LIDOVÁ VOLBA | Zobrazit produkt | |
Beurer FT 100 ✔ PRO NÁROČNÉ | Zobrazit produkt | |
Microlife NC 200 ✔ NÁŠ TIP | Zobrazit produkt | |
Cemio Metric 308 Smart ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | Zobrazit produkt | |
Hartmann Thermoval ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
TrueLife Care Q7 ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ | Zobrazit produkt |
Bezdotykové teploměry – recenze
Teploměr je jednou z věcí, která se nachází téměř v každé domácnosti. Přehled o teplotě chtějí mít především rodiče malých dětí, ale nejen. I dospělí si často měří teplotu, především během změn ročních období, kdy se nejčastěji vyskytuje chřipka. Bezdotykový teploměr je sice jen jednou z možností, ale velmi praktickou. Umožňuje měřit teplotu bez dotyku, co se hodí právě při malých dětech. Bezdotykový teploměr Omron, Sanitas, TrueLife nebo Braun? Možností je mnoho. Abyste nemuseli zkoušet každou jednu značku a model, udělali jsme to za vás. Přečtěte si naše recenze a vyberte si, co potřebujete. Máte osobní zkušenosti s bezdotykovými teploměry? Budeme rádi, pokud se o ně podělíte v komentářích pod článkem.
Normální tělesná teplota vs horečka
Obecně platí, že "normální" tělesná teplota našeho organismu je 37 ° Celsia. To je však průměrná teplota. V zásadě platí, že teplota může být mírně vyšší i nižší. Podstatné však je, aby teplota nebyla zvýšena nebo snížena permanentně. V takovém případě je organismus přehřátý (horečka) nebo podchlazený. Tělesnou teplotu mohou ovlivnit i různé aktivity a faktory (pohyb, počasí, prostředí, jídlo či jiné aktivity...).
U kojenců a dětí je průměrná tělesná teplota od 36,6 °C do 37,2 °C. Při dospělých se pohybuje spodní hranice od 36,2 °C do 37,2 °C. U starších lidí v důchodovém věku nad 65 let je průměrná tělesná teplota přibližně 36,2 °C. V průměru se odchylka může pohybovat na úrovni 0,6 ° Celsia. Kdy máte horečku, příp. kdy jste podchlazení vám pomůže zjistit jedině teploměr.
Příznaky horečky
Pokud tělo nezvládá regulaci tělesné teploty a dochází k jejímu vzestupu, může jít právě o horečku. Ta se projevuje svými typickými symptomy. Následně je třeba zjistit, z jakého důvodu je tělesná teplota vyšší. Pokud horečka přetrvává více než tři dny, je třeba vyhledat lékařskou pomoc.
- Pocení
- Bolest svalů a kloubů
- Horká pokožka – mírné zarudnutí
- Únava a malátnost
- Nechuť k jídlu
- Dehydratace
- Zimnice či zimnice
- Pocit zimy
- Zvýšená srdeční frekvence
Typy teploměrů
Ty rozdělujeme podle technologie měření, kterou využívají. Na trhu již nekoupíte klasické rtuťové teploměry, které dostali stopku. Dříve tak natrefíte na bezrtuťové – digitální teploměry. V nich se už nebezpečná rtuť nenachází a využívají netoxickou měřicí kapalinu. U levnějších modelů se však můžete setkat s ne právě přesnými výsledky měření. Měření teploty je dobré zopakovat alespoň třikrát za sebou s odstupem minimálně jedné minuty, aby bylo měření co nejpřesnější. Délka měření je u digitálních teploměrů zhruba 45 až 90 sekund.
Nejmodernější a nejinovativnější jsou bezkontaktní teploměry – infračervené teploměry. Ty měří teplotu, aniž museli přijít do kontaktu s vaším tělem. Jsou velmi praktické a měření je otázkou několika vteřin. Velmi výhodný je tento způsob měření u dětí. Jeho největšími výhodami je tedy právě rychlost měření, přesnost měření a také komfort při jeho používání. Rychlost měření bezkontaktních teploměrů je kolem 1 – 3 sekundy.
Místo měření
V případě bezkontaktních teploměrů je možné měření teploty na různých místech na těle. Častou variantou je měření bezkontaktním teploměrem na čele, resp. na spánkové oblasti. Vzácné nejsou ani teploměry, které měří teplotu v uchu. Takové měření je zpravidla přesnější. Mnohé teploměry dokážou tyto způsoby měření i kombinovat.
Zobrazení teploty
Každý infračervený teploměr disponuje displejem, na kterém se samotná teplota zobrazuje. Displej může, ale také nemusí být podsvícený. Teplotu lze zobrazovat na stupnici ve stupních Celsia nebo ve Fahrenheitech.
Teplotní rozsah takových teploměrů je nejčastěji od 35 stupňů Celsia po 40 stupňů. Běžné jsou však i modely s teplotním rozsahem od 0 až po 100 stupňů Celsia. Bezkontaktní teploměry totiž dokáží měřit teploty dalších povrchů či kapalin.
Uložení teploty do paměti
Moderní bezkontaktní teploměry disponují integrovanou pamětí, kde se ukládají naměřené hodnoty. Nejčastěji jde o automatizované ukládání hodnot do paměti zařízení. Může jít o posledních 10, 20 či 30 měření. Mnohé nabídnou i možnost ukládání většího množství záznamů.
Signalizace
Některé bezkontaktní teploměry upozorní na vysokou tělesnou teplotu akustickým signálem. U některých modelů jde o čistě vizuální zobrazení přímo na displeji. Rovněž jsou na trhu modely, které disponují LED světlem a to mění svůj jas či barvu (zelená – červená) v závislosti na naměřené hodnotě.
Bezkontaktní teploměr – jak funguje?
Rektální způsob měření teploty už dávno není v módě a bezkontaktní teploměr umožňuje to, že při měření teploty se dané zařízení, teploměr, nemusí vašeho těla vůbec dotknout. To tedy znamená, že měření je pohodlné a nemusíte přemýšlet nad tím, jestli jste si nechali teploměr v podpaží dostatečně dlouho. Bezkontaktní infračervený teploměr se používá na vzdálenost 3 až 15 cm, a tedy vůbec nepřichází do kontaktu s pokožkou. Snižuje se tím tak riziko přenášení bakterií. Používá se i čistě tympanický teploměr. Ten slouží k měření teploty uvnitř ušního kanálu. Infračervené teploměry tyto dva způsoby měření často spojují.
Čelo, spánková oblast, ucho nebo kterákoli část těla. Bezkontaktní teploměr dokáže naměřit teplotu kdekoliv. Nejčastěji se k měření teploty používá právě čelo. Teploměr vyzařuje infračervené světlo. Lidské tělo je ve své podstatě zářič infračervené energie a senzor teploměru zachycuje energii, která z těla vyzařuje. Tímto způsobem umí vyhodnotit, zda je množství energie (tepla) vyšší nebo přiměřené.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
S bezdotykovým teploměrem změříte teplotu pohodlně a rychle, navíc i hygienicky. Výběr podle parametrů není náročný, avšak při koupi vám často napadnou i další zajímavé otázky ohledně bezdotykových teploměrů. Abychom vám s výběrem pomohli co nejvíce, rozhodli jsme se na ně odpovědět na tomto místě. Samozřejmě, nejde o konečný seznam, proto nám můžete své další otázky psát do komentářů pod článkem. Odpovíme na ně co nejdříve.
Jaký je rozsah měřených teplot?
Kdy mám měřit teplotu?
Je měření bezdotykovým teploměrem přesné?
Starší modely, které se již neprodávají
Datum poslední aktualizace: 24.09.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek